1. etap Tour de Pologne – typy, kursy, zapowiedź i zakłady bukmacherskie

Rozpoczynamy nasz narodowy tour – przed nami Tour de Pologne! W tym roku Czesław Lang przygotował odświeżoną trasę. Wyścig zahaczy między innymi o Lubelszczyznę i Podkarpacie, a zmagania zakończy jazda indywidualna na czas w Katowicach. Zaczynamy ściganie!

Załóż konto w STS i graj bez ryzyka do 234PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: ZAGRANIE

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

600 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 660 zł, a z naszym kodem zgarniasz 760 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 600 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Etap 1: Lublin – Chełm (216 km)

Tegoroczny wyścig rozpocznie się na Placu Zamkowym w Lublinie. Pierwszy etap liczył będzie 216 kilometrów, a kolarze zakończą zmagania w Chełmie. Profil etapu nie jest trudny, choć organizatorzy wyznaczyli po drodze trzy premie górskie trzeciej kategorii: Błażek (0,6 km, 5,2%), Antolin (0,5 km, 5,2%) oraz Hosznię Abramowską (1,6 km, 5,3%). Wydawałoby się, że jest to etap dla sprinterów, jednak nie do końca tak jest. Ostatnie 700 metrów przed finiszem to dosyć sztywny podjazd, który częściowo pokryty jest brukiem. Końcówka ta faworyzować będzie silniejszych sprinterów lub nawet tzw. puncherów.

Ivan Garcia Cortina vs Stanisław Aniołkowski

Na początek przeanalizujemy sobie starcie hiszpańsko-polskie. Ivan Garcia Cortina to 25-letni zawodnik jeżdżący na co dzień dla ekipy Movistar Team. Jest on sprinterem, ale posiada również umiejętności jazdy w trudniejszym terenie. Połączenie tych zdolności może być kluczowe w przypadku dzisiejszego etapu. Ivan ma na swoim koncie jedynie dwa zwycięstwa w trakcie kariery. Pierwszy tryumf odniósł w 2019 roku na piątym etapie wyścigu Amgen Tour of California. Tam przetrwał krótki podjazd na kilka kilometrów przed metą i pokonał na finiszowych metrach Maximiliano Richeze oraz Sergio Higuitę. Drugie zwycięstwo Hiszpan odniósł rok później podczas wyścigu Paryż-Nicea. Tam jego łupem padł etap trzeci, którego profil nieco przypomina dzisiejsze zmagania – również finisz odbywał się pod górę. Zawodnik Movistaru pokonał wtedy Petera Sagana oraz Andrea Pasqualona. Wyniki te pokazują, że bez wątpienia Hiszpanowi dosyć dobrze pasuje profil dzisiejszego ścigania.

Stanisław Aniołkowski to nasza polska nadzieja sprintu. 24-latek od sezonu 2021 ściga się w belgijskiej ekipie Bingoal Pauwels Sauces WB. Staszek jest sprinterem, ale w kontekście dzisiejszego etapu kluczowe znaczenie może mieć to, że jest on klasycznym sprinterem – nie radzi sobie zbyt dobrze podczas trudnych finiszy. Co więcej – Polak nie ma na swoim koncie spektakularnych sukcesów. Ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w karierze i w przeciwieństwie do Ivana Garcia Cortina nie są to zwycięstwa w prestiżowych wyścigach. Staszek wygrał dwa etapy Turul Romaniei oraz klasyfikację generalną Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W tym roku zajmował również miejsca na podium na etapach Tour of Turkey, co jest największym sukcesem tego zawodnika w dotychczasowej karierze. Zbliżamy się do propozycji typu, ale zanim to tradycyjnie zachęcę do skorzystania z kodu promocyjnego STS!

Co obstawiać?

Pomimo chęci pokierowania się patriotyzmem to uczciwie należy stwierdzić, że większe szanse w tej parze ma Ivan Garcia Cortina. Za Hiszpanem przemawiają większe sukcesy na arenie międzynarodowej, ale przede wszystkim jego umiejętność poradzenia sobie w trudniejszych końcówkach. Dzisiejszy finisz ulokowany został na szczycie 700-metrowego podjazdu. Przetrwają go silni sprinterzy lub też specjaliści od klasyków. Hiszpan pokazywał w przeszłości, że radzi sobie w tego typu końcówkach. Stanisław jest raczej typem klasycznego sprintera, który skrzydła rozwija na płaskich końcówkach. Moim zdaniem – zdecydowanie bardziej warto postawić na zawodnika Movistaru. Zanim przejdziemy dalej, odbierz bonus powitalny w STS!

Cortina będzie wyżej niż Aniołkowski
Kurs: 1.70
Zagraj!
banner grupa zagranie 40k

Michał Kwiatkowski vs Patrick Bevin

Kolejne starcie z udziałem polskiego kolarza – tym razem polsko-australijskie. Jeżeli komuś zdarza się śledzić kolarstwo to Michał Kwiatkowski jest mu postacią doskonale znaną. Na ten moment jest to bezsprzecznie najlepszy polski kolarz w historii. Sukcesy 31-letniego zawodnika ekipy INEOS Grenadiers można wymieniać długo. Mistrzostwo świata w wyścigu ze startu wspólnego, Mediolan-San Remo, zwycięstwa w klasyfikacjach generalnych Tirreno-Adriatico oraz Tour de Pologne, klasyki – Strade Bianche oraz Amstel Gold Race. Na tegoroczny Wyścig Dookoła Polski Kwiatkowski przyjeżdża jako lider swojej ekipy. W osiągnięciu celu wspierać go będą między innymi: Tao Geoghegan Hart i Gianni Moscon. Czy dzisiejsza końcówka pasuje Michałowi Kwiatkowskiemu? Tak, choć nie jest faworytem do wygrania etapu. Ma on jednak szansę powalczyć. Ale co ważniejsze – Kwiatkowski jest liderem na cały wyścig, więc mamy pewność, że znajdzie się dzisiaj z przodu, by nie tracić cennych sekund.

Dzisiejszym rywalem Polaka będzie Patrick Bevin. 30-letni Nowozelandczyk na co dzień jeździ dla ekipy Israel Start-Up Nation. Jego lista sukcesów nie jest długa. W karierze odniósł jedynie sześć tryumfów, z czego najbardziej prestiżowy to zwycięstwo etapowe na Santos Tour Down Under w 2019 roku. Patrick największe osiągnięcia notował jednak w jeździe indywidualnej na czas. Był nawet czwarty podczas mistrzostw świata w tej specjalności. Potrafi również zafiniszować, ale z podjazdami radzi sobie przeciętnie. Podczas dzisiejszej wspinaczki to zdecydowanie Michał Kwiatkowski ma większe szanse na zwycięstwo. Zbliżamy się do końca naszych dzisiejszych rozważań. Zachęcam do zapoznania się z opiniami na temat STS. Jeżeli nie masz jeszcze konta, najwyższy czas je założyć.

Co obstawiać?

Moim zdaniem zdecydowanym faworytem w tym starciu jest Michał Kwiatkowski. Polak jest liderem swojej ekipy na tegoroczny wyścig, a dodatkowo końcówka dzisiejszego etapu dosyć dobrze wpasowuje się w jego specjalizację. Te dwa czynniki sprawiają, że możemy mieć pewność, że będzie chciał zająć jak najwyższą lokatę. Patrick Bevin potrafi zafiniszować, ale zdecydowanie lepiej radzi sobie na płaskich finiszach. Sztywne góry w końcówce to nie jest jego bajka. Nie mamy więc pewności, czy w ogóle udział w dzisiejszej rozgrywce będzie brał udział. Zdecydowanie w tej parze warto postawić na Michała Kwiatkowskiego. Jeżeli nadal wahacie się, czy założyć konto w STS, zapoznajcie się z recenzją tego bukmachera na naszej stronie. Życzę zieloności!

Kwiatkowski będzie wyżej niż Bevin
Kurs: 1.57
Zagraj!

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 234 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

Fot. Krzysztof Porębski / PRESSFOCUS

Zaloguj się aby dodawać komentarze