KSW już nas przyzwyczaiło do starć celebrytów, a kolejny tzw. freak-fight otrzymujemy na wydarzeniu numer 41. Bukmacherzy w roli faworyta stawiają rapera. W tekście analiza i typy na walkę Popek vs Oświeciński. Kurs jest wyższy na aktora. Słusznie? O tym już w tekście. 

Typy Popek Oświeciński – doświadczenie kluczowym czynnikiem?

Walka, którą równie dobrze można określić jako starcie aktora z raperem. Jednak, czy aby na pewno? Paweł Rak miał już na swoim koncie zawodowe walki MMA, zanim jeszcze był znany jak Popek Monster z Gangu Albanii. Oczywiście, karierą nie można tego nazwać, tym bardziej patrząc na rywali, z którymi się mierzył. W 2008 roku stoczył trzy walki. Jego dwóch pokonanych przeciwników ma łączny bilans 1-9. Natomiast przeciwnik, z którym Popek przegrał legitymuje się rekordem 3-4. W przypadku normalnej walki stwierdziłbym, że starcia sprzed dziewięciu lat nie mają znaczenia, ponieważ w tym czasie można wykonać przeogromny progres.

Jednak to starcie nie jest organizowane ze względów sportowych, to takie czynniki nie mają znaczenia, co trzeba mieć na uwadze przy typach na starcie Popek vs Oświeciński. Dlaczego w takim razie przytaczam te pojedynki? Trening i profesjonalna walka to dwie różne rzeczy. Dwóch gości wychodzi do klatki, żeby zrobić sobie krzywdę. Nie każdy ma mentalność, która pozwoli czuć mu się luźno. Popek jest postacią ekscentryczną, więc wydawałoby się, że strach i jakakolwiek presja go nie dosięgnie. Jednak gdy po 8 latach wznawiał swoją karierę w walce z Mariuszem Pudzianowskim, nie był sobą. Jak mówił wtedy jego ówczesny trener, Marcin Różalski, przytłoczyła go cała otoczka. W maju wygrał starcie z Robertem Burneiką, co nie było żadnym zdziwieniem i z punktu sportowego nic nam nie powiedziało. Typ na tą walkę był tylko jeden. Jednak Popek walczył na wypełnionym Stadionie Narodowym, prędzej miał za sobą starcie w największej hali w Polsce. W tym przypadku postawiłbym nawet dwa plusy przy Popku, szukając przewagi w doświadczeniu. Jedno to obycie już z otoczką i publicznością, ale co ważniejsze – z prawdziwą walką.

Pomijając umiejętności sportowe, wyobrażam sobie scenariusz, w którym Tomasz Oświeciński będzie spięty. Występuje w dużych filmach przed kamerą, ale stres przed walką to zupełnie coś innego. Strach odczuwają nawet weterani po kilkudziesięciu bojach. Paraliż ze względu na otoczkę? To indywidualna sprawa i być może tak będzie. Jednak przy doświadczeniu zwróciłbym również uwagę na obycie w walkach. Popek nie będzie się bał bić. Natomiast Tomasz Oświeciński nie ma żadnego zawodowego, ani amatorskiego boju. Może i Strachu ze słynnego Pitbulla wygląda na postać, która miała na swoim koncie wiele ulicznych pojedynków, jednak sam aktor wydaje się inną osobą. Jak zareaguje na ciosy? Potrzeba tutaj doświadczenia i tylko jego sparingpartnerzy wiedzą, jakie dać typy na Popek vs Oświeciński z 100% przekonaniem. Jak mniemam, takowi byli? Nie podejmując jeszcze analizy umiejętności, na samym początku duży plus dla Popka ze względu na doświadczenie.

Jeśli nie masz jeszcze konta w LVBET to skorzystaj z bonusu bez depozytu dla czytelników Zagranie. Żeby otrzymać darmowy zakład o wartości 20PLN, wystarczy zarejestrować się z odnośnika na naszej stronie i wysłać maila na adres promocje@lvbet.pl w tytule wpisując Bonus bez Depozytu.LVBET - odbierz bonusODBIERAM BONUS 20PLN

Typy Popek vs Oświeciński – analiza umiejętności

Przejdźmy do analizy stricte umiejętności sportowych. Nikt się nie obrazi, jeżeli napiszę, że obaj fighterzy prezentują najsłabszy poziom z całej karty walk. Obejrzałem trening medialny Popka i nie zauważyłem jego postępu. Jego postura nie nadaje się do zawodowych walk, ponieważ ciosy są wolne, obszerne i brakuje luzu. Jego trenerem jest Robert Złotkowski, który zajmuje się niejednym zawodnikiem MMA, kickboxingu czy boksu i wykonuje wspaniałą pracę. Sam fakt posiadania kogoś takiego w narożniku jest na plus. Skoro Pawła Raka instruuje taka postać, to zaczynam się zastanawiać – może wie, że nie zmieni już jego techniki, więc spróbuje tylko wyciągnąć to co najlepsze z obecnego stylu? Nie będąc zachwyconym tarczowaniem Raka zacząłem oglądać trening medialny aktora. Zaraz, zaraz – chce dać typ na Popek vs Oświeciński na  podstawie treningu medialnego? To tylko pokazuje jak absurdalny jest to pojedynek. Druga walka od końca, a nic nie wiemy o jednym z aktorów tego starcia… sam trening medialny też za wiele nie pokazał. Tomek Oświeciński sugerował, że specjalnie, aby nie pokazać za dużo swojemu rywalowi.

Pytanie, które mnie nachodzi – będzie w stanie pokazać więcej? Jeżeli miałbym się opierać na tym, co wydziałem na treningu medialnym, to 120% typ na Popka. Jednak w końcu mamy do czynienia z aktorem i wierzę, że faktycznie to była zasłona dymna. Ciężko jest znaleźć jakieś urywki z treningów Tomasza Oświecińskiego. W końcu na takie się natknąłem. To co prezentował aktor nie napawa optymizmem, ponieważ widać było u niego wielkie braki. Nie zarzucałbym mu nic, bo w końcu wyglądał jakby trenował od kilku miesięcy. Jednak ma wejść do klatki w co-main evencie KSW. Mimo, że naprzeciwko będzie Popek, to zdecydowanie za mało, co Tomek Oświeciński sobą prezentuje na macie. Mówi, że trenował kiedyś judo. Zastanawiam się, na ile z tego zostało? Mariusz Pudzianowski wchodząc do MMA także mówił, że w przeszłości walczył w karate. Niech ktoś mi przypomni, ile razy Pudzian w swojej walce punktował rywali szybkimi kopnięciami i prostymi odskakując niczym Stephen Thompson? Nie wspominając o wysokim kopnięciu.

Tomasz Oświeciński jest trenerem personalnym i przez ostatnie lata zajmował się sportami siłowymi oraz kulturystyką. Ma 44 wiosny na karku, więc bardzo ciężko będzie mu się przestawić na tak wymagający sport jakim są sztuki walki. Skoro uważamy, że trening medialny był zasłoną dymną i wygłupami, to jego ciężki oddech jak mniemam nie był już grą aktorską. Kondycja i wydolność u Tomasza Oświecińskiego może okazać się gwoździem do trumny, jeżeli starcie wyjdzie poza kilka minut. Popek jakiej przeszłości by nie miał, to jednak od jakiegoś czasu zajmuje się MMA i nie można wychwalać jego wytrzymałości, ale w kontekście walki z aktorem – plus przy kondycji i wydolności zapisujemy przy nazwisku rapera.

Typy na walkę Popek vs Oświeciński

W starciu zwycięży Popek, ponieważ ma większe doświadczenie w samej walce, ale również dużych galach. Przewiduje, że kondycja będzie przewagą rapera. Tomasz Oświeciński może jedynie zaskoczyć niespodziewanym, bo tak naprawdę niewiele o nim wiem w kontekście MMA, co skrzętnie ukrywał. Jednak nawet w poważnych treningach, na znalezionych urywkach wyglądał jak amator. Nie przewiduje scenariusza, w którym nagle okaże się, że aktor cały czas grał, a tak naprawdę jest gotowy do zawodowej walki. Typuje wygraną Popka przed czasem, przez KO. Czy jakiś freak-fight kiedyś skończył się decyzją? Poza tym, patrząc na kondycję obu bohaterów, a szczególnie Tomasza Oświecińskeiego, ciężko wyobrazić sobie taki scenariusz, gdzie wygranego poznamy po 15 minutach. Chyba, że po kilku minutach zamieni się to w spacer zombie. Jedynym zagrożeniem jest tutaj odklepania prze aktora, jak to ostatnio zrobił Robert Burneika. Ostatecznie stawiam na wygraną Popka przez KO, TKO lub DSQ, za co LVBET wystawił kurs na poziomie 1,62.

W ofercie LVBET znalazłem jeszcze jedną ciekawą pozycję po atrakcyjnym kursie. Nic nie mogłem zauważyć wartego uwagi, jednak ciekawym zdarzeniem do wytypowania jest – jaki w walce będzie pierwszy cios z sukcesem? Zazwyczaj jest to prosty lub low-kick, bo tak zaczyna się większość kombinacji w sportach uderzanych. Jednak mamy do czynienia z freak-fightem i na myśl przychodzi bójka pod sklepem, czyli potocznie nazywane wiatraki czy cepy, co można podpiąć pod sierpy. Na pozycję, że pierwszy celny cios będzie sierpem mamy kurs na poziomie 4,50!

Comments are closed.