Tenis stołowy to niszowy sport u bukmacherów, który jednak podczas pandemii koronawirusa zyskał sporą popularność. Gdy inne sporty stały, cały czas toczyły się mecze w ping-ponga. To pozwoliło szerszej grupie typerów i kibiców spojrzeć na ten sport. Sprawdźmy zatem jak prezentują się oferty bukmacherów oraz typy na tenis stołowy. Zapraszamy!

Typy tenis stołowy – czy warto?

Tenis stołowy dla wielu graczy to dyscyplina alternatywna, którą obstawiają podczas nieobecności piłki nożnej lub innego sportu np. koszykówki. Idealnym tego przykładem był czas kwarantanny, gdzie większość graczy skupiła swoje zainteresowanie właśnie na rozgrywkach ping-ponga.

tenis stołowy

Nie ma co ukrywać, że omawiana dyscyplina sportu nie należy do najczęściej typowanych. Nie zmienia tego fakt, że ta odmiana tenisa ma swoje stałe miejsce w ofercie zakładów bukmacherskich. Na co dzień mamy jednak do czynienia z setkami innych wydarzeń i prawdopodobnie nikt z nas nawet nie patrzył w tę stronę. Meczów w ping-ponga jest naprawdę sporo i to przez cały rok. Równolegle na świecie odbywa się kilka turniejów – podobnie jak w tenisie ziemnym i rozgrywkach ATP, WTA czy ITF.

Czy warto obstawiać tenis? Wcześniej prawdopodobnie nie zwracałeś uwagi na tenis stołowy lub kojarzył Ci się jedynie z luźną partyjką z kolegą. Czas pandemii pokazał, że poleganie na jednej dyscyplinie sportowej może być zgubne. Bo co gdy jej zabraknie? Tenis stołowy to niszowy sport, który wyszedł z cienia innych dyscyplin. Oczywiście nigdy nie zastąpi piłki nożnej, ale może być ciekawym dodatkiem do podstawowych sportów obstawianych u bukmacherów.

Gdzie typować tenis stołowy?

Zakłady na tenisa stołowego można znaleźć u każdego legalnego bukmachera w Polsce. To sport oferowany w zakładach przedmeczowych i “na żywo”.

Jak wspomniałem wcześniej – każda firma bukmacherska, posiada ofertę na tenis stołowy, a ja wybrałem dla Ciebie trzy z nich, które wydały mi się najkorzystniejsze.

1. STS – Największy polski bukmacher stara się wykorzystać obecną sytuację i w swojej ofercie umieszcza możliwie jak najwięcej typów na zdarzenia, które są jeszcze rozgrywane. STS wyróżnia się tym, że poza typami na zwycięzców, dostarcza również inne, bardzo interesujące zakłady, które mogą Ci pomóc zawrzeć lepszy kupon. Więcej informacji o aktualnej ofercie bukmachera znajdziesz tutaj –> STS oferta 2020. Link promocyjny to: https://zagranie.com/go/sts, a kod to 1259PLN.

sts typy tenis stołowy

2. ForBET – Kolejny bukmacher na mojej liście posiada w swojej ofercie typy na mecze kobiet, co jest kolejną ciekawą okazją na zbudowanie ciekawego kuponu. Link promocyjny to: http://zagranie.com/go/forbet, a kod to 2120PLN.

forbet typy tenis stołowy

3. Fortuna – O swoich graczach nie zapomina również Fortuna, która tak samo jak wcześniej wspomniana dwójka, posiada typy tenis stołowy w swojej ofercie. Link promocyjny to: https://zagranie.com/go/fortuna, a kod to 1145PLN.

fortuna typy tenis stołowy

Generalnie mogę przyznać, że oferta bukmacherów na mecze ping-ponga jest do siebie bardzo zbliżona, ale całkiem bogata. Przy wyborze „mojej” trójki, kierowałem się bonusami, które możesz wykorzystać po rejestracji z wypisanych kodów oraz tym, że każdy z tych operatorów reaguje na obecne wydarzenia i dostarcza swoim graczom bardzo ciekawe typy, nie tylko te na tenis stołowy. A jeśli szukasz dokładnego porównania to zerknij do naszej zakładki BUKMACHERZY.

Typy tenis stołowy – co wybrać?

Niestety nie jestem w stanie podać Ci jakiegoś „pewniaczka”, ponieważ w żadnym sporcie coś takiego nie istnieje. Mogę jednak wskazać rozgrywki, które będą rozgrywane w ten weekend i są to: rosyjska Liga-Pro, turniej TT Cup, Setka Cup oraz Liga Pro FNTR. Każdy turniej to dziesiątki spotkań do obstawiania oraz szansa na liczne wygrane. Wspomnę tylko, że typy na każde z tych zawodów znajdziesz u bukmacherów, których wcześniej wymieniłem.

Jak obstawiać tenis stołowy – wskazówki

Podobnie jak w przypadku dosłownie każdego sportu, tak i w tenisie stołowym spotkamy kilka wyjątkowych zasadach. Oczywiście jedna i dokładna odpowiedź na pytanie „jak obstawiać tenis stołowy, żeby wygrać?” nie istnieje, ale możemy postarać się ograć bukmachera. Każdy gracz musi sam zapoznać się z tą dyscypliną, ponieważ w obecnej sytuacji jest to jedna z ciekawszych opcji do typowania. Nie wiesz zbyt dużo o tym sporcoe? Spokojnie, specjalnie dla Ciebie przeprowadziłem dokładny research, dzięki czemu natrafiłem na kilka wskazówek, które pomogą Ci typować tenis stołowy:

 • Obecna forma – najważniejszym aspektem jest dyspozycja zawodników, których typujesz. Zarówno zwycięstwa, jak i porażki, są bardzo istotne i powinieneś prześledzić ostatnie mecze graczy, których zamierzasz obstawić.
 • Bukmacherzy popełniają błędy – tenis stołowy jest sportem, który trudno śledzić i pod tym względem nie ma żadnego porównania z topowymi rozgrywkami. Dlatego zwróć uwagę na kursy, które wystawiają bukmacherzy, ponieważ bardzo często są one mocno zawyżone, a to ogromna szansa dla Ciebie.
 • Styl gry zawodnika – atak od razu po serwie, gra na przeczekanie i liczenie na błędy rywala, niesamowity serwis czy walka o każdą piłkę. Każdy zawodnik ma swój styl i warto, żebyś wiedział jaką grę preferuje.
 • Lewa czy prawa? – to, którą ręką gra zawodnik również może mieć wpływ na losy spotkania. Wielu graczy nie potrafi sobie poradzić w sytuacji gdy rywal jest mańkutem.
 • Jeden set nic nie oznacza – nawet gdy jeden zawodnik wygrywa znacząco pierwszego seta, to nie oznacza to, że od razu musisz na niego stawiać. Tenis stołowy to bardzo dynamiczny sport i powinieneś znać umiar w typowaniu.
 • Ranking – warto przed każdym meczem sprawdzić pozycje w rankingu. Oczywiście „tabela nie gra”, ale dzięki niej zdobędziesz więcej informacji o możliwościach obu graczy.

Tenis stołowy nigdy nie był i prawdopodobnie nigdy nie będzie sportem, który będzie budził zainteresowanie wśród typerów. Kwarantanna spowodowała, że o tenisie stołowym zrobiło się głośniej, bo gdy inne sporty stały – ping-pong był w grze. Być może sytuacja ta posłużyła niektórym typerom, by zapoznać się z tenisem stołowym i zainteresować się nim na dłużej. Jak widzimy zakładów bukmacherskich na ten sport nie brakuje.

typy tenis stołowy

Tenis stołowy – rozgrywki

Tak jak w piłce nożnej jest FIFA, a w siatkówce FIVB, tak i w tenisie stołowym jest międzynarodowa federacja, czyli ITTF, która czuwa nad zasadami i organizacją tej dyscypliny. Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego organizuje turnieje i mistrzostwa świata (Table Tennis World Championships).

Podobnie jak w tenisie ziemnym jest ranking zawodników ATP i zawodniczek WTA – tak i w tenisie stołowym funkcjonuje coś podobnego. W trakcie sezonu gracze rywalizując na turniejach rozproszonych po całym świecie kompletują punkty do rankingów.

Najbardziej utytułowaną nacją w tenisa stołowego są Chiny (zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet). Tenis stołowy od 1988 roku jest dyscypliną olimpijską. A to oznacza, że np. podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie odbywać się rywalizacja w ramach tej dyscypliny.

Na co dzień rozgrywane są mecze w ligach krajowych. W Polsce ligowe rozgrywki w ping-ponga organizuje Polski Związek Tenisa Stołowego. Poza ligą co roku odbywają się także Mistrzostwa Polski w tenisa stołowego.

U bukmacherów można obstawiać polską ligę tenisa, a także takie rozgrywki jak:

 • Liga Pro
 • TT Cup
 • Setka Cup
 • Challenger
 • TT Star Series

Oczywiście w odstępie kilku lat odbywają się również Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.

Transmisje live z tenisa stołowego u bukmacherów online

Mecze tenisa stołowego u legalnych bukmacherów obstawisz w trybie przedmeczowym i “na żywo”. Obstawiając live spotkania ping-ponga u najlepszych bukmacherów w Polsce dodatkowo możesz posiłkować się transmisją live.

Ping-ponga transmituje Fortuna TV, Betclic TV czy STS TV. Aby mieć dostęp do transmisji “na żywo” u któregoś z tych bukmacherów trzeba zarejestrować konto i posiadać środki na saldzie depozytowym lub mieć na dystansie 24 godzin postawiony dowolny kupon.

Tenisa stołowego w ciągu tygodnia jest naprawdę sporo, dlatego typerzy specjalizujący się w tej dyscyplinie nie powinni się nudzić.

Zaloguj się aby dodawać komentarze