Typy na mecze towarzyskie reprezentacji | Jak i gdzie obstawiać?

Do towarzyskich meczów reprezentacji dochodzi coraz rzadziej, ponieważ UEFA organizując Ligę Narodów ograniczyła tego rodzaju spotkania. Konfrontacje w tych rozgrywkach niektórzy traktują towarzysko, ale nie da się ukryć, że jednak gra toczy się tam o “coś”. Spotkania towarzyskie wciąż są rozgrywane m.in. przez drużyny z Azji oraz Ameryki Południowej. Europejskie reprezentacje również mają okazję do sparingowych konfrontacji. Jak obstawiać tego rodzaju mecze? Skąd brać typy na mecze towarzyskie reprezentacji? Wszystko wyjaśniamy!

Towarzyskie mecze reprezentacji

Towarzyskie mecze inaczej określane są przez trenerów i piłkarzy jako kontrolne gry. Inaczej mówiąc, to mecz, który służy na przetestowanie nowej taktyki, sprawdzenie formy i dyspozycji poszczególnych graczy. Jasne, że kiedy mówimy o spotkaniach ekip narodowych, to zawsze jest podniosła chwila. No ale mecze towarzyskie są znacznie mniej ważne aniżeli spotkania o punkty w kwalifikacjach lub na wielkiej imprezie. Co najważniejsze? Wynik sparingu nie oddziałuje na sytuacje w tabeli lub kwalifikacje na turniej. To materiał szkoleniowy, który pokazuje, kto w jakiej jest formie.

Robiąc typy na piłkę nożną warto zauważać, że w sparingu zawodnicy nie grają na “śmierć i życie”. Oczywiście to stwierdzenie stawiamy w cudzysłów, ale chodzi o to, że w tego rodzaju spotkaniach raczej unikają gry kontaktowej. Dlaczego? Dlatego, by nie nabawić się urazy. Zazwyczaj jest tak, że mecz towarzyski reprezentacji poprzedza udział w wielkim turnieju takim jak Euro czy Mistrzostwa Świata.

towarzyskie mecze reprezentacji

Fot. PressFocus

Kiedy odbywają się mecze towarzyskie reprezentacji Polski?

To kiedy odbywają się mecze towarzyskie naszej reprezentacji uwarunkowane jest kalendarzem UEFA oraz FIFA. Co więcej, wiele zależy od tego, czy mamy sposobność udziału w imprezie mistrzowskiej. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, polska federacja zrzeszona jest w UEFA, a ta stworzyła projekt, który ma niejako zastępować mecze towarzyskie. Chodzi o Ligę Narodów, która pozwala na konfrontacje europejskich reprezentacji.

Sztywne terminy UEFA, kiedy to reprezentacja może rozegrać mecz towarzyski to:

 • wrzesień,
 • październik,
 • listopad,
 • marzec,
 • czerwiec.

Wystarczy sobie przypomnieć to, co działo się przed Euro 2020. Wówczas na przełomie maja i czerwca ekipa dowodzona przez Paulo Sousę rozegrała dwa kontrolne mecze przeciwko Rosji i Islandii. Większość europejskich reprezentacji rozgrywała wówczas kontrolne spotkania, by jak najlepiej przygotować się do mistrzowskiego turnieju. Ten moment wykorzystywali legalni bukmacherzy i dostarczali oni zakłady i typy na mecze reprezentacji.
Niegdyś polska reprezentacja organizowała zgrupowania w grudniu i styczniu, kiedy to drużyna w dużej mierze składająca się z graczy Ekstraklasy rozgrywała testowe spotkania np. w krajach azjatyckich. Od kilku lat tego rodzaju aktywność nie jest już prowadzona.

Typy bukmacherskie na mecze towarzyskie reprezentacji

Typy bukmacherskie na spotkania reprezentacji stanowią uzupełnienie codziennej oferty, która składa się ze spotkań lig zagranicznych i europejskich pucharów. W trakcie sezonu dochodzi do kilku przerw na kadrę, kiedy to zawieszone są takie rozgrywki jak Premier League, Ekstraklasa, Serie A czy Ligue 1. Zgrupowania reprezentacji trwają przez dwa tygodnie. W tym czasie drużyny narodowe rozgrywają po dwa lub trzy mecze – w zależności od kalendarza mogą to być gry towarzyskie lub kwalifikacje do Euro/MŚ.

Konfrontacje sparingowe reprezentacji znajdują się w ofercie wszystkich bukmacherów. Mecze Polski, ale też Francji, Anglii, Belgii czy Niemiec budzą zainteresowanie kibiców oraz typerów. Z resztą to naturalna odskocznia od futbolu ligowego do rywalizacji reprezentacji. Dla wielu to nawet ciekawsza konfrontacja niż ta, która ma miejsce w Lidze Mistrzów.

Oferty bukmacherów na mecze towarzyskie reprezentacji są bardzo kompleksowe. Można w nich znaleźć kursy przedmeczowe i “na żywo”. Bukmacherzy zdają sobie sprawę, że to tylko sparingi, ale i tak wystawiają setki rozszerzeń do każdego meczu. Może i to nie to samo, co obstawianie Ligi Mistrzów czy Premier League, ale typy i kursy na spotkania towarzyskie potrafią dostarczyć naprawdę dużo emocji!

Gdzie obstawiać towarzyskie mecze reprezentacji

Do obstawiania towarzyskich gier na pewno musisz wybrać legalnego bukmachera. To gwarancja, że nie złamiesz prawa, a twoje kupony zostaną postawione zgodnie z obowiązującymi normami. Obstawianie meczów sparingowych możesz robić na rynkach pre-match i live. Bez względu na to, które bukmachera z Polski wybierzesz – u każdego zrealizujesz tego rodzaju aktywność.

Jakie firmy są polecane do typowania meczów towarzyskich? Oczywiście te, które cechują się najlepszą ofertą na piłkę nożną. Z tytułu szerokości i atrakcyjności rynków wysokie opinie zbiera STS, który jest oficjalnym sponsorem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. To bukmacher, u którego możesz odebrać kod promocyjny, za który otrzymasz aż trzy bonusy na obstawianie meczów towarzyskich. Jakie to promocje? Oto spis ofert STS:

 • Darmowy zakład 30 PLN
 • Zakład bez ryzyka 234 PLN
 • Bonus 100% od wpłaty do 1200 PLN

Kto jeszcze trzyma wysoki poziom w meczach towarzyskich? Tym bukmacherem jest Totalbet, który charakteryzuje się obszerną ofertą przedmeczową na piłkę nożną (ponad 300 rynków!), a także rozbudowanymi kursami “na żywo”. Co jeszcze przemawia za wyborem Totalbet do meczów sparingowych, to niska marża na piłkę nożną. To firma słynąca z niskich opłat kursowych, a to powoduje, że zakłady są u niej wyjątkowo opłacalne. W Totalbet mecze towarzyskie możesz obstawiać również z użyciem dodatkowych ofert jak gra bez podatku lub bezpieczny zakład.

Jak obstawiać sparingi kadr narodowych?

Przygotowaliśmy zbiór porad i wskazówek dotyczących tego, jak obstawiać mecze towarzyskie. Liczymy, że korzystając z naszych wytycznych w pełni wykorzystasz wszystkie rodzaje zakładów bukmacherskich:

 • Sprawdź powołania i kadrę meczową, czy wszyscy kluczowi gracze są przewidywani do występu w spotkaniu.
 • Porównaj formę obu drużyn: ostatni wyniki, sytuację w tabeli kwalifikacji itd.
 • Wsłuchaj się w zapowiedzi trenera, jak podchodzi do najbliższego spotkania kontrolnego.
 • Zwróć uwagę na jakim terenie rozgrywany jest mecz.
 • Zapoznaj się z bilansem H2H, jakie są wyniki w bezpośrednich starciach.
 • Zwróć uwagę na morale zespołu i ogólną atmosferę wokół kadry.

mecze reprezentacji typy

Fot. PressFocus

Czy warto obstawiać mecze towarzyskie?

Trzeba wiedzieć, że mecze towarzyskie rządzą się swoimi prawami, ponieważ poziom koncentracji w tego rodzaju pojedynkach jest niższy od tego, jaki jest w spotkaniach o punkty. To rodzi szansę dla tych niżej notowanych reprezentacji, by na tle utytułowanego rywala sprawić niespodziankę. Co więcej, zdarzają się sytuacje, że w meczach sparingowych najlepsi gracze są sadzani na ławce rezerwowych. Szansę dostają zmiennicy, którzy nie zawsze muszą błyszczeć formą.

Z jednej strony obstawianie meczów towarzyskich poszerza nasze możliwości typerskie, a z drugiej daje okazje złapania wysokiego kursu, jeśli czyhamy na niespodziankę. Przygotowując kupon zawsze trzeba mieć z tyłu głowy, że to tylko sparing, a drużyny nie będą w pełni zdeterminowane, by przechylić szalę na swoją korzyść.

Typy na towarzyskie mecze reprezentacji – podsumowanie

Towarzyskie mecze reprezentacji uzupełniają kalendarz rozgrywek UEFA oraz FIFA. To mecze drużyn narodowych, które cieszą się najmniejszym prestiżem, ale dla kibiców i tak są dużym świętem. Z punktu widzenia typera można na nich zarobić, ponieważ to spotkania, które wykraczają poza pewne ramy taktyczne – szczególnie, kiedy trenerzy sporo mieszają w wyjściowym składzie. Wykonanie odpowiedniej analizy przed meczem może pozwolić na stworzenie zwycięskiego kuponu. Pamiętaj, że jeśli rozpoczyna się przerwa reprezentacyjna, to na Zagranie pojawiają się typy na to mecze!

Fot. z okładki: Press Focus

FAQ

Gdzie obstawiać towarzyskie mecze reprezentacji?

Sparingowe pojedynki obstawisz u wszystkich polskich bukmacherów. Zagranie wyróżnia dwóch operatorów: STS i Totalbet.

Gdzie szukać typów na sparingi reprezentacji?

Tego rodzaju zdarzenia znajdziesz w typach piłkarskich od Zagranie na stronie online i grupie na FB.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze