Jakie są typy bukmacherskie na golf? Gdzie można obstawiać ten sport? U kogo warto sprawdzić bonusy? Co trzeba wiedzieć przed zaczęciem przygody z golfem? Na te oraz inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym tekście. Z tej krótkiej lektury dowiecie się m.in. jak typować golf, kto ma ciekawą ofertę i które turnieje są najważniejsze. 

Typy bukmacherskie golf – kilka słów wstępu

Golf w naszym kraju nie jest jeszcze tak popularny, jak np. piłka nożna, która jest niekwestionowanym królem sportu w Polsce, czy koszykówka lub siatkówka, jednak zyskuje kibiców z każdym rokiem. W końcu do uprawiania tej dyscypliny amatorsko nie potrzeba specjalnych umiejętności. Być może do oglądania nie jest to najbardziej emocjonująca rzecz, jednak nawet to ma swoich zwolenników. Stąd warto się bliżej przyjrzeć ofercie u bukmacherów na typowanie golfa. Razem z rosnącą popularnością, firmy takie jak STS dają coraz więcej możliwości swoim klientom. 

Golf to gra polegająca na umieszczeniu piłki w dołku w jak najmniejszej liczbie uderzeń. W 2016 roku był dyscypliną olimpijską na turnieju w Rio de Janeiro. W ciągu roku są cztery najważniejsze turnieje, a wygranie każdego z nich daje tytuł Wielkiego Szlema. Do tego grona zaliczają się:

  • The Masters Tournament
  • U.S Open Championship
  • The Open Championship
  • U.S PGA Championship

Jak więc widzicie, rozgrywki są organizowane głównie w Stanach Zjednoczonych i nic w tym dziwnego. W tym kraju golf cieszy się dużą popularnością i jest dość szanowany. Jednemu z najlepszych golfistów w historii – Tigerowi Woodsowi, udało się zdobyć tzw. “karierowego” szlema, czyli zdobycie tych wszystkich czterech turniejów, ale nie w jednym roku. Dokonał tego w latach 2001-2002. Tyle z historii tego sportu. Czas przejść do tego, gdzie i jak typować golfa.

Golf piłeczka

Jak typować golfa?

Podstawowe rzeczy, jakie trzeba wiedzieć o typowaniu golfa, wynikają z oglądania tego sportu i interesowania się nim. Sportowcy starają się trafić do dołka przy jak najmniejszej liczbie uderzeń i wykorzystują do tego różne kije – w zależności od terenu, czy odległości jedne z nich będą lepsze, a inne gorsze i na odwrót. W turniejach zazwyczaj gra się do osiemnastu dołków. Warto też pamiętać o stylu danych zawodników, gdyż te potrafią znacząco się różnić od siebie. Ważnym czynnikiem również może być pogoda, która lubi sporo namieszać – ją też trzeba bacznie obserwować. W naszym tekście o Golf Masters 2020 pisaliśmy o typach i kursach na jeden z ważniejszych turniejów w ciągu roku.

W przypadku typowania golfa można podzielić zakłady na kilka kategorii. Głównymi z nich oczywiście są kto wygra turniej oraz czy zawodnik x znajdzie się w TOP 3 lub TOP 10 (w zależności od bukmachera). Jednak oprócz takich możliwości, bukmacherzy coraz chętniej rozszerzają swoją ofertę o inne rzeczy. Można też obstawiać m.in. H2H, które polega na tym, że firmy dopierają zawodników w pary i wygrywa ten z lepszym wynikiem pod koniec rozgrywek. W tym wypadku zasada działania jest prosta – wybieramy jednego lub drugiego gracza. W golfie tak samo jak np. w piłce nożnej można też stawiać na under/over. Bukmacher wyznacza linie i jeżeli liczba uderzeń lub dołków będzie mniejsza/większa to wygrywamy, lub nie, w zależności od tego co postawiliśmy.

Razem z rozwijaniem oferty na golf, być może bukmacherzy postarają się też o dodanie handicapu. Ten zapewne działałby w ten sposób, iż wyrównałby szanse teoretycznie słabszych zawodników i taki “startowałby” z przewagą w uderzeniach. Jednak na ten moment trudno znaleźć takie zakłady i trzeba liczyć na to, że bukmacherzy je sami dodadzą razem z powiększaniem oferty oraz rosnącą popularnością tego sportu. 

Gdzie typować golfa?

Skoro już wiecie jak typować golfa, to dobrze byłoby też sprawdzić u kogo warto. Jedną z największych ofert na ten sport w Polsce mają zakłady bukmacherskie STS. Najpopularniejszy bukmacher w naszym kraju często wystawia ciekawe zakłady na golfa i turnieje z nim związane. W przypadku tej firmy można liczyć na zakłady np. na kto sięgnie po końcowe zwycięstwo, czy wspomniane wyżej H2H. Kursy zazwyczaj są wysokie i dla przykładu na typowe H2H wyglądają tak:

sts golf oferta

Jednak STS to nie jedyny bukmacher, u którego warto sprawdzić ofertę. Dużo zakładów wystawia też Fortuna, o której wspomniałem wyżej. W tym wypadku ciekawe wyglądają kursy na to, kto wygra cały turniej. W przypadku wspomnianego Golf Masters są to:

fortuna golf masters 2020

Jak więc widzicie, możliwości jest dużo i warto się zastanowić nad tym co chce się typować. Największą uwagę jednak trzeba poświęcić ofertom STS i Fortuny, gdyż Ci dwaj najwięksi bukmacherzy w naszym kraju starają się ciągle ją rozwijać. Być może wkrótce do tego grona dołączą też inne firmy, ale nie zanosi się na to na ten moment. 

Jakie są ciekawe bonusy bukmacherskie na golf?

W przypadku mówienia o typach bukmacherskich na golf warto też bliżej pochylić się nad bonusami, z których można przecież skorzystać. Oferty startowe są dostępne zarówno w STS z dużymi bonusami, jak i w Fortunie – gdzie można zgarnąć aż 2000 złotych od depozytu. 

W pierwszej z tych firm należy założyć konto z kodem promocyjnym ZAGRANIE, a ten zapewni Wam:

  • 100 procent do 1200 złotych bonusu od depozytu
  • 230 złotych zakład bez ryzyka
  • 30 złotych freebet

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 200 234 zł bez ryzyka + 25 30 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1504 zł!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 234 zł
FREEBET: 30 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Z kolei w Fortunie należy założyć konto z kodem 2230PLN, który da Wam:

  • 100 procent do 2000 złotych bonusu od depozytu
  • 210 złotych zakład bez ryzyka
  • 20 złotych freebet

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

👉 Gdzie obstawiać golfa?

Golf to rosnący na popularności sport i coraz więcej bukmacherów dodaje go do swojej oferty. Obecnie warto obstawiać go w STS, czy Fortunie.

🍀 Co trzeba wiedzieć przy typowaniu golfa?

Przy obstawianiu golfa warto zapoznać się z formą i stylem poszczególnych zawodników startujących w rozgrywkach. Oprócz tego ważne jest też ukształtowanie terenu, czy pogoda.

🎁 Gdzie można zgarnąć bonusy do wykorzystania na golf?

Bonusy bukmacherskie do wykorzystania na golf można zgarnąć m.in. w STS, czy Fortunie. Ci dwaj bukmacherzy w ramach pakietów startowych oferują różne rzeczy. Te dostępne są z naszymi kodami promocyjnymi.

Zaloguj się aby dodawać komentarze