Przed nami starcie o fotel prezydencki USA! Do ostatecznej walki stają aktualnie urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump vs Joe Biden, kandydat partii demokratycznej. To rywalizacja o to, kto przez najbliższe cztery lata będzie zarządzał najpotężniejszym państwem na świecie. A więc nie dziwi, że wybory prezydenckie w USA budzą zainteresowanie w wielu krajach – oczywiście także w Polsce. Bukmacherzy oferują zakłady na wybory w USA. Sprawdzamy kursy i typy, jakie można obstawiać!

Wybory prezydenckie w USA zostaną przeprowadzone 3 listopada (wtorek). Wówczas dojdzie do powszechnego głosowania obywateli USA. Z każdego stanu zostaną wyłonieni elektorzy, którzy 14 grudnia 2020 roku potwierdzą wybór prezydenta USA. Trzeba pamiętać, że każdy stan ma różną liczbę elektorów – proporcjonalnie do wielkości i zamieszkałych osób. Najwięcej głosów elektorskich znajdują się w Kalifornii (55), Teksasie (38), Florydzie (29) i Nowym Jorku (29).

Od kilku miesięcy było wiadomo, że nominacje z partii republikańskiej uzyska Donald Trump, z kolei jego kontrkandydatem zostanie Joe Biden. Obie konwencje – republikańskie i demokratyczne oficjalnie potwierdziły te informacje.

Trump vs Biden – sylwetka kandydatów

Donald Trump przed czterema laty przebojem wszedł do amerykańskiej polityki. Wcześniej Trump był utożsamiany ze sferą biznesową, ale jako kandydat niezależny koniec końców wygrał prawybory w partii republikańskiej, co skutkowało nominacją do walki o fotel prezydencki USA. Trump słynął z ostrego języka i dużej aktywności w mediach społecznościowych, co szybko zapewniło mu rozpoznawalność.

Poglądy Trumpa są konserwatywne i w dużej mierze opierają się na kwestiach gospodarczych. Hasło wyborcze duetu Donald Trump – Mike Pence to: “Uczyńmy Amerykę znów wielką” (Make America Great Again). Trump odwołuje się do prezydentury Ronalda Reagana i chce ponownie uczynić USA jako lidera światowej gospodarki.

Oponentem Trumpa jest o cztery lata starszy Joe Biden, który od 1970 roku należy do partii demokratycznej. Biden był wiceprezydentem za czasów Baracka Obamy, a wcześniej kongresmenem. Przedstawiciel demokratów jako swojego wiceprezydenta proponuje Kamalę Harris. Hasłem przewodnim Joe Bidena jest: “Walcz o duszę narodu” (Battle for the soul of the nation).

Biden otrzymał nominacje z partii demokratycznej po tym, jak z wyścigu w prawyborach wycofał się Bernie Sanders.

Trump vs Biden kursy bukmacherskie

Na kogo stawiają bukmacherzy? Więcej szans w kursach bukmacherskich daje się przedstawicielowi demokratów, Joe Bidenowi. Jednak w ostatnich latach urząd na drugą kadencję zachował George W. Bush i Barack Obama. To pokazuje, że w XXI wieku Amerykanie chętnie głosują na aktualnie urzędującego prezydenta.

W ostatnich sondażach wg pracowni większe poparcie notuje Joe Biden. To pokłosie debaty prezydenckiej w Cleveland, która była wyjątkowo ostra, jak podkreślają obserwatorzy amerykańskiej polityki. Dla przykładu w sondażu “Wall Street Journal” przewaga Bidena nad Trumpem to 14 punktów procentowych.

Oczywiście sondaże trzeba traktować z dużym dystansem, bo cztery lata temu lepsze wyniki w nich notowała Hillary Clinton, a mimo to wygrał Donald Trump.

Oto jak wyglądają kursy na wygraną w wyborach prezydenckich USA u polskich bukmacherów:

Fortuna

  • Donald Trump – 2.25
  • Joe Biden – 1.59

STS

  • Donald Trump – 2.10
  • Joe Biden – 1.70

usa sts

LVBET

  • Donald Trump – 2.40
  • Joe Biden – 1.63

Im bliżej wyborów prezydenckich w USA tym szersza będzie oferta bukmacherów. Z reguły bukmacherzy na wybory oferują kursy na to, kto wygra, ale także bardziej szczegółowe rozstrzygnięcia. Typy na wybory mogą dotyczyć frekwencji, a w przypadku USA wygranej w konkretnych stanach. Oczywiście największa walka będzie toczyć się w tzw. swing states, czyli stanach wahających, w których raz wygrywają republikanie, a raz demokracji.

Jakie zakłady bukmacherskie dokładnie można obstawiać w wyborach USA? Sprawdź nasz osobny artykuł dotyczący tego tematu: https://zagranie.com/wybory-prezydenckie-usa-2020-zaklady-bukmacherskie/.

Kursy na wybory w USA znajdziesz u takich bukmacherów jak: STS, Fortuna, LVBET, Betfan, PZBUK, forBET, Betclic, Totolotek, Superbet i eWinner.

Trump vs Biden analiza wyborcza

Według analityków kluczowe stany w tegorocznym wyścigu wyborczym to Floryda, Pensylwania i Michigan. Cztery lata temu zwyciężył w nich Donald Trump i to przesądziło o jego triumfie. Wówczas kandydat partii republikańskiej w głosowaniu powszechnym uzyskał o trzy miliony mniej głosów niż Hillary Clinton. Jednak w głosach elektorskich wygrał Trump 304 w stosunku do 227.

Donald Trump w ostatnich miesiącach musiał mierzyć się z pandemią koronawirusa, a także ruchami “Black Lives Matter”. Urzędujący prezydent początkowo zbagatelizował pandemię, a następnie miał kilka niefortunnych wypowiedzi dotyczących wirusa. To teraz skrzętnie wypominają jego oponenci. W międzyczasie doszło do kryzysu na tle rasowym i fali protestów w wielu miastach USA inspirowanych ruchem “Black Live Matter”. Wszystko to podważyło pozycje Trumpa, co wykorzystał jego kontrkandydat, Joe Biden.

W kontekście wyborów w USA wielu ekspertów uważa, że elektorat Donalda Trumpa jest znacznie szerszy niż pokazują to sondaże. Pracownie sondażowe poprzez prezentowane wyniki mogą stymulować opinię społeczną i mobilizować lub demobilizować określone grupy wyborców. Obserwując w ostatnich latach zakłady na politykę i wybory, to widać, że często sondaże nie odzwierciedlały faktycznych wyników.

Joe Biden zarzuca Donaldowi Trumpowi niekompetencje i prorosyjskość. Co więcej, Trump jest krytykowany za falę przemocy względem afroamerykańskiej społeczności. Kandydat demokratów liczy na poparcie mniejszości afroamerykańskiej i latynoskiej. Za Joe Bidenem stoi również większa machina medialna. Przedstawiciel partii demokratycznej jest szerzej popierany w mediach głównego nurtu takich jak telewizja CNN i ABC, a także prasa The New York Times czy The Washington Post. Biden ma znacznie większe poparcie wśród amerykańskich celebrytów – podobnie jak cztery lata temu Hillary Clinton. Praktycznie cały przemysł filmowy Hollywood głosuje na kandydatów partii demokratycznej.

Trump vs Biden typy bukmacherskie

Donald Trump już raz wygrał wbrew sondażom i kursom bukmacherskim. Tak było w 2016 roku, bo jeszcze kilkanaście dni wcześniej kurs u bukmacherów na wygraną Trumpa wynosił 5.00! Ten przykład może służyć jako drogowskaz w ocenie szans obu kandydatów.

Zapowiada się bardzo wyrównany wyścig wyborczy. Obaj kandydaci prowadzą kampanię przede wszystkim za pośrednictwem mediów. Trump i Biden rezygnują z wielkich wieców ze względu na obostrzenia związane z pandemią. Wśród Polonii przebywającej w USA znacznie większe poparcie odnotowuje Donald Trump. Kandydat republikanów może liczyć na wsparcie Polaków z prawem do głosu w wyborach.

To że Donald Trump według bukmacherów ma mniejsze szanse na reelekcje nie odstrasza nas! Kurs na wygraną obecnego prezydenta USA jest bardzo atrakcyjny biorąc pod uwagę głosy, że Trump w istocie ma większe poparcie, aniżeli wskazują na to sondaże. Dla wielu typerów polityki aktualne kursy na Trumpa to valuebet.

Nasz kupon z typem na wygraną Donalda Trumpa po kursie 2.25 – za postawione 100 zł do wygrania 198 zł:

trump typ

Typy i kursy dotyczące wyborów w Stanach Zjednoczonych znajdziesz także w tym miejscu!

Zaloguj się aby dodawać komentarze