Gdzie zagra Anthony Gordon w sezonie 2024/2025? Transfer Gordona

Anthony Gordon biegnący z piłką

W Liverpoolu doszło tego lata do sporych zmian, bo mówimy tu nie tylko o roszadzie na stanowisku menadżera, ale również o rotacji na stanowisku dyrektora sportowego klubu. Jednym z głównych celów The Reds w tym okienku transferowym ma być Anthony Gordon, który obecnie przebywa z kadrą na Euro i jest zdecydowanie jednym z najlepiej rokujących skrzydłowych w Premier League! Gdzie zagra nasz bohater w przyszłym sezonie i jakie są szanse na transfer Gordona? Sprawdźmy to!

Baner Betfan

Gdzie będzie grał Gordon w nowym sezonie?

By odpowiedzieć sobie na postawione wyżej pytanie, wpierw warto przybliżyć kilka faktów na temat samego Anthony’ego Gordona. Zawodnik ten występuje w Newcastle United od zimy 2023 roku, kiedy to przeszedł na St. James’ Park i zyskał miano jednego z głośniejszych nabytków nowego wówczas zarządu. Anthony pod wodzą Eddiego Howe’a zrobił wyraźny postęp i stał się jednym z liderów drużyny Srok. O ile wiosna poprzedniego roku nie była w wykonaniu Anglika specjalnie udana, o tyle w całym sezonie 2023/24 zapisał on na swoim koncie 12 goli i 10 asyst we wszystkich rozgrywkach, wyraźnie podwyższając swoją wartość i stając się łakomym kąskiem dla wielu topowych klubów. W ostatnich dniach coraz głośniej mówiono o potencjalnym transferze 23-latka. A zatem, gdzie zagra Anthony Gordon w nowym sezonie?

Czy Anthony Gordon zostanie w Newcastle United?

Pierwsza opcja to oczywiście pozostanie na St. James’ Park, gdzie w wyniku doskonałych występów i wielu ważnych bramek, Gordon zaskarbił sobie sympatię kibiców, ale również stał się graczem, od którego Eddie Howe zwykle rozpoczynał ustawianie składu. Inna sprawa, że skrzydłowy ma podpisany kontrakt do 2026 roku i jeżeli wierzyć brytyjskim mediom, nie zarabia on w obecnym klubie kokosów. Jego tygodniówka podobno ma wynosić 60 tysięcy funtów, a bardzo podobne pensje otrzymują znacznie mniej wykorzystywani piłkarze tacy jak Emil Krafth, czy Joe Willock. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że Gordon w ostatnich miesiącach był regularnie powoływany do reprezentacji Anglii, a brak gry w Lidze Mistrzów na pewno nie jest plusikiem w kontekście wyborów selekcjonera. Wszak Newcastle w minionej kampanii zajęło dopiero 7. miejsce w lidze i nie wystąpi ponownie w europejskich pucharach. W dodatku Newcastle rychło musi sprzedać kilku graczy, aby spełnić regulacje FFP. Jeżeli jednak mimo to sądzicie, że młody Anglik nie zmieni tego lata klubowych barw, to jego pozostanie w Newcastle obstawicie w Betfan po kursie 2.00!

A. Gordon pozostanie w Newcastle United
Kurs: 2.00
Zagraj!

Czy Anthony Gordon przejdzie do Liverpoolu?

Artykuł rozpocząłem od wspomnienia o sytuacji Liverpoolu, a to dlatego, że w ostatnich dniach angielska prasa wręcz trąbiła o potencjalnym przejściu skrzydłowego na Anfield. W tym miejscu ciekawostka – chociaż Gordon wychowywał się i wypływał na szerokie wody w barwach Evertonu, to jego pierwszym klubem na poziomie juniorskim był właśnie Liverpool! Arne Slot ma być zwolennikiem sprowadzenia skrzydłowego na Anfield, tym bardziej jeżeli klub opuści tego lata Luis Diaz. Sama kwota wykupu ma oscylować w okolicach 70-80 milionów funtów, co jest sporą sumą, jednak jak donosiło ostatnio Daily Mail, do transakcji może zostać ewentualnie włączony Jarell Quansah. W Liverpoolu sam piłkarz na pewno mógłby liczyć na znacznie wyższą pensję, ale również co sezon rywalizować o najwyższe cele, oraz czynić kolejne postępy pod wodzą doświadczonego w pracy z młodymi piłkarzami trenera. Dosłownie w ostatnich godzinach o transakcji donosiło również Liverpool Echo, a więc źródło bardzo dobrze zorientowane w sprawach związanych z klubem z Anfield! Czy faktycznie Gordon niebawem przejdzie do Liverpoolu? Taki scenariusz zagracie po kursie 1.80!

A. Gordon przejdzie do Liverpoolu
Kurs: 1.80
Zagraj!

Czy Anthony Gordon przejdzie do Bayernu Monachium?

Bukmacher Betfan wystawił kilka zakładów na potencjalny transfer Anthony’ego Gordona tego lata, jednak umówmy się, że bardzo realne są dwa scenariusze – pozostanie w Newcastle lub zasilenie Liverpoolu. Niemniej jednak w ofercie wspomnianego bukmachera znajdziemy również zakład na przejście skrzydłowego do Bayernu Monachium. Niemiecki gigant szukał co prawda wzmocnień na tę pozycję, jednak na dniach zespół zasilił Michael Olise z Crystal Palace. Wątpliwe zatem, aby Bayern ponownie sięgnął głębiej do kieszeni i powalczył o angaż zawodnika Newcastle, tym bardziej, że ten znakomicie czuje się w rodzimej Premier League i raczej nie chce zmieniać ligi. Pamiętamy jednak, że w pewnej chwili tak samo abstrakcyjny wydawał się transfer Harry’ego Kane’a do ówczesnego mistrza Niemiec, a finalnie do takiego ruchu doszło.

A. Gordon przejdzie do Bayernu Monachium
Kurs: 20.00
Zagraj!

Szanse na transfer Anthony’ego Gordona

Na moment pisania tego artykułu, a więc na 8. lipca 2024 roku szanse na transfer Gordona wydają się bardzo duże. Newcastle w wyniku braku awansu do europejskich pucharów i regulacji w ramach FFP jest zmuszone sprzedać kilku graczy, a sam Gordon miał na przestrzeni ostatnich tygodni naciskać na zmianę otoczenia. Aktualna tygodniówka Anglika zdecydowanie nie odpowiada jego faktycznym umiejętnościom i liczbom, jakie gwarantuje. Doniesienia angielskich mediów są ostatnimi czasy jednoznaczne – Anthony Gordon przeniesie się na Anfield Road za sporą sumę. Czy tak faktycznie się stanie? Wszystko powinno rozstrzygnąć się już niebawem!

Fot. SPP/SIPA USA/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze