Typy na walkę Szpilka – Radczenko. Już w sobotę 18 czerwca w Arenie Toruń będzie miał miejsce debiut Artura Szpilki w formule MMA. Po pięciu latach negocjacji, czas, by przemówiły wyłącznie pięści, kopnięcia i pozostałe techniki dopuszczalne w MMA. Przeciwnikiem byłego boksera będzie Siergiej Radczenko, z którym Polak miał już okazję się zmierzyć. W 2020 roku zmierzyli się na gali boksu zawodowego w Łomży. Po kontrowersyjnej decyzji sędziów triumfował Artur, lecz należy pamiętać, to Radczenko kilkukrotnie posyłał rywala na deski i część ekspertów środowiska sportów walki nadal uważa, że to Ukrainiec powinien zostać ogłoszony zwycięzcą.

szpilka radczenko kurs 100

Kurs 100.00 na zwycięstwo Szpilki na KSW 71 w Superbet

Na 71 gali KSW zadebiutuje Artur Szpilka. Występ tego zawodnika wzbudza bardzo duże zainteresowanie, a u bukmachera Superbet możesz obstawić jego zwycięstwo nad Siergiejem Radczenko. Jak to zrobić? Łap szczegóły promocji:

  1. Załóż konto w Superbet między 15 a 18 czerwca z kodem ZAGRANIE i z linku: https://zagranie.com/go/superbet.
  2. W promocji bierze udział tylko pierwszy kupon singiel zawarty po założeniu konta.
  3. Musi to być typ z oferty przedmeczowej na zwycięstwo Szpilki w walce z Radczenko.
  4. Minimalna stawka kuponu biorącego udział w promocji to 2 PLN!
  5. Poza regularną wygraną za typ, na Twoje konto powędruje jeszcze 200 PLN w bonusie. 

szpilka radczenko superbet

Szpilka – Radczenko: typy bukmacherskie

Obaj zawodnicy do MMA przeszli z świata boksu. Prawdą jest, że Radczenko już miał okazję sprawdzić się we wspomnianej formule, ale dotychczas wystąpił w niej tylko trzykrotnie. Dwukrotnie wygrywał, kolejno na gali WWFC – Road to WWFC 21 z Ivanem Reberem, a potem na GITC – Chihuiv 4 ze Stanislavem Lashkevishem. Ostatni pojedynek przegrał na WWFC 16 – World Warriors Fighting Championship 16 ze Giorgim Khubejashvilim. Z kolei Artur Szpilka dopiero debiutuje w nowej formule. Pięć lat temu pojawiły się pierwsze rozmowy na temat przejścia do KSW i same myśli na temat parania się nową dyscypliną sportową. W jakim stopniu zdążył się przygotować, przystosować się do walki w nowej formule? Przekonamy się 18 czerwca w Toruniu.

Obaj są rozpoznawani w jednym środowisku, ale teraz mimo, że dalej mówimy o sportach walki, to zmieniają otoczenie, co wiąże się z rozszerzoną gamą technik możliwych do „wykonania” w czasie walki. Dzięki temu, że zmierzą się stricte w MMA, pojawia się pytanie, czy będziemy świadkami przeniesienia pojedynku do parteru. Jako, że mówimy o dwóch byłych bokserach, nie sądzę. Poza tym obaj zapewniali w licznych wypowiedziach, nie tylko w trakcie wywiadów, że częściej na początku swej drogi będą „uciekać się” do korzystania z boksu z racji tego, że tak naprawdę nie wiedzą w jakiej formie będą w parterze w dniu walki. W czasie sparingów mogą być mistrzami świata, ale jak dobrze wiemy, starodawne przysłowie sztuk walki głosi, że: „Inaczej wykonuje się daną technikę przed trenerami w trakcie przygotowań, a inaczej w trakcie walki w hali”.

W tym tekście omawiamy starcie Szpilki z Radczenką, a zapowiedzi wszystkich walk z karty KSW 71 znajdziesz tutaj: https://zagranie.com/ksw-71-typy/!

Wiadome jest, że w tej walce zmierzą się dwa znane w Polsce nazwiska. Obaj mają swoich sympatyków, jak i antyfanów. Mimo upływu lat Artur Szpilka stale wywołuje całą masę wszelakich emocji. Nie inaczej jest, kiedy mówimy o jego najbliższym przeciwniku. Wielu ekspertów, jak i fanów uważało, że jeżeli obaj mieliby stoczyć pierwszą profesjonalną walkę w MMA i w Polsce, to właśnie w KSW. Dlatego też środowisko i kibice nie byli zaskoczeni, gdy federacja potwierdziła to zestawienie na galę KSW 71, które odbędzie się 18 czerwca w Arenie Toruń. Mówiąc o ich starciu należy również nadmienić, że ich walka odbędzie się w catch-weight do 105 kilogramów. Jest tak, gdyż Artur Szpilka jest klasyfikowany w tym momencie jako zawodnik wagi ciężkiej, a Siergiej jako fighterem kategorii półciężkiej. Poniżej kolejne typy Szpilka – Radczenko i kursy na tę walkę!

Fortuna
3.50
Siergiej Radczenko wygra walkę w 1. rundzie - TAK

fortuna-zaklad-bez-ryzyka-3

Szpilka – Radczenko: kursy bukmacherskie

Przed KSW 71 mówi się wśród ekspertów, jak i kibiców, że jest to najbardziej emocjonujące – obok pojedynku Marcina „Różala” Różalskiego z Errolem Zimmermanem – starcie na toruńskiej gali. Nic więc dziwnego, że bukmacherzy online niemalże natychmiast po ogłoszeniu ich pojedynku przygotowali kursy związane z ich starciem. Szeroka oferta na KSW 71 znajduje się zarówno w Fortunie – zakłady bukmacherskie, STS-ie, Superbecie, jak i BETFAN-ie. Co więcej, każdy z wymienionych bukmacherów przygotował Tobie kilka bonusów w związku z zagraniem u nich, dlatego też Ci je prezentujemy: Fortuna – zakłady bukmacherskie, STS, Superbet, BETFAN. Dodam jeszcze, że u każdego z nich, to Radczenko jest faworytem w tym pojedynku. Wspominałem już z kim gram tym razem od siebie, ale polecam Ci spojrzeć jeszcze na propozycje ich konkurencji, takie jak np.:

Fortuna kupon KSW71

Kupon Fortuna KSW71 część 2

Szpilka vs Radczenko typ 3

Fortuna Szpilka - Radczenko

Szpilka – Radczenko: kursy na K.O./T.K.O

Tak jak pisałem wyżej, obaj będą dążyli do skończenia pojedynku przed czasem. Nikt nie chce tym razem ponownie zostawiać decyzji w rękach sędziów. Polak z racji z tego, że chce po prostu udowodnić, kto jest bezdyskusyjnie lepszy, a Ukrainiec dlatego, żeby pokazać, że pierwszy werdykt był niesprawiedliwy. Poza tym Szpilka będzie debiutować na dystansie trzy razy po pięć minut, a jak to jest, kiedy zmienia się dyscyplinę i z przysłowiowego marszu uważa się, że poradzi sobie w nowym dystansie czasowym pokazał np. Izu Ugonoh w pierwszej walce z Markiem Samociukiem. Oczywiste jest, że nie można porównywać jeden do jednego tych przypadków, lecz chodzi mi o wskazanie, jak wymagająca jest to zmiana, a nie dokonywać porównań. Dlatego też obstawiam, że będziemy świadkami intensywnego pojedynku, w którym dojdzie do K.O/T.K.O/DSQ. Nie obstawiam poddania, gdyż jak wspominałem, obaj wywodzą się z boksu i dopiero wchodzą w rozumienie, czym jest MMA. Także jeżeli chcesz bardzo mocno zaryzykować, to dopiero wtedy polecam Ci wziąć pod uwagę ten kurs, który jest związany z poddaniem przez Radczenkę lub Szpilkę.

Fortuna
7.00
Walka zakończy się w przeciągu 60 sekund od rozpoczęcia 1 rundy

Szpilka – Radczenko: kto wygra tę walkę?

Bukmacherzy wskazują, że to Radczenko jest faworytem tego starcia. Kurs na jego triumf został ustabilizowany na poziomie 1.71, a na Artura na 2.26. Od siebie również gram typ, że to ukraiński zawodnik zwycięży, co jest dobrym wskazaniem, jeżeli chcesz podbić swój kupon. Dodam jeszcze, że kurs na to, że w ich starciu dojdzie do remisu wynosi 40.00. Obaj są doskonałymi bokserami, ale w MMA liczą się nie tylko pięści.

Patrząc na doświadczenie, jak i sposób prowadzenia walki, a także to, że Szpilka już dwukrotnie lądował na deskach w ich pierwszym pojedynku, spodziewam się, że teraz Siergiej nie pozostawi decyzji w rękach sędziów. Jak sam ukraiński były bokser przyznaje w wypowiedzi udzielonej KSW: „Mamy niezałatwione sprawy. Tym razem spotkamy się w klatce na zasadach MMA. Musimy zrobić ten rewanż, bo nie mogę się pogodzić z poprzednią decyzją sędziów”. Jak sprawdzą się dwaj przeszli bokserzy, którzy mają przeszło trzydzieści lat na karku? Siergiej jest o dwa lata starszy i ma trzydzieści pięć lat, a Artur trzydzieści trzy wiosny na swoim koncie.

Oznacza to, że obaj teoretycznie swój prime time mają za sobą, ale jak widzimy po ostatnich wydarzeniach ze świata sportów walki, ta umowna granica bycia najlepszą wersją siebie stale się przesuwa w kierunku przysłowia: „Im starszy, tym lepszy”. Także nie jest wykluczone, że czeka nas bardzo interesująca rywalizacja, która niekoniecznie musi zakończyć się przez ciosy w stójce.

Fortuna
1.71
Siergiej Radczenko wygra tę walkę - TAK

Typy na Szpilka – Radczenko

Typ na ten pojedynek możesz obstawić u legalnych bukmacherów, których wymieniłem już kilkukrotnie. Naszym zdaniem najlepszą ofertę na tę walkę ma Fortuna, STS, Superbet i BETFAN. Wybierając któregoś z tych bukmacherów możesz dodatkowo odebrać kod promocyjny na bonusy powitalne.

Od siebie dodam jeszcze tyle, że moje wskazanie idzie na Siergieja Radczenko przez nokaut lub techniczny nokaut. Patrząc na to, że jeden z zawodników nie ma wcale, a drugi ma niewielkie doświadczenie w MMA, również nie spodziewam się wyrównanego starcia przez pełen czas trwania walki, czyli trzech rund po pięć minut. Tutaj możemy spodziewać się nawet jednego z najszybszych nokautów w KSW. W tym miejscu warto wspomnieć, że obaj nie raz w swojej karierze udowodnili, że potrafią nokautować swoich przeciwników w efektowny sposób. Dlatego też mimo, że kurs na to, że walka zakończy się w przeciągu sześćdziesięciu sekund od rozpoczęcia pierwszej rundy wynosi 7.00, tak wcale nie musi być aż tak ryzykowny, jak może się wydawać patrząc po samej wycenie. Oto nasz kolejny typ na Szpilka Radczenko!

Fortuna
2.00
Siergiej Radczenko wygra przed czasem - TAK

Artur Szpilka – Siergiej Radczenko: analiza i zapowiedź walki

Zanim podejmiesz się obstawienia u bukmachera np. w Fortunie – zakłady bukmacherskie konkretnego wskazania, to polecam Ci przeczytać jeszcze o ich mocnych i słabych stronach. Obaj są byłymi bokserami, więc owszem, teraz zmierzą się w mniejszych rękawicach, ale to nadal ta sztuka walki jest im najbliższa, bowiem się z niej wywodzą. Co możemy powiedzieć o umiejętnościach parterowych każdej ze stron? Z pewnością tyle, że przygotowując się do pojedynku mieli okazję je poznać i szkolić w czasie sparingów. Przynajmniej w przypadku Artura, bowiem Siergiej miał już okazję „posmakować” parteru w swych trzech poprzednich pojedynkach. Obaj również są debiutantami w KSW, co wiąże się z tym, że całą otoczkę eventu właśnie tej federacji dotychczas znali z perspektywy fana. Interesujące jest, czy któregoś z nich zje presja wydarzenia, czy obaj odnajdą się w tym klimacie od pierwszego postawienia stopy na macie w klatce KSW.

Artur Szpilka po raz ostatni zawalczył 30 maja 2021 r. z Łukaszem Różańskim. Wówczas przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie. Wcześniej pokonał właśnie Sergieja Radczenko przez decyzję sędziów, a w trzeciej walce od końca jego kariery bokserskiej pokonał Fabio Tuiacha przez nokaut w pierwszej odsłonie pojedynku. Z kolei ukraiński rywal jednego z najbardziej charakterystycznych bokserów znad Wisły ostatni pojedynek stoczył z Igorem Pylypenko, kiedy to wygrał przez T.K.O 8 grudnia 2021 roku. Była to tym samym pierwsza wygrana po pięciu porażkach z rzędu, a wspomnianą serię zanotował od starcia z Adamem Balskim. Później schodził pokonany z ringu jeszcze po rywalizacji z Ruslanem Fayferem, Alekseiem Egorovem, właśnie Arturem Szpilką i Kamshybekiem Kunkabayevem.

Fortuna
2.25
Koniec walki w 1. rundzie - TAK

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Szpilka – Radczenko?

Pojedynek Artura Szpilki z Siergiejem Radczenko został zaplanowany na 18 czerwca (sobota). Siedemdziesiąta pierwsza gala największej federacji MMA w Europie będzie miała miejsce w Toruniu, a precyzując w Arenie Toruń, co oznacza, że również to miejsce będzie „debiutowało” na rozpisce KSW. Odnośnie do typowania pojedynków KSW 71, to polecam Ci przejrzeć ofertę kursową od Fortuny – zakłady bukmacherskie, STS-u i Superbetu. Od siebie stawiam typy w pierwszym z wymienionych bukmacherów.

Starcie to, jak i osiem pozostałych, będzie transmitowane na platformie internetowej o nazwie Viaplay. Dostęp pay-per-view do całej gali, niezliczonej liczby retransmisji, jak i pozostałej oferty od wspomnianej platformy streamingowej kosztuje zaledwie 34 złote. Jeżeli chciałbyś obejrzeć galę spoza terytoriów, na których „monopol na KSW” ma Viaplay, to wówczas na ich stronie kswtv.com można wykupić dostęp za mniej więcej 40 złotych.

FAQ

Jakie są kursy bukmacherskie na pojedynek Szpilki z Radczenko?

Według bukmacherów faworytem tego starcia jest Siergiej Radczenko.

Co typuję na jedną z najgłośniejszych walk na karcie KSW 71?

Zaznaczam typ, że zwycięży Sergiej Radczenko przed czasem po kursie 2.00 w Fortunie.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze