Z roku na rok branża bukmacherska zyskuje nowych operatorów zakładów wzajemnych. Jednak nie oznacza to, że wszystkie strony z ofertami na wydarzenia sportowe należą do legalnych bukmacherów. Pod koniec stycznia tego roku Ministerstwo Finansów wykryło aż 8600 podejrzanych domen hazardowych. Które strony są legalne? Dlaczego warto obstawiać u sprawdzonych bukmacherów oraz w jaki sposób wykluczyć szarą strefę? Sprawdźcie sami, klikając link – ZAKŁADY BUKMACHERSKIE.

 

Szara strefa zarabia na zakładach aż 5,5 mld rocznie

Takie są fakty, nielegalne strony bukmacherskie w Polsce w dalszym ciągu stanowią aż 37% wartości całego rynku. Ich roczne zarobki szacowane są na około 5,5 miliarda złotych. Czy istnieje możliwość na stworzenie w pełni legalnego rynku bukmacherskiego?

Nowelizacja ustawy hazardowej z dnia 1 kwietnia 2017 roku rozpoczęła wiele ważnych zmian dla modelu nadzoru hazardu w Polsce. Jedną z nich było wprowadzenie w życie rejestru stron zakazanych – czyli spisu domen nieposiadających zezwolenia Ministerstwa Finansów na legalne prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce. Kolejnymi czynnikami walki z bezprawiem były nakazy blokowania nielegalnych stron oraz płatności na tego typu witrynach.

Działania resortu znacznie poprawiły bezpieczeństwo graczy w sieci, jednak w dalszym ciągu istnieje sposób na skuteczne omijanie prawa. Dlaczego tak jest? Ministerstwo zapewnia, że bez przerwy poszukuje systemu pozwalającego skutecznie wyeliminować działania nielegalnych stron bukmacherskich. Czekamy na dalsze informacje w tej kwestii.

Zaloguj się aby dodawać komentarze