Esport jako dyscyplina sportowa rośnie od lat. To jest fakt i widzimy to chociażby po odbywającym się co roku IEM w Katowicach, który przyciąga dziesiątki tysięcy fanów rywalizacji w grach komputerowych. STS jako największa firma bukmacherska w kraju nie ignoruje tego trendu i od dłuższego czasu rozwija sporty elektronicznie w swoich usługach, ale także inwestując w sponsoring tej dyscypliny. Mamy na to kolejny dowód, ponieważ STS rozpoczął współpracę z Devils.one, czołową drużyną CS:GO w kraju.

Już parędziesiąt lat temu rozwój zakładów sportowych szedł współmiernie do danej dyscypliny sportowej. Najlepszym na to przykładem jest piłka nożna i Wielka Brytania w XX wieku. Obecnie podobną zależność możemy obserwować w esporcie. W Polsce prym w bukmacherce związanej z rywalizacją chociażby w Counter-Strike’a czy League of Legends wiedzie STS. Obecnie ilość rozszerzeń przy popularnej strzelance podczas katowickiego IEM to kilkadziesiąt dodatkowych zdarzeń przy jednym meczu. Jeszcze nie tak dawno sytuacja nie do pomyślenia. Sprawdź także naszą recenzję bukmachera STS.

Oferta STS na IEM w Katowicach w CS:GO

Firma funkcjonująca w kraju od 1997 roku była pierwszą, która wprowadziła do swojej oferty esport oraz transmisje przy zakładach na żywo. Kolejnym krokiem dla bukmachera było wejście w sponsoring – STS wspiera Pawła ‘innocenta’ Mocka (zawodnika CS:GO), Damiana „Nervariena” Ziaji (League of Legends), Polską Ligę Esportową (topowe rozgrywki w kraju) oraz Izako Boars (drużyna esportowa). Ponadto firma zorganizowała plebiscyt na esportową inicjatywę – głosami kibiców wygrał kobiecy turniej lanowy CS:GO.

Teraz STS zdecydował się na kolejny krok związany ze wspieraniem rodzimej sceny esportu i nawiązał współpracę z Devils.one. Ekipa znana w przeszłości jako Team Kinguin została założona między innymi przez Wiktora „TaZa” Wojtasa. Nowo powstała ekipa należy do ścisłej, polskiej czołówki i wystarczy przytoczyć, że będą grać na ESL Pro League – najbardziej prestiżowych rozgrywkach ligowych w CS:GO na świecie. Obecnie skład Devils.one tworzą Wiktor „Taz” Wojtas, Jacek „MINISE” Jeziak, Karol „rallen” Rodowicz, Mikołaj „mouz” Karolewski oraz Paweł „dycha” Dycha.

Jak mówi CEO Devils.one, Maciej Sawicki – To, że już w dniu startu nowej organizacji podpisujemy umowę sponsorską z STS to duży sukces. Chcemy działać nieszablonowo, inaczej niż konkurencja i wierzymy, że pierwszą firmą, która na tym zyska będzie właśnie STS. Ta umowa to potwierdzenie, że nasza wizja jest atrakcyjna i wiarygodna dla partnerów biznesowych.

Z nadzieją patrzymy na dalsze poczynania Devils.one i trzymamy kciuki za udany sezon.