STS vs Milenium – siódme starcie Wielkiej Wojny Bukmcherów

W dzisiejszym pojedynku Wielkiej Wojny Bukmacherów znowu wracamy do Grupy A, którą tworzą bukmacherzy z długim stażem na polskim rynku.

Do walki stają STS oraz Milenium!

Czy duża popularność STS to przerost formy nad treścią? Jak wypadnie Milenium na tle takiego rywala?

Sprawdźmy!

Bonusy na start

Obaj bukmacherzy nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w tej podkategorii. Jedno jest pewne – jeden z nich dzisiaj wygra, bo STS i Milenium toczą ze sobą bezpośredni bój.

STS proponuje nowym graczom bonus w postaci 100% od depozytu aż do 500 PLN. Milenium zachęca za to wysokością kwoty, bo daje aż 760 PLN! Nauczeni doświadczeniem sprawdzamy warunki obrotowe obu bukmacherów:

  • STS: bonus dostajemy od razu, bez żadnych obrotów. Żeby wypłacić otrzymaną sumę trzeba nią obrócić trzykrotnie, po kursie minimalnym 1.91 – jest dobrze.
  • Milenium: żeby dostać bonus musimy obrócić bonusem czterokrotnie, po kursie minimalnym 2.00 – dopiero wtedy dostajemy bonus.

Milenium do oferty od depozytu dorzuca jeszcze 10 PLN w zakładzie bez ryzyka. Mało, ale zawsze coś – STS w tej materii nie odpowiada.

Reasumując, punkt wędruje do STS-a za bardzo dobre warunki obrotowe bonusu od depozytu. Jeśli ktoś jednak nie boi się wielokrotnych obrotów – zapraszamy do Milenium!

Legalni bukmacherzy – dowiedz się, jakie bonusy powitalne oferują pozostali legalni bukmacherzy internetowi!

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

1 : 0

Promocje dla stałych graczy

Milenium nie dało rady w pierwszej podkategorii, więc w kolejnej zaczniemy właśnie od tego bukmachera!

Promocja, którą przegrywający bukmacher atakuje rywala jest happy hours, a więc godziny, w których graczy nie obowiązuje 12% podatek – takie akcje lubimy! Ponadto, użytkownicy grający grubo, a więc za stawki większe bądź równe 2000 PLN, mogą liczyć na możliwość negocjowania kursów. Przeliczniki to ewidentnie dziedzina Milenium, bo promocja 5-10-15 także je podwyższa (w określonych przypadkach). Na koniec dodajmy program lojalnościowy Ligi Mistrzów, który dodaje graczom freebety i mamy bardzo fajny pakiet bonusów dla stałych graczy!

STS promuje obstawianie Wirtualnych Sportów, a klientom zapewnia zwrot do 50 PLN w przypadku obstawienia minimum pięciu kuponów zawierających wspomniane zdarzenia. Kolejna promocja to „Polubisz Poniedziałki”, wątpimy, ale bukmacher wierzy, że nagradzając najaktywniejszych graczy darmowymi zakładami nawet do 100 PLN umili im początek tygodnia. Trzecia opcja to oczywiście znane i lubiane „Zaproś kumpla”, w którym za nakłonienie kumpla do gry dostaniemy freebet 50 PLN.

Ciężko było wybrać zwycięzcę tej podkategorii, ale postanowiliśmy docenić negocjowanie kursów i happy hours, które zapewniają Milenium pierwszy punkt!

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla Milenium


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

1 : 1

Dyscypliny sportowe

Porównanie rozpoczynają polskie rozgrywki, a wtorek 27 marca jest do tego dobrym dniem ze względu na mecze w trzeciej lidze. Milenium oferuje dwa spotkania, natomiast STS cztery, tym samym wychodząc na prowadzenie po pierwszym zakręcie w tej podkategorii. Dodatkowo bukmacher sponsorujący Jagiellonię ma już ofertę na drugą ligę, a w tym momencie nie znajdziemy jej w Milenium. W przypadku meczu polskiej reprezentacji, patrząc na rozszerzenia, oba zakłady sportowe postawiły poprzeczkę wysoko, ale to jednak Milenium ma ich więcej – 174 do 133.

Przechodząc do drugiej, najbardziej popularnej dyscypliny w zakładach bukmacherskich, STS znowu oddala się od swojego rywala, mogąc pochwalić się większą ilością tenisowych turniejów ITF od Milenium. Za to bukmacher sponsorujący Zagłębie Lubin popisuje się większą ilością rozszerzeń na ATP i WTA w Miami, jednak to nadal za mało, aby dogonić STS. W czwartek dojdzie do piątego, finałowego meczu Polskiej Hokej Ligi, jednak tylko starszy bukmacher w tej rywalizacji ma we wtorek to spotkanie w ofercie i to z dodatkowymi zdarzeniami.

STS zgarnia punkt. Przede wszystkim wygranemu bukmacherowi należy się pochwała za dbanie o wcześniejszą ofertę na niższe, polskie ligi piłki nożnej.

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

2 : 1

Zakłady na żywo

Rywalizacja w tej podkategorii rozpoczyna się od porównania ilości zdarzeń w ofercie na żywo we wtorek po 13:00. Bez wątpliwości można wskazać, że STS wychodzi na prowadzenie, mając więcej pozycji. W piłce nożnej Milenium miało wtedy tylko jeden mecz do typowania, kiedy jego dzisiejszy rywal sześć. Różnica jest jeszcze większa w przypadku tenisa – trzy spotkania u młodszego bukmachera w tej bitwie, natomiast aż dziewiętnaście w STS.

Dodatkowo zakłady sponsorujące Jagiellonię wykładają na stół mocną kartę w postaci transmisji z wydarzeń sportowych. W tej kwestii Milenium nie ma czym odpowiedzieć, więc punkt wędruje na konto STS.

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

3 : 1

Esporty

STS stworzył dla e-sportu nawet specjalną zakładkę, którą znajdziemy obok zakładów na żywo i sportów wirtualnych. Takie wyróżnienie pokazuje, że ten bukmacher stawia na rywalizację w rozwijającej się dyscyplinie. Choć Milenium nie wyeksponował tak e-sportu, to może pochwalić się solidną ofertą na te rozgrywki – po siedem lig/zawodów w League of Legens oraz Counter Strike’u, a do tego jedna liga w Dota2. Jednak postawienie na e-sport w STS to nie tylko wyróżnienie zakładki.

W dwóch najpopularniejszych grach mają podobną ofertę, ale dodatkowo u starszego bukmachera tej bitwy gracze znajdą do typowania takie gry jak Heroes of Storm, StarCraft2 czy nawet PUBG.

Runda dla STS.

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

4 : 1

Sporty wirtualne

Obaj bukmacherzy posiadają sporty wirtualne. Można znaleźć wiele podobieństw. Grafika, mechanizm, a nawet sama rozgrywka jest identyczna. Różnice znajdujemy już w nazwach klubów lub tenisistów. STS i Milenium posiadają w swojej ofercie trzy sporty – piłkę nożną, koszykówkę oraz tenis ziemny. Jednak to bukmacher sponsorujący Zagłębie Lubin ma aż dwie proponowane rozgrywki w futbolu.

Puchar Globu okazuje się detalem, który w tej podkategorii daje punkt dla Milenium.

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla Milenium


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

4 : 2

Kursy

Porównanie rozpoczyna mecz Polski z Koreą Południową rozegrany we wtorkowy wieczór. Obaj bukmacherzy mają taki sam mnożnik na zwycięstwo gospodarzy. Remis to przewaga STS o 0,25, natomiast na wygraną gości lepszy mnożnik o 0,33 można znaleźć w Milenium. W przypadku większej lub mniejszej liczby goli bukmacherzy również dzielą się stronami, ponieważ w przypadku wyższej linii 2,5 lepszy kurs ma STS, natomiast w przypadku niższej Milenium.

Pierwszy raz w Wielkiej Wojnie Bukmacherów doszło do porównania mnożników pod kątem marży kursowej. Pod lupę został wzięty mecz Arki Gdynia z Legią Warszawa. Po obliczeniach okazuje się, że Milenium wystawiło wyższe wartości. Marża STS na tym spotkaniu wynosi 7,57%, natomiast Milenium 8,04%.

Tym samym punkt za kursy wędruje na konto STS.

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

5 : 2

Strona internetowa

Kolejny już raz w WWB analizujemy strony bukmacherów, a więc pochylamy się nad estetyką, kwestiami technicznymi.

W kwestii estetyki wygrywa STS. Nie da się ukryć, że podczas oceniania tego aspektu strony zawsze wkradnie się element subiektywizmu, jednak tym razem większość powinna się zgodzić z naszym osądem – strona STS ubrana jest w wyraziste kolory, napisy są duże i czytelne, a grafiki dynamiczne. Milenium wypada gorzej, ponieważ jego witryna wydaje się być niedopracowana – między innymi napisy są za małe i brakuje polskich znaków.

Obie strony są przyjazne dla nowych graczy, ponieważ opierają się o standardowy układ, co ułatwi stawianie pierwszych kroków nowym klientom tych operatorów. Estetyka estetyką, układ układem, ale co z tego, jeśli strona się zacina albo wolno się ładuje… czyli płynnie przechodzimy do wyników Speed Testu. Bukmacherzy poradzili sobie świetnie, ponieważ prędkość działania strony Milenium oceniana jest bardzo dobrze zarówno na telefonach komórkowych, jak i na komputerach. Natomiast STS zostaje nieco w tyle, prezentując średni wynik na drugiej z wymienionych płaszczyzn.

STS wygrywa wizualnie, natomiast Milenium prezentuje perfekcyjną formę w Speed Teście i to przechyla szalę zwycięstwa na jego stronę!

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla Milenium


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

5 : 3

Aplikacja mobilna

Standardowo w obu aplikacjach znajdziemy wachlarz podstawowych opcji, bez których przeciętny gracz nie wyobraża sobie tego mobilnego udogodnienia. Nie ma więc sensu się nad nimi rozwodzić, lepiej skupmy się na różnicach, które mogą zaważyć o sympatii poszczególnych klientów do aplikacji rywalizujących bukmacherów.

W kwestii różnic na pierwszy plan wysuwa się STS. Aplikacja tego bukmachera jest po prostu bardziej dopracowana, przez co posiada więcej przydatnych funkcji, których na próżno szukać w aplikacji Milenium. Przykład? Opcja cash-out, a więc wypłacenia wygranej przed rozstrzygnięciem całego kuponu czy też opcja „szybki zakład” pozwalająca na zawarcie zakładu w parę sekund, która pojawia się po dłuższym przytrzymaniu danego zdarzenia.

Milenium niestety nie zaskakuje w tej podkategorii, dlatego punkt wędruje o STS!

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

6 : 3

Obsługa klienta

W kwestii oceniania obsługi klienta, należy odpowiedzieć na kilka pytań.

Po pierwsze: ile form nawiązania kontaktu oferuje bukmacher? STS proponuje czat na żywo oraz formularz kontaktowy. W przypadku Milenium odpowiedź brzmi dokładnie tak samo, a więc remis.

Po drugie: jakiej jakości pomoc oferują bukmacherzy? W obu przypadkach na poziom nie można narzekać – konsultanci udzielają fachowych porad, a sama konsultacja przebiega sprawnie i kulturalnie, a więc duży plus. Warto jednak podkreślić jedną różnicę. Czat Milenium działa codziennie w godzinach 09:00 – 20:00, natomiast w STS pytania można zadawać trzy godziny dłużej, bo do 23:00.

Po trzecie: jakie jeszcze pomoce oferują bukmacherzy? Odpowiedź na to pytanie może być szczególnie przydatna tym, którzy wolą w pierwszej kolejności sami zmierzyć się z problemem i samodzielnie poszukać rozwiązania. STS oferuje szereg narzędzi: ABC zakładów bukmacherskich, Samouczek dla początkujących graczy oraz zbiór najczęściej zadawanych pytań (FAQ). Milenium także posiada materiały pomocnicze, równie rozbudowane i przydatne nowym klientom.

Ostatecznie punkt w tej podkategorii zdobywa STS, chociaż trzeba zaznaczyć, że jego przewaga jest nieznaczna i wynika z godzin funkcjonowania czatu, który w dobie Internetu jest najbardziej lubianą przez klientów formą kontaktu.

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

7 : 3

Szybkość rejestracji

Rejestracja to pierwszy i zarazem niezbędny krok ku graniu i wygrywaniu w zakładach bukmacherskich. Sprawdźmy, jak ten proces wygląda u bohaterów dzisiejszej walki.

Bukmacherzy preferują różne rozwiązania na tym polu – niektóre firmy zamykają rejestrację na jednym ekranie, inne na przemian proszą o wpisywanie danych i klikanie w linki otrzymane w mailach. Zarówno STS, jak i Milenium wpasowują się w pierwszy model, przez co proces rejestracji jest zebrany w jednym miejscu. Czy to sprawia, że nowy klient przejdzie go bezboleśnie i sprawnie? Bezboleśnie może i owszem, ponieważ obaj bukmacherzy na każdym kroku służą pomocą. A czy sprawnie? W przypadku STS tak, jednak rejestrując się w Milenium, nie możemy być tego tacy pewni. Wszystko zależy od spostrzegawczości rejestrującego się – aby konto nowego gracza stało się aktywne, należy kliknąć w link otrzymany w wiadomości e-mail, jednak nie każdy musi o tym wiedzieć, a bukmacher stosowny komunikat umieszcza w zdecydowanie niestosownym miejscu, przez co może zostać niezauważony, a rejestracja może się wydłużyć.

Bukmacher powinien ułatwiać, a nie utrudniać, dlatego punkt za odpowiednie skonstruowanie procesu rejestracji zdobywa STS!

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

8 : 3

Metody płatności

Na koniec kwestie finansowe, a więc metody płatności i wypłat.

STS odważnie wymierza ciosy w stronę Milenium i trudno się dziwić – ma sporo w zanadrzu, a mianowicie: przelewy z wykorzystaniem systemów tpay.com, dotpay, PayU; wpłata z wykorzystaniem internetowych portfeli Neteller i Skrill; płatności kartami Mastercard i VISA oraz tradycyjna wpłata w punkcie stacjonarnym. Całkiem sporo! Co na to Milenium? Niewiele… odpowiada systemami PayU oraz tpay.com.

Milenium staje przed szansą na dogonienie rywala w tej podkategorii, a więc przyjrzyjmy się wypłatom. STS ponownie pozytywnie zaskakuje i atakuje systemem STSpay! To nic innego jak wypłaty między 10:00 a 24:00, wykonywane codziennie, do 11 podmiotów bankowych, co daje już klientowi spore możliwości. Milenium ponownie nie wykorzystuje okazji do skutecznego ataku, ponieważ odpowiada tradycyjnymi wypłatami w dni robocze, które zazwyczaj docierają na konto klienta dopiero na drugi dzień.

Ostatni punkt w tej bitwie zdobywa STS!

PUNKTY ZA PODKATEGORIĘ
+1 dla STS


AKTUALNY STAN POJEDYNKU

9 : 3

PODSUMOWANIE

WYNIK KOŃCOWY

STS  9 : 3  Milenium

Pojedynek za nami, więc z czystym sumieniem możemy odpowiedzieć sobie na wcześniej postawione pytania.
Czy tak duża popularność STS to przerost formy nad treścią? Zdecydowanie nie. STS to solidna marka, która niemal na każdym polu ma coś do powiedzenia, eliminując konkurencję.
Jak więc wypada Milenium na tle takiego rywala? Niestety dość blado, jednak trzeba w tym miejscu ponownie podkreślić, że przyszło mu walczyć z naprawdę bardzo dobrym bukmacherem. Milenium to operator z potencjałem, o którego porażce w niektórych podkategoriach stanowiły detale. Wniosek? Warto dać szansę Milenium i bliżej zapoznać się z jego ofertą!

Zgadzasz się z naszą oceną?