Pomimo tego, że w ostatnich latach na polskim rynku przybywają nowi bukmacherzy, to niezmiennie dwie marki dominują w głowach większości graczy. Wielu z nas stawia przed sobą to pytanie – STS czy Fortuna? Jedna i druga firma ma swoje atuty. Porównujemy oba podmioty w najważniejszych kwestiach dla obstawiających i oceniamy, STS czy Fortuna, kto najlepszy do obstawiania?

STS czy Fortuna – kto z najlepszymi bonusami bukmacherskimi

Na pierwszy rzut oka, uwagę u każdego bukmachera zawsze przykuwa oferta powitalna. Ta w STS i Fortunie jest bardzo konkurencyjna.

Informacje o bonusie w STS

Informacje o bonusie w Fortunie

Na pochwałę zasługuje fakt, że obie firmy na start proponują pełen pakiet trzech różnych bonusów – od depozytu, freebet i zakład bez ryzyka. To praktyka, na którą mogą pozwolić sobie nieliczni. Jednak kto jak nie dwaj najwięksi bukmacherzy w kraju. STS i Fortuna to najbardziej rozpoznawalne marki na polskim rynku zakładów sportowych. Co za tym idzie, jak pokazują dane, firmy, które w branży generują największy przychód oraz posiadają największy udział rynku. Jak podaje Stowarzyszenie „Graj Legalnie”, STS kontroluje 45,4% sektora według obrotu, natomiast Fortuna 31,3%.

Procentowy udział bukmacherów w 2019 roku

Zatem wracając do tematu, kto ma najlepsze bonusy na start? STS czy Fortuna? Na pierwszy rzut oka widać, że sumarycznie więcej można otrzymać w STS. Jednak warto zaznaczyć, że sama liczba dodatkowych środków nie powinna decydować o tym, kto oferuje lepsze promocje. Warto jeszcze rzucić okiem na regulamin.

Porównując bonus od depozytu w STS i Fortunie znajdujemy zupełnie inne warunki regulaminowe, które sprawiają, że trudno jednoznacznie i obiektywnie wskazać, który z tych bukmacherów jest przyjaźniejszy graczowi. W STS dodatkowa kwota pojawia się od razu na koncie bonusowym i wymaga trzykrotnego obrotu kuponami z kursem minimalnym 1,91. Jednak warto zwrócić uwagę, że obrót jest liczony wyłącznie za kupony wygrane, co jest praktyką wyjątkową i niestosowaną przez żadnego innego bukmachera.

W Fortunie od razu nie dostajesz kwoty bonusowej, bo najpierw musisz obrócić własny depozyt. W wypadku tej firmy jest to czterokrotność. Pomyślisz, to gorzej niż w STS… no niekoniecznie, bo tutaj przegrane zakłady także są liczone do obrotu. Z drugiej strony wymogi kuponu to nie tylko kurs minimalny na poziomie 1,9, ale także liczba zdarzeń. Fortuna do obrotu zalicza kupony z 3 pozycjami, natomiast w STS nie ma takiego wymogu.

Jak widzicie, zasady są tak różne, że trudno obiektywnie wskazać kto ma przyjaźniejszy regulamin w tej kwestii – STS czy Fortuna. Jednak gdybym miał dokonać wyboru, to powiedziałbym, że Fortuna. Fakt, że do obrotu są liczone wszystkie kupony, a nie tylko te wygrane, w mojej opinii przechyla szalę. Sprawdź więcej szczegółów na temat zasad bonusowych w STS oraz dowiedz się jakie profity daje kod promocyjny w Fortunie.

Podsumowując temat, oceniając zasady w STS i Fortunie, niewątpliwie ich warunki oraz bonusy postawiłbym w czołówce polskich, legalnych bukmacherów. Porównując zakład bez ryzyka wyróżnimy STS… ale nieznacznie, ponieważ ewentualny cashback wraca na konto depozytowe i można go od razu wypłacić, natomiast w Fortunie co prawda jako bonus, ale zaledwie do jednokrotnego obrotu. Tymczasem inne firmy oferujące obstawianie w Polsce przy zakładzie bez ryzyka potrafią postawić warunek nawet 6-krotnego obrotu. Sam fakt, że obaj omawiani bukmacherzy dysponują pełnym pakietem bonusowym pokazuje ich siłę. Do tego przyjazne warunki. To wszystko wskazuje, że za silną marką idzie też porządny produkt.

rodzaje bonusów powitalnych

Można się jeszcze rozpisywać o promocjach dla stałych graczy, ale tutaj szczerze STS i Fortuna także idą łeb w łeb. Jeden i drugi bukmacher w każdym tygodniu ma nowe, okolicznościowe akcje na zdobywanie bonusów czy korzystanie z profitów dla starych użytkowników. Wystarczy wymienić zakłady bez ryzyka, podwyższanie wygranej czy różne zadania, w których można zdobyć dodatkowe środki.

Jak obstawiać to w STS czy Fortunie?

Skoro już omówiliśmy bonusy powitalne, to czas na opisanie oferty na zdarzenia. W tym wypadku od razu trzeba zaznaczyć, że odpowiedź na pytanie STS czy Fortuna zależy od preferencji gracza. Jeden i drugi bukmacher nie może pochwalić się większą liczbą propozycji w każdej dyscyplinie. Tak na przykład jeżeli jesteś fanem hokeja na lodzie, to bez zawahania wskażę Tobie wybór na Fortunę. Jeżeli chcesz obstawiać esport, to z pewnością STS będzie lepszym wyborem.

W związku z powyższym, STS czy Fortuna w kontekście oferty zdarzeń to subiektywna kwestia zależna od tego, co kto najbardziej lubi obstawiać. Polecam wejść na strony obu bukmacherów i przejrzeć jak wygląda liczba dodatkowych zdarzeń przy interesujących Ciebie wydarzeniach. Z drugiej strony jest to powód, dla którego wielu graczy lubi mieć konta u większej liczby firm, niż tylko jednej.

W poszukiwaniu najlepszych kursów wybór na STS czy Fortunę?

Szukając odpowiedzi na to, który bukmacher ma najlepsze kursy przyjrzymy się kwestii marży bukmacherskiej (sprawdź o co chodzi).

Wyjaśnienie marży bukmacherskiej

Biorąc pod uwagę dużą liczbę zdarzeń, sięgającą nawet kilku tysięcy, można znaleźć w końcu obiektywną odpowiedź na to pytanie. STS czy Fortuna? Tutaj wyraźnie wygrywa Fortuna, która może pochwalić się lepszymi marżami bukmacherskimi plasując się w czołówce legalnych operatorów w kraju. Po drugiej stronie tej wyliczanki znajduje się STS.

Na dodatek u obu firm otrzymujemy specjalne oferty podwyższające kursy. Jednak i tutaj Fortuna triumfuje z większa liczbą zdarzeń przy swoich zakładach pod nazwą HIT DNIA czy SUPEROFERTA+.

Podsumowanie – kogo wybrać, STS czy Fortunę?

Jak widać po powyższym opisie, wybór STS czy Fortuna, to trudne zadanie. Obie firmy są największymi markami w kraju w przypadku obstawiania, natomiast ich produkt to potwierdza. Każdy sam sobie powinien odpowiedzieć na pytanie, który bukmacher będzie dla niego lepszy, ponieważ różnice pomiędzy tymi podmiotami sprawią, że jeden rabin powie tak, a drugi inaczej.

Na naszym portalu prezentujemy ranking legalnych bukmacherów, w którym na pierwszej pozycji znalazł się STS, wiec to właśnie tę firmę wyróżniamy ponad Fortunę. Niemniej, warto mieć pełniejszy obraz i można korzystać z więcej niż jednej oferty – dla różnych bonusów, okazji kursowych czy specjalnych zdarzeń. W związku z tym też nie ma co ograniczać się do pytania STS czy Fortuna, kiedy na naszym rynku jest już dwucyfrowa liczba bukmacherów – sprawdź nasze specjalne bonusy bukmacherskie.