Pomimo tego, że w ostatnich latach na polskim rynku przybywają nowi bukmacherzy, to niezmiennie dwie marki dominują w głowach większości graczy. Wielu z nas stawia przed sobą to pytanie – STS czy Fortuna? Jedna i druga firma ma swoje atuty. Porównujemy oba podmioty w najważniejszych kwestiach dla obstawiających i oceniamy, STS czy Fortuna, kto najlepszy do obstawiania?

STS czy Fortuna?

Zapewne zastanawiacie się, który bukmacher jest lepszy: STS, czy Fortuna. To dwaj operatorzy, którzy mają największy wpływ na nasz rodzimy rynek. Do tego często posiadają też jedną z największych ofert na dane dyscypliny sportowe, sporty wirtualne, czy esport. Postanowiłem więc przybliżyć Wam główne zalety tych dwóch bukmacherów, jakie mają oferty na start dla nowych klientów, stałe bonusy i przede wszystkim, czym się różnią. Te informacje są potrzebne, żeby móc wybrać odpowiedniego bukmachera dla siebie. W końcu dużo zależy od tego, jakie zakłady chcecie obstawiać, preferujecie wyższe kursy, czy większą ofertę, a może lepsze bonusy na start? Zapraszam do krótkiej lektury, gdzie postaram się odpowiedzieć na najważniejsze pytania, a także poznacie opinie o Fortunie i STS.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 0 230 zł bez ryzyka + 25 30 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1500 zł!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 230 zł
FREEBET: 30 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

STS czy Fortuna – kto z najlepszymi bonusami bukmacherskimi

Na pierwszy rzut oka, uwagę u każdego bukmachera zawsze przykuwa oferta powitalna. Ta w STS i Fortunie jest bardzo konkurencyjna.W przypadku STS otrzymacie bonusy za założenie konta z kodem promocyjnym ZAGRANIE i dadzą one Wam:

  • 1200 złotych bonusu od depozytu
  • 230 złotych zakład bez ryzyka
  • 30 złotych freebet

Z kolei w Fortunie, żeby móc otrzymać pakiet startowy, trzeba założyć konto z kodem promocyjnym 2230PLN, który da Wam:

  • 100 procent do 2000 złotych od depozytu
  • 210 złotych na zakład bez ryzyka
  • 20 złotych freebet

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Na pochwałę zasługuje fakt, że obie firmy na start proponują pełen pakiet trzech różnych bonusów – od depozytu, freebet i zakład bez ryzyka. To praktyka, na którą mogą pozwolić sobie nieliczni. Jednak kto jak nie dwaj najwięksi bukmacherzy w kraju. STS i Fortuna to najbardziej rozpoznawalne marki na polskim rynku zakładów sportowych. Co za tym idzie, jak pokazują dane, firmy, które w branży generują największy przychód oraz posiadają największy udział rynku. Jak podaje Stowarzyszenie „Graj Legalnie”, STS kontroluje 45,4% sektora według obrotu, natomiast Fortuna 31,3%.

Procentowy udział bukmacherów w 2019 roku

Zatem wracając do tematu, kto ma najlepsze bonusy na start? STS czy Fortuna? Na pierwszy rzut oka widać, że sumarycznie więcej można otrzymać w STS. Jednak warto zaznaczyć, że sama liczba dodatkowych środków nie powinna decydować o tym, kto oferuje lepsze promocje. Warto jeszcze rzucić okiem na regulamin, a ten dość często się różni, w zależności od promocji i bukmachera. Jest to też jedna z najważniejszych składowych, no bo co nam po wysokim bonusie, jeżeli warunki dotyczące obrotu są tak wysokie, że trudno je spełnić. Czasem więc lepiej wybrać mniej dodatkowych środków, ale z lepszymi warunkami.

Bonusy na start

Porównując bonus od depozytu w STS i Fortunie znajdujemy zupełnie inne warunki regulaminowe, które sprawiają, że trudno jednoznacznie i obiektywnie wskazać, który z tych bukmacherów jest przyjaźniejszy graczowi. W STS dodatkowa kwota pojawia się od razu na koncie bonusowym i wymaga trzykrotnego obrotu kuponami z kursem minimalnym 1,91. Jednak warto zwrócić uwagę, że obrót jest liczony wyłącznie za kupony wygrane, co jest praktyką wyjątkową i niestosowaną przez żadnego innego bukmachera.

W Fortunie od razu nie dostajesz kwoty bonusowej, bo najpierw musisz obrócić własny depozyt. W wypadku tej firmy jest to czterokrotność. Pomyślisz, to gorzej niż w STS… no niekoniecznie, bo tutaj przegrane zakłady także są liczone do obrotu. Z drugiej strony wymogi kuponu to nie tylko kurs minimalny na poziomie 1,9, ale także liczba zdarzeń. Fortuna do obrotu zalicza kupony z 3 pozycjami, natomiast w STS nie ma takiego wymogu.

Jak widzicie, zasady są tak różne, że trudno obiektywnie wskazać kto ma przyjaźniejszy regulamin w tej kwestii – STS czy Fortuna. Jednak gdybym miał dokonać wyboru, to powiedziałbym, że Fortuna. Fakt, że do obrotu są liczone wszystkie kupony, a nie tylko te wygrane, w mojej opinii przechyla szalę. Sprawdź więcej szczegółów na temat zasad bonusowych w STS oraz dowiedz się jakie profity daje kod promocyjny w Fortunie.

Podsumowując temat, oceniając zasady w STS i Fortunie, niewątpliwie ich warunki oraz bonusy postawiłbym w czołówce polskich, legalnych bukmacherów. Porównując zakład bez ryzyka wyróżnimy STS… ale nieznacznie, ponieważ ewentualny cashback wraca na konto depozytowe i można go od razu wypłacić, natomiast w Fortunie co prawda jako bonus, ale zaledwie do jednokrotnego obrotu. Tymczasem inne firmy oferujące obstawianie w Polsce przy zakładzie bez ryzyka potrafią postawić warunek nawet 6-krotnego obrotu. Sam fakt, że obaj omawiani bukmacherzy dysponują pełnym pakietem bonusowym pokazuje ich siłę. Do tego przyjazne warunki. To wszystko wskazuje, że za silną marką idzie też porządny produkt. Należy również pamiętać, że oprócz ofert powitalnych Ci bukmacherzy mają też bardzo interesujące propozycje dla stałych klientów, jak przeróżne rankingi w STS, w których można zgarnąć nawet kilka tysięcy złotych, czy gra bez podatku w Fortunie dostępna na wszystkie sporty!

rodzaje bonusów powitalnych

Można się jeszcze rozpisywać o promocjach dla stałych graczy, ale tutaj szczerze STS i Fortuna także idą łeb w łeb. Jeden i drugi bukmacher w każdym tygodniu ma nowe, okolicznościowe akcje na zdobywanie bonusów czy korzystanie z profitów dla starych użytkowników. Wystarczy wymienić zakłady bez ryzyka, podwyższanie wygranej czy różne zadania, w których można zdobyć dodatkowe środki.

Do tego w STS często możecie otrzymać nawet kilka tysięcy złotych lub nagrody rzeczowe o dużej wartości w ramach rankingów. Te są organizowane przy okazji różnych wydarzeń zarówno dotyczących sportu, jak i esportu. Za obstawianie środki otrzymujecie zazwyczaj punkty i ten, kto zgromadzi ich najwięcej, ten wygrywa. Z Kolei w Fortunie np. możecie zgarnąć grę bez podatku, która podwyższy wygraną o czternaście procent, o czym więcej piszę niżej.

Jak obstawiać to w STS czy Fortunie?

Skoro już omówiliśmy bonusy powitalne, to czas na opisanie oferty na zdarzenia. W tym wypadku od razu trzeba zaznaczyć, że odpowiedź na pytanie STS czy Fortuna zależy od preferencji gracza. Jeden i drugi bukmacher nie może pochwalić się większą liczbą propozycji w każdej dyscyplinie. Tak na przykład jeżeli jesteś fanem hokeja na lodzie, to bez zawahania wskażę Tobie wybór na Fortunę. Jeżeli chcesz obstawiać esport, to z pewnością STS będzie lepszym wyborem.

W związku z powyższym, STS czy Fortuna w kontekście oferty zdarzeń to subiektywna kwestia zależna od tego, co kto najbardziej lubi obstawiać. Polecam wejść na strony obu bukmacherów i przejrzeć jak wygląda liczba dodatkowych zdarzeń przy interesujących Ciebie wydarzeniach. Z drugiej strony jest to powód, dla którego wielu graczy lubi mieć konta u większej liczby firm, niż tylko jednej. Z kolei jeżeli interesuje Was zakład bez ryzyka, to lepiej wybrać ofertę w STS. Natomiast przy bonusie od depozytu to klienci zazwyczaj skierują się do Fortuny, gdyż tam ten bonus jest o wiele większy.

W poszukiwaniu najlepszych kursów wybór na STS czy Fortunę?

Szukając odpowiedzi na to, który bukmacher ma najlepsze kursy przyjrzymy się kwestii marży bukmacherskiej (sprawdź o co chodzi).

Wyjaśnienie marży bukmacherskiej

Biorąc pod uwagę dużą liczbę zdarzeń, sięgającą nawet kilku tysięcy, można znaleźć w końcu obiektywną odpowiedź na to pytanie. STS czy Fortuna? Tutaj wyraźnie wygrywa Fortuna, która może pochwalić się lepszymi marżami bukmacherskimi plasując się w czołówce legalnych operatorów w kraju. Po drugiej stronie tej wyliczanki znajduje się STS.

Na dodatek u obu firm otrzymujemy specjalne oferty podwyższające kursy. Jednak i tutaj Fortuna triumfuje z większa liczbą zdarzeń przy swoich zakładach pod nazwą HIT DNIA czy SUPEROFERTA+. Do tego, tak jak wspomniałem wyżej, oferuje też grę bez podatku. Dzięki temu możecie wygrywać nawet czternaście procent więcej u tego bukmachera. Podatek do Państwa odprowadzi za Was wtedy bukmacher, a Wasz współczynnik wyniesie 1.00, dzięki czemu będziecie mogli liczyć na większe wygrane.

Podsumowanie – kogo wybrać, STS czy Fortunę?

Jak widać po powyższym opisie, wybór STS czy Fortuna, to trudne zadanie. Obie firmy są największymi markami w kraju w przypadku obstawiania, natomiast ich produkt to potwierdza. Każdy sam sobie powinien odpowiedzieć na pytanie, który bukmacher będzie dla niego lepszy, ponieważ różnice pomiędzy tymi podmiotami sprawią, że jeden rabin powie tak, a drugi inaczej.

Na naszym portalu prezentujemy ranking legalnych bukmacherów, w którym na pierwszej pozycji znalazł się STS, wiec to właśnie tę firmę wyróżniamy ponad Fortunę. Niemniej, warto mieć pełniejszy obraz i można korzystać z więcej niż jednej oferty – dla różnych bonusów, okazji kursowych czy specjalnych zdarzeń. W związku z tym też nie ma co ograniczać się do pytania STS czy Fortuna, kiedy na naszym rynku jest już dwucyfrowa liczba bukmacherów – sprawdź nasze specjalne bonusy bukmacherskie.

💪 Który bukmacher jest lepszy - STS, czy Fortuna?

Duża liczba graczy zastanawia się, który bukmacher jest lepszy - STS, czy Fortuna. Wszystko zależy od tego, jakie zakłady preferujecie do obstawiania, a także, które bonusy preferujecie.

👊 Gdzie znajdę lepsze bonusy bukmacherskie?

Wszystko zależy od tego, jakie bonusy preferujecie u bukmacherów. W przypadku bonusu od depozytu, więcej zaoferuje Fortuna. Z kolei w przypadku zakładu bez ryzyka będzie to już STS.

👉 Do którego bukmachera znajdę więcej typów?

Na Zagranie znajdziesz typy bukmacherskie przygotowane zarówno pod STS, jak i Fortunę. Jeżeli będziesz obserwował naszą stronę na bieżąco, to nie przegapisz żadnej z propozycji.

Zaloguj się aby dodawać komentarze