Sporty wirtualne – co to, jak i gdzie obstawiać wirtuale?

Sporty wirtualne to termin obecny na polskim rynku zakładów bukmacherskich dopiero od drugiej połowy 2017 roku. Większość legalnych firm oferujących obstawianie posiada już tą zakładkę na swojej stronie internetowej. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to jeden z nowszych trendów w zakładach sportowych, który zyskuje na popularność. Z pewnością graczom nasuwa się pytanie – jak obstawiać sporty wirtualne?

Czym są sporty wirtualne?

Na początku trzeba wytłumaczyć, na czym polegają zakłady na sporty wirtualne, które zyskują w Polsce popularność z miesiąca na miesiąc. Jeżeli użytkownik po raz pierwszy w życiu zauważy sporty wirtualne, to z pewnością jego uwagę przykuje symulacja. Jak obstawiać te zdarzenia? Tak, jak inne zakłady bukmacherskie. Jednak tym razem nie mamy do czynienia z prawdziwą rywalizacją, a jedynie generowaną komputerowo. Wszystkie dostępne rozgrywki możemy śledzić na symulacji, która przypomina starszą grę na konsolę lub PC.

Sporty wirtualne – oferta

Sporty wirtualne to kilka wybranych dyscyplin do obstawiania. Szerokość oferty na te zakłady będzie się różnić w zależności od bukmachera. Jednak nie w ilości pozycji w obrębie danego zdarzenia na sport wirtualny, ale wyboru dyscyplin. Naturalnie prawie każda firma oferująca tego typu typowanie posiada u siebie piłkę nożną. Nie wszyscy będą już mieli tylko jedne rozgrywki do wyboru. Najczęściej gracz znajdzie Ekstraklasę oraz Puchar Globu, czyli ligę klubową oraz rozgrywki reprezentacyjne. Oczywiście wszystkie widziane symulacje są fantazją, tak jak wskazują na to same nazwy ekip. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to po prostu gra kasynowa ubrana w ładny płaszcz. W końcu rezultat zakładu na sporty wirtualne jest zależny od tego, co wygeneruje komputer. Na myśl od razu przychodzi czynnik losowy. Jednak jak można usłyszeć u bukmacherów – nic bardziej mylnego. Podobno formy klubów z konkretnych miast są odwzorowane na podstawie prawdziwej dyspozycji zespołów. Trudno jednoznacznie ocenić gdzie leży prawda. Jednak nie ma wątpliwości, że sporty wirtualne to symulacja generowana przez komputer. Z pewnością, tak jak w przypadku wszystkich zakładów bukmacherskich, nie jest to absolutnie środek na zarobek czy odreagowanie emocji.

sporty wirtualne

Kolejnymi dyscyplinami w sportach wirtualnych, które znajdziemy najczęściej do typowania są tenis ziemny oraz koszykówka. Wybór z pewnością nieprzypadkowy, ponieważ to rozgrywki na kortach są drugimi, najchętniej obstawianymi zdarzeniami przez graczy w przypadku zakładów bukmacherskich. Firmy z pewnością zakładają, że nie inaczej może być w przypadku sportów wirtualnych. Sytuacja oczywiście taka sama, jak w piłce nożnej. Gracz otrzymuje ofertę, w której będzie obstawiał spotkania generowane przez komputer na widocznej symulacji. Jakie zdarzenia można obstawiać w sportach wirtualnych na przykładzie tenisa ziemnego? Otrzymujemy ofertę bardziej ubogą, niż ma to miejsce w przypadku największych zdarzeń z tej dyscypliny w prawdziwym świecie. Jednak naturalnie więcej nie potrzeba, kiedy i tak żadna analiza bukmacherska w tym przypadku nie ma znaczenia. W tenisie ziemnym użytkownik może wskazać zwycięzcę meczu, seta, ilość gemów czy dokładny wynik spotkania.

Bukmacherem, który może wyróżnić się w przypadku liczby dyscyplin na sporty wirtualne jest Fortuna. Te zakłady sportowe pochodzące z Czech stawiają w obrębie tzw. Virtuals na wyścigi. Jako jedyny bukmacher obok LVBET, w pierwszej połowie 2018 roku posiadają m.in. żużel czy samochody. Nie ma się co dziwić czarnemu sportowi, ponieważ cieszy się on w naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. Z pewnością, tak jak w przypadku tenisa ziemnego, firma oferująca obstawianie chciała dać graczom tą popularną dyscyplinę również w sportach wirtualnych. Tak jak w piłce nożnej można było się zastanawiać, czy faktycznie siła poszczególnych ekip jest odwzorowana na tej realnej, tak tutaj nie ma wątpliwości, że nie. Dlaczego? Ponieważ imiona i nazwiska żużlowców w sportach wirtualnych nawet nie przypominają tych z prawdziwego świata.

W Fortunie samochody i żużel to nie jedyne sporty wirtualne związane ze ściganiem się. Gracz otrzymuje również wyścig konne oraz wyścigi psów. W Polsce nie są to popularne zawody do typowania, jeżeli chodzi o zakłady sportowe. Jednak m.in. w Wielkiej Brytanii już tak jest. Jeżeli ktoś lubi obstawianie tego typu wyścigów, to sporty wirtualne mogą być pocieszeniem ze względu na fakt, że licencje na przyjmowanie zakładów na prawdziwe ściąganie się koni ma tylko Totolotek w punktach stacjonarnych. Jednak po raz kolejny, z pewnością nie powinien to być sposób na zarobek. Będąc przy naziemnych punktach, warto wspomnieć, że sporty wirtualne można obstawiać nie tylko online, ale także offline w punkcie bukmachera, gdzie dane symulacje wyświetlane są na ekranach. Tego typu zakłady stają się w Polsce coraz bardziej popularne, jednak w wielu krajach na świecie obecne są już od dłuższego czasu. Jako ciekawostkę można podać wyścigi konne w Japonii. Jak to w tym kraju bywa z wieloma rzeczami, ludzie z kraju kwitnącej wiśni potrafią udziwniać. Nawet w przypadku wyścigów konnych, które mogą tam przybrać formę, jak na poniższym filmiku. Z przymrużeniem oka.

Przy Fortunie warto dodać, że wyróżniają się w sportach wirtualnych jeszcze jednym aspektem. Mianowicie komentarzem do oglądanej rozrywki. To kolejna rzecz, która dopełnia nam oglądaną symulację.

Odbierz w Fortunie: bonus od depozytu, zakład bez ryzyka i punkty FKP, które wymienisz na darmowy zakład. Pakiet powitalny dostępny z kodem promocyjnym 1145PLN (Kliknij i zobacz szczegóły profitów z kodu promocyjnego Fortuny). Bukmacher pochodzący Czech w przypadku sportów wirtualnych daje do wyboru aż sześć różnych dyscyplin sportowych.

Sporty wirtualne – skąd popularność?

Popularność sportów wirtualnych w ciągu ostatnich miesięcy rośnie bardzo szybko. Z czego wynika taka pozycja typowania symulacji generowanej komputerowo? Na początku z pewnością była to swego rodzaju nowość, którą każdy chciał spróbować. Jednak coraz więcej graczy zostaje ze sportami wirtualnymi na dłużej. Z czego to może wynikać? Odpowiedź jest prosta – szybko rozstrzygnięte zakłady. Gdy na rynku pojawiła się możliwość typowania na żywo, to ten rodzaj obstawiania szybko zyskał na popularności. Poza oczywistymi aspektami, dla których gracz często wybiera ten rodzaj grania, jest szybkie rozstrzyganie kuponów. W zakładach live gracz zawiera zazwyczaj pozycję, ogląda zdarzenie lub śledzi na live trackerze, a często już po kilku minutach zna wynik swojego zakładu.

Sporty wirtualne wzmacniają efekt, nazwijmy to, możliwości szybkiej gotówki. Użytkownik typuje dane zdarzenia, które akurat mają się odbyć, ogląda cały mecz i już kilka minut później wie o swojej wygranej lub przegranej. Dodatkowo dochodzi do tego aspekt dostępności sportów wirtualnych. Skoro wspominałem o zakładach na żywo, to nie sposób nie zauważyć dużego zainteresowania turniejami tenisowymi rangi ITF. Z pewnością część użytkowników to po prostu fani tenisa, a inna część to gracze szukający zdarzeń do obstawiania o każdej porze. Przy kilkudziesięciu meczach na kortach odbywających się w różnych zakątkach świata, użytkownik niemal w każdej godzinie doby znajdzie zdarzenie do typowania. Sporty wirtualne dają gwarancję, że co chwilę rozpoczyna się nowe wydarzenie do obstawiania przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Właściwie, to mecze rozpoczynają się średnio co 4 minuty. Dokładając do tego fakt, że do wyboru jest kilka dyscyplin, to użytkownik nie ma sekundy bez typowania i oglądania symulacji w sportach wirtualnych. Bukmacherzy zastrzegają, że nie można łączyć zakładów bukmacherskich z tymi ze sportów wirtualnych.

O rozwoju sportów wirtualnych może świadczyć fakt, że coraz więcej bukmacherów ma taką zakładkę w swojej ofercie. Jeszcze w marcu 2018 roku to grono powiększyło się o LV BET. Jeden z młodszych zakładów sportowych wszedł w rynek Virtuals bardzo pewnie i może pochwalić się przyzwoitą ofertą. Prędzej wspominałem o tym, ze Fortuna może wyróżniać się wyścigami. W tym aspekcie LVBET jest jeszcze lepszy, ponieważ do wyścigów konnych, chartów, żużla i samochodów dodaje kolarstwo. Co prawda brakuje u tego bukmachera piłki nożnej, ale nadrabia tenisem ziemnym.

Aby odebrać w LV BET darmowy zakład o wartości 20 PLN, zarejestruj się klikając tutaj. Po rejestracji ze wspomnianym wyślesz mail na adres promocje@lvbet.pl, a w tytule wpiszesz Bonus bez Depozytu.

Jak obstawiać sporty wirtualne?

Nie ma żadnego środka do obstawiania sportów wirtualnych. Nie znajdziesz analiz bukmacherskich, bo to jest właśnie wada tych zakładów – losowość, którą prawdopodobnie możemy porównać do rzutu monetą. Jednak zaleta to oczywiście wspomniana dostępność typów 24/7 oraz szybki czas rozstrzygania zakładu. Pamiętaj, że sporty wirtualne jak i inne zakłady bukmacherskie nie mają być sposobem na zarobek czy rozładowanie emocji.