Maria Sharapova ogłosiła zakończenie kariery. Niegdyś liderka rankingu WTA oraz triumfatorka kilkudziesięciu turniejów swoją decyzją podzieliła się na łamach portalu vanityfair.com.

– Jak pozostawić jedyne życie, jakie znasz? Jak odejść od kortów, na których ćwiczyłaś, odkąd byłaś małą dziewczynką, od gry którą kochasz i która przyniosła ci łzy oraz wielką radość, od gry dzięki której znalazłaś rodzinę wśród fanów, którzy są z tobą od ponad 28 lat? – można przeczytać we wspomnianym artykule.

Maria Sharapova to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych tenisistek XXI. wieku. Reprezentantka Rosji po raz pierwszy na szczyt rankingu WTA wspięła się w 2005 roku. Łącznie na swoim koncie zanotowała pięć tytułów wielkoszlemowych (ostatni to Roland Garros w 2014 roku). a w całej karierze wygrała 36 turniejów rangi WTA.

Ogromną rysą na jej wizerunku jest wpadka antydopingowa – w 2016 roku okazało się, że Sharapova stosowała meldonium, czyli środek, który był zakazany od początku tego roku. Wówczas tenisistka została zawieszona na dwa lata, ale kara ostatecznie trwała 15 miesięcy. Sharapova później wróciła do gry, ale także z powodu kontuzji, nie osiągała dobrych wyników.