W ósmej walce na gali KSW 71 dojdzie do pojedynku na zasadach K-1, ale w małych rękawicach. Zmierzą się ze sobą dwie żywe legendy świata kickboksingu, czyli „Barbarzyńca z Płocka” z Errolem Zimmermanem. Wbrew medialnym plotkom, niedozwolone będzie dobijanie w parterze, co wyjaśnił Artur Ostaszewski, czyli menedżer Marcina „Różala” Różalskiego w trakcie wywiadu. Mimo wszystko czeka nas szalenie elektryzujący pojedynek. Obaj fighterzy zapewniają, że chcą pójść na wyniszczenie. Czy tak się stanie?

fortuna-zaklad-bez-ryzyka-3

Różalski – Zimmerman: typy bukmacherskie

Zarówno reprezentant Polski, jak i Holandii najlepsze lata teoretycznie mają już za sobą. Obaj wywodzą się również ze świata kickboksingu, więc możemy być pewni prawdziwej młócki w klatce KSW. Po raz pierwszy pojedynek pod szyldem tej federacji odbędzie się na zasadach K-1, ale w małych rękawicach. Wszystko za sprawą problemów zdrowotnych związanych z kręgosłupem Marcina Różalskiego, o których więcej opowiedział jeden ze współwłaścicieli KSW, a mianowicie Martin Lewandowski w rozmowie z Mariuszem Olkiewiczem dla serwisu Inthecage.pl. W trakcie wywiadu, który przeprowadzał ten sam dziennikarz, Artur Ostaszewski wytłumaczył, że nie będzie możliwości dobijania w parterze i, że są to plotki wyssane z palca. Oznacza to, że pierwszy raz w historii będziemy świadkami tego, że na gali KSW pojawi się inna formuła walki niż MMA.

Jak zareagowało na to środowisko i fani? Otóż tu dokonał się podział na dwa obozy. Jedni uważają i są to głosy głównie ze środowiska MMA, że właśnie w największej federacji w Europie powinno się walczyć tylko w tej formule; a drugi – do którego głównie zaliczają się fani – jest bardziej wyrozumiały. Kibice piszący w mediach społecznościowych swoje przemyślenia na temat tego pojedynku zapewniają, że jeżeli ma to być jednorazowy wyskok KSW i to z uzasadnionych przyczyn, to nie ma żadnego problemu. Do tego typu podejścia odniósł się już na Twitterze Łukasz „Juras” Jurkowski, czyli były komentator gal i zawodnik KSW, pisząc, że walczący powinni się dogadać po cichu na temat tego, w jakiej formule będzie się toczył pojedynek, a samo starcie powinno zostać ogłoszone w ten sposób, że odbędzie się na zasadach MMA.

W tym tekście omawiamy starcie Różalskiego z Zimmermanem, a zapowiedzi wszystkich walk z karty KSW 71 znajdziesz tutaj: https://zagranie.com/ksw-71-typy/!

Dlatego też nie ma za dużego sensu w tym, by porównywać ich osiągnięcia ze świata MMA. Owszem, Marcin Różalski zanotował siedem wygranych, cztery porażki, a na KSW 39: Colosseum sięgnął po mistrzowski pas ciężko nokautując Fernando Rodriguesa Juniora, a Errol Zimmerman również miał już okazję zadebiutować w tej formule. Przegrał w pierwszej rundzie w sylwestra w 2008 roku w rywalizacji z Ikuhisa Minową na gali K-1: Dynamite 2008. Oznacza to, że teoretycznie mieli okazję posmakować innej dyscypliny sportowej, co nie zmienia jednak faktu, że MMA traktowali jako przygodę, dodatek, a nie swą bazową dyscyplinę. Choć akurat trzeba oddać Marcinowi Różalskiemu, że mówiąc najogólniej: „kulać się w parterze” również potrafił swego czasu.

Fortuna
6.00
Walka zakończy się w przeciągu 60 sekund od rozpoczęcia 1. rundy

Różalski – Zimmerman: kursy bukmacherskie

Przed KSW 71 to jedno z najchętniej obstawianych zestawień, bowiem postać Marcina „Różala” Różalskiego od lat budziła wiele emocji, nie tylko wtedy, kiedy w grę wchodziły tematy wyłącznie sportowe. Do tego zmierzy się z żywą legendą ze świata K-1, która wygrywała np. z Le Bannerem, czyli zawodnikiem, z którym „Różal” miał walczyć dwukrotnie, lecz ostatecznie nigdy nie doszło do ich konfrontacji. Nic więc dziwnego nie ma w tym, że wszyscy bukmacherzy online przygotowali swoje kursy na ten pojedynek. Co więcej, tworząc konto w Fortunie – zakłady bukmacherskie możesz otrzymać wiele bonusów, w tym np. 600 zł na zakład bez ryzyka. Brzmi dobrze? Zachęcamy, więc do sprawdzenia naszego BONUSU, który jest lepszy od pozostałych! W jaki sposób? Wystarczy, że sprawdzisz, a się o tym raz dwa przekonasz.

Kursy u poszczególnych bukmacherów różnią się nieznacznie. U wszystkich faworytem do zwycięstwa jest Errol Zimmerman, o czym zdążyłem już napisać.

Fortuna
1.70
Zimmerman wygra przez K.O/T.K.O lub dyskwalifikację

Różalski – Zimmerman: kto wygra walkę?

Bukmacherzy są zdania, że zwycięzcą tego pojedynku zostanie Errol Zimmerman i prawdę mówiąc, nie dziwi mnie taka ocena. Różalski jest starszy, bardziej rozbity, zmaga się z większą liczbą kontuzji, a porównując ich umiejętności można śmiało powiedzieć, że to Holender jest większym nazwiskiem w światowym kickboksingu. Do tego zmaga się z mniejszą liczbą poważnych kontuzji, a przynajmniej taki obraz otrzymujemy z przekazów medialnych przed ich pojedynkiem. Z racji tego uważam, że to właśnie Errol Zimmerman obnaży umiejętności Marcina „Różala” Różalskiego. Popularny „Barbarzyńca z Płocka” mówi, że jest w dużo lepszej formie niż wtedy, kiedy wychodził do walki na gali Genesis, lecz przez tamten pojedynek jest teraz bardziej rozbity. Poza tym jest starszy od swojego rywala, co oznacza, że teoretycznie trudniej mu będzie utrzymać kondycję na podobnym poziomie przez cały okres trwania pojedynku.

Kto zwycięży? Moim zdaniem to ręka Errola Zimmermana powędruje w górę przy ogłaszaniu werdyktu. Identycznego zdania są bukmacherzy np. Fortuny, którzy przygotowali wyceny na poziomie 1.53 na Holendra i aż 2.65 na Polaka. Jeżeli chodzi o możliwość zwycięstwa przez Różala, spodziewałbym się, że musi trafić na samym początku trwania pojedynku, tak jak to miało miejsce na PGE Narodowym w trakcie gali KSW 39: Colosseum, kiedy mierzył się z Fernando Rodriguesem Juniorem i pokonał go po szesnastu sekundach trwania starcia. Jednak patrząc na to, że obaj będą musieli w pierwszych sekundach oswoić się z klatką – jeden do niej powraca po przeszło pięciu latach, drugi w niej debiutuje – spodziewam się, że rozpoczną od rozpoznania i dopiero pod koniec rundy pierwszej przejdą do ostrej wymiany, w której ostatecznie lepszym okaże się Errol Zimmerman.

Różalski Zimmerman 2

Różalski – Zimmerman: interesujące kursy

To co wygląda na bardziej ryzykowne, lecz nie niemożliwe obstawienie w przypadku tego pojedynku, zaprezentuję za chwilę. Przedstawione powyżej typy stanowią preludium do tych, które wiążą się z nieco większą dozą ryzyka, ale również nieco większym możliwym zarobkiem. Za taką wycenę może uchodzić, chociażby typ na to, że walka zakończy się w drugiej rundzie, a kurs właśnie na to zdarzenie wynosi 3.00. Podobnie ciekawą wyceną jest to, iż pojedynek skończy się przed połową rundy drugiej, bowiem kurs na to zdarzenie wynosi 2.24.

Jeśli uważasz, że Marcin lub Errol są w stanie znokautować niemalże z marszu swego rywala, to polecam Ci rozważyć postawienie na to, że walka zakończy się w przeciągu 60 sekund od rozpoczęcia pierwszej rundy, na co mamy kurs ustabilizowany na poziomie 6.00. Równie ryzykowne, choć nieco mniej od ostatniego typu jest to, że Marcin Różalski z Errolem Zimmermanem doczekają albo decyzji sędziowskiej w swojej walce, albo ogłoszenia technicznej decyzji o rozstrzygnięciu pojedynku. Kurs na to zdarzenie wynosi 4.00.

Od siebie dodam jeszcze, że interesująco wyglądają typy na to, że albo Marcin Różalski, albo Errol Zimmerman zwyciężą w pierwszej lub drugiej rundzie. Kurs na tego typu triumf pierwszego wynosi 3.10, a na drugiego już 2.00. Wiąże się to z tym, że patrząc na wyceny kursów, bardziej ryzykowne jest postawienie na Polaka. Jednak czy Errol Zimmerman jest murowanym faworytem? Obstawiając ich pojedynek należy mieć stale z tyłu głowy, że Holender będzie debiutował w okrągłej klatce federacji KSW, a już nie raz byliśmy świadkami tego, że tego typu debiuty – delikatnie mówiąc – spinały zawodników.

Fortuna
2.50
Walka zakończy się w 1. rundzie - TAK

Typy na Różalski – Zimmerman

Typy na walkę Marcin Różalski vs Errol Zimmerman zrealizujesz u legalnych bukmacherów online. Moim zdaniem najlepszą ofertę na to starcie posiadają tacy, jak Fortuna – zakłady bukmacherskie, STS, Superbet i BETFAN. Wybierając któregoś z nich możesz również dodatkowo odebrać kody promocyjne na bonusy powitalne. Brzmi dobrze? Dodam Ci jeszcze, że u nas znajdziesz najlepsze kody.

Reasumując, stawiam na wygraną Errola Zimmermana. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że Holender zwycięży przez K.O/T.K.O i to w pierwszej rundzie. Dodam jeszcze, że skoro obaj walczą w wadze ciężkiej, a także w formule stricte stójkowej, to sądzę, że będziemy świadkami tzw. ringowej wojny. Dlatego też odradzam typowanie związane z tym, że pojedynek potrwa pełne trzy rundy. Typ na to, że ich pojedynek potrwa ponad dwie i pół rundy jest wyceniany w Fortunie na 2.68. Teoretycznie wyżej podałem wyższe kursy, ale wydają mi się one bezpieczniejsze niż właśnie to, że będziemy świadkami starcia na przestrzeni pełnego kwadransa.

Fortuna
1.40
Walka potrwa maksymalnie dwie i pół rundy

Marcin Różalski – Errol Zimmerman: analiza i zapowiedź walki

Jednak jak wspominałem, ich pojedynek odbędzie się na innych zasadach, więc należy patrzeć też na inne statystyki. Dlatego też przywołam je mówiąc, że popularny „Różal” był w stanie zdobywać tytuły mistrza świata w organizacji ISKA oraz WKA w formule K1. Poza tym wielokrotnie zdobył tytuł mistrza polski w kickboxingu, a także był zawodowym czempionem w boksie tajskim. Oznacza to, że ma na swoim koncie stoczonych kilkadziesiąt walk w formułach stójkowych. Z kolei Errol Zimmerman to ikona świata sportów uderzanych. W kickboxingu reklamuje się rekordem stu trzech wygranych w stosunku do trzynastu porażek; w tym pięćdziesiąt trzy razy zwyciężając przez nokaut. W 2008 roku zwyciężył na K-1 World Grand Prix, a także był swego czasu pretendentem do mistrzowskich pasów takich organizacji, jak Glory i K-1. Pokonywał inne żywe legendy tej dyscypliny, jak np. Verhoevena, Le Bannera (z którym Różal miał walczyć dwukrotnie), Leko, czy Feitosą.

„Różal” wraca do klatki KSW w wieku czterdziestu trzech, a Errol Zimmerman zadebiutuje w niej w wieku trzydziestu sześciu lat. Patrząc na tę różnicę, jak i to, z jakiej klasy rywalami wygrywał Holender, to jaką siłą dysponują, czego potrafią dokonać w klatce, tudzież ringu oraz fakt, że obaj w ostatnim czasie częściej występowali w różnego typu formatach telewizyjnych, a nie walkach, nie sądzę byśmy doczekali się trzeciej rundy w tym pojedynku. Dlatego, że jest to tak oczywisty typ, bukmacherzy Fortuna – zakłady bukmacherskie przygotowali niskie wyceny właśnie tego typu zdarzeń. Sądzę tak, bowiem kurs na to, że walka potrwa mniej niż dwie i pół rundy wynosi ledwie 1.40, a że zakończy się przez K.O/T.K.O lub przez dyskwalifikację 1.25. Pierwszy z wymienionych typów jest o tym dobry, jeżeli szukasz kursu bardzo prawdopodobnego, wręcz idealnego na podbicie kuponu, na którym jest kilka mniej oczywistych zestawień.

Fortuna
2.49
Walka potrwa mniej niż 1.5 rundy - TAK

Obaj są klasycznymi, jak i klasowymi strickerami. Jednak różnica polega na tym, że „Różal” mniej chętniej okopuje swoich rywali, a jest tak dlatego, że miał operowane nogi i mimo, że są silne, to woli z nich korzystać w ostateczności. Z podobnym problemem nie będzie zmagać się Errol Zimmerman, co oznacza, że może również w tej płaszczyźnie stanowić szalenie duże zagrożenie dla „Barbarzyńcy z Płocka”. Patrząc również na klasę przeciwnika „Różala” spodziewam się, że pojedynek może się zakończyć podobnie, jak z Joshem Barnettem – inną żywą legendą sportów walki. Obaj w ostatnim czasie bardzo niewiele startowali, co wiąże się z brakiem rytmu pojedynkowania się, więc teoretycznie przez to maja gorszy timeing, czyli są łatwiejsi do trafienia. Więcej wojen, młócek w karierze stoczył „Różal” przez co jest bardziej rozbity (zwłaszcza po starciu z Joshem Barnettem na gołe pięści na gali Genesis), stąd mój typ na to, że Errol Zimmerman zwycięży już w rundzie pierwszej.

Różalski vs Zimmerman KSW71

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Różalski – Zimmerman?

Polsko-holenderski pojedynek jest zaplanowany na 18 czerwca (sobota), a będzie miał miejsce w Arenie Toruń, gdzie odbędą się również pozostałe pojedynki z karty walk KSW 71. Jeśli chcesz podjąć się typowania związanego z pojedynkami w MMA przed galą, ponownie polecam Ci ofertę kursową Fortuny, STS-u, Superbetu i BETFAN-a. Od siebie ponownie wybrałem pierwszego z wymienionych bukmacherów.

Starcie to będzie transmitowane, jak i wszystkie pozostałe na platformie streamingowej o nazwie Viaplay. Dostęp PPV do tego, jak i pozostałych pojedynków to koszt 34 złotych.

FAQ

Jakie są kursy bukmacherskie na walkę Różalski – Zimmerman?

Według bukmacherów faworytem tego pojedynku jest Errol „The Bonecrusher” Zimmerman.

Co typujemy na co-main event gali KSW 71?

Również stawiam na zwycięstwo Errola Zimmermana, a także na to, że dokona tego w pierwszej rundzie. Na to zdarzenie mamy wycenę na poziomie 3.50.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze