Okres przerwy reprezentacyjnej to nie tylko mecze o punkty, ale także gry kontrolne. W dzisiejszym tekście przeanalizujemy spotkanie Japonii z Kolumbią, czyli rywalizacja dwóch rywali Biało-Czerwonych z ostatniego mundialu. W Rosji starcie tych drużyn zakończyło się wynikiem 1:2 dla Samurajów. Czy Los Cafeteros zrewanżują się w grze kontrolnej? Początek meczu w piątek o godzinie 11:20.

Japonia vs Kolumbia – analiza spotkania

Na mundialu faworytem spotkania była Kolumbia i trzeba przyznać, że teraz jest podobnie. Mimo wszystko kursy, które proponuje nam forBET są zbliżone. Warto pamiętać, że w ofercie tego bukmachera znajduje się promocja „kto rano wstaje, temu forBET daje”, co umożliwia grę z podwyższeniem wygranej. Warto z niej skorzystać przy okazji piątkowej rywalizacji. Odbywa się ona codziennie w godzinach 6:00-12:00, a więc idealnie przed meczem Japonii z Kolumbią.

Japonia ma za sobą okres bardzo dobrej formy, o czym świadczy 10 zwycięstw w poprzednich 12 rywalizacjach. Cieniem rzuca się jedynie porażka z Katarem w finale Pucharu Azji 1:3. Samurajowie na ostatnim mundialu zaprezentowali się z dobrej strony. Najpierw wyszli z grupy, kosztem między innymi Biało-Czerwonych, a później napędzili strachu Belgom. Ogólnie na Mistrzostwach Świata wygrali tylko jeden mecz…przeciwko reprezentacji Kolumbii.

W tamtej rywalizacji spory wpływ miała szybka czerwona kartka, którą otrzymała drużyna Kolumbii. Japonia z problemami wygrała mecz 1:2. Los Cafeteros również nie mogą narzekać na gorszą formę, ponieważ nie przegrali żadnego spotkania od czasu zakończenia Mistrzostw Świata. Cztery mecze towarzyskie, trzy zwycięstwa i tylko jeden remis w starciu z Argentyną.

Jak prezentują się kursy główne w forBET?

mecze towarzyskie - forbet opinie

Faworytem tego spotkania jest reprezentacja Kolumbii. Kurs na wygraną Los Cafeteros wynosi – 2.45. Dla porównania zwycięstwo gospodarzy – 2.80, a remis 3.30.

Zdarzenia dodatkowe w forBET

W składach obu drużyn znajdziemy kilka postaci, które na murawie będą w stanie zrobić różnicę. W Kolumbii takim piłkarzem bez wątpienia jest James Rodriguez. Kolumbijczyk ma na swoim koncie hat-tricka w ostatnim starciu ligowym. Nie wolno zapominać również o pozostałych indywidualnościach w kadrze tego zespołu. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, Kolumbia jest niepokonana od czasu Mistrzostw Świata. Z mundialem pożegnali się pechowo, ponieważ po rzutach karnych. Myślę, że pierwszą ciekawą propozycją z oferty forBET’u jest tutaj zakład bez remisu w stronę gości. Kurs tego zdarzenia wynosi – 1.75.

2 (remis=zwrot) – 1.75

Z uwagi na to, że będzie to mecz towarzyski można zakładać, że zobaczymy w tym spotkaniu kilka bramek. Ostatnia rywalizacja tych drużyn zakończyła się wynikiem 1:2 dla Japonii, jednak Kolumbia kończyła w osłabieniu. Interesująco prezentuje się przelicznik na +2,5 gola. W tym przypadku bukmacher forBET oferuje kurs – 1.95, a za opcję z underem – 1.75. W dwóch ostatnich meczach, które rozegrały kadry Japonii i Kolumbii padły wyniki +2,5 gola.

+2,5 gola – 1.95

Od 2003 roku oba zespoły spotkały się dokładnie pięć razy. Trzy z tych meczów zakończyły się wynikami -2,5 gola i bez BTTS’u. Mimo to w dwóch poprzednich rywalizacjach, które oba zespoły rozegrały w meczach o stawkę padł rezultat BTTS i +2,5 gola. Myślę, że patrząc przez pryzmat dobrej formy obu drużyn można się również pokusić o obstawienie, że zobaczymy tutaj bramkę z obu stron po kursie 1.75.

BTTS – 1.75