Rejestracja u bukmachera. Konieczna? Bezpieczna?

Bukmacher rejestracja

Rejestracja u bukmachera to formalność, którą musisz odhaczyć przed rozpoczęciem gry u legalnego operatora. Na początku może wzbudzać podejrzenia tych nieco bardziej ostrożnych, szczególnie, że wiąże się z podawaniem danych osobowych. Sprawdziliśmy, czy są one bezpieczne w rękach polskich bukmacherów i czy w ogóle można ominąć rejestrację u bukmachera.

Rejestracja u bukmachera jest konieczna – dlaczego?

Jeszcze kilka lat temu można było wiele, dzięki nieograniczonym możliwościom, jakie daje Internet – siedząc wygodnie w domu polscy gracze byli klientami zagranicznych bukmacherów, zarejestrowanych w tzw. rajach podatkowych (np. Malta). Nie działali oficjalnie w Polsce, nie mieli swoich punktów naziemnych, a jednak przyciągali do siebie tysiące użytkowników z naszego kraju.

W 2017 roku wszystko się zmieniło wraz z wejściem w życie postanowień nowelizacji ustawy o grach hazardowych.

Wskutek zmian prawnych:

 • Na polskiej scenie bukmacherskiej pozostały wyłącznie podmioty, które posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce – otrzymać taką zgodę nie jest łatwo, każda starająca się o nią firma jest dokładnie prześwietlana. Na stronie MF można znaleźć na bieżąco aktualizowaną listę legalnych bukmacherów
 • Pozostali operatorzy nie mogą obsługiwać polskich graczy
 • Zabroniony i surowo karany jest udział w zakładach organizowanych przez podmioty nielegalne w Polsce
 • Legalny bukmacher musi posiadać swój zarejestrowany oddział lub siedzibę w Polsce
 • Licencjonowany operator rozlicza się ze swojej działalności w naszym kraju
 • Każda zaakceptowana przez MF firma bukmacherska zobowiązana jest do respektowania zasad polityki odpowiedzialnej gry

Zgodnie z wyżej wspomnianą nową ustawą hazardową, obstawiać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, bukmacherzy zaś są zobowiązani do dopilnowania tego.

Mamy więc odpowiedź na pytanie, dlaczego rejestracja u bukmachera jest konieczna – to sposób na weryfikację m.in. wieku nowego klienta, w trosce o jego bezpieczeństwo. Zakłady bukmacherskie to rozrywka, ale nieodpowiednio dawkowana może skutkować uzależnieniem, dlatego ważne, żeby do gry wchodziły tylko odpowiedzialne osoby.

Legalni bukmacherzy

 

Rejestracja u bukmachera jest bezpieczna – dlaczego?

Kolejne pytanie, które się nasuwa, brzmi: czy rejestracja u bukmachera jest w ogóle bezpieczna? Jak najbardziej zrozumiałe są wszelkie wątpliwości, w końcu dużo się mówi teraz o RODO, jesteśmy z każdej strony przestrzegani przed nielegalnymi praktykami wyłudzania danych osobowych i wykorzystywaniem ich do pożyczek i nie wiadomo czego jeszcze.

Spokojnie, jeśli bukmacher, którego wybrałeś, jest bukmacherem legalnym, nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo swoje i swoich danych.

Po pierwsze, każdy legalny bukmacher jest zobowiązany do bezpiecznego zbierania, przetwarzania danych swoich klientów i zabronione jest udostępnianie ich innych pomiotom.

Po drugie, operator prosi Cię wyłącznie o niezbędne dane, które pozwolą mu zweryfikować Twoje obywatelstwo czy wiek – reszta go nie interesuje. Zatem jeśli chcesz, możesz zasłonić pozostałe informacje na skanie dowodu.

Rejestracja u bukmachera - skan dowodu

Po trzecie, nieodłącznym elementem zakładów bukmacherskich są pieniądze, dlatego normalne jest, że każdy gracz prędzej czy później zasili swoje konto. Rejestrując się u legalnego bukmachera masz pewność, że korzysta on z wiarygodnych i sprawdzonych systemów płatności, a Twoje pieniądze dotrą z punkt A do punktu B i nigdzie po drodze nie wyparują.

O zainteresowaniu kwestią bezpieczeństwa może świadczyć chociażby wpisywanie w okno wyszukiwarki hasła: czy rejestracja w Fortunie jest bezpieczna? Odpowiadamy: TAK. Tak samo jak u każdego innego bukmachera znajdującego się na liście legalnych bukmacherów w Polsce, którą znajdziesz na: www.mf.gov.pl

 

Rejestracja u bukmachera krok po kroku

Wiemy już, że rejestracja u bukmachera to standardowa procedura, której nie należy się obawiać. Sprawdźmy teraz, jak ona wygląda w praktyce.

 1. DANE OSOBOWE, DANE KONTA. W pierwszym kroku należy wypełnić formularz – wpisać podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko czy miejsce urodzenia. Oprócz tego tworzysz swój profil użytkownika, dlatego zazwyczaj bukmacher prosi o podanie pseudonimu, hasła do konta, czasem pytania zabezpieczającego w razie trudności z logowaniem.
 2. POTWIERDZENIE TOŻSAMOŚCI, CZYLI SKAN DOWODU. Drugi etap to udowodnienie bukmacherowi, że istniejesz, jesteś pełnoletni i może dopuścić Cię do gry. Jak to zrobić? Przesyłając skan dokumentu tożsamości (zazwyczaj wysyła się dowód, ale możesz też wykorzystać tu paszport)
 3. LINK AKTYWACYJNY. Kiedy wypełnisz wszystkie pola formularza i pozytywnie przejdziesz proces weryfikacji, pozostanie Ci zalogować się na pocztę i kliknąć w link aktywujący Twoje nowe konto
 4. START! Możesz już obstawiać!

Bukmacher rejestracja

 

Rejestracja bez dowodu, czyli konto tymczasowe

Są dwa typy ludzi. Jedni lubią za jednym zamachem zrobić wszystko, co mają do zrobienia i potem już mieć święty spokój. Drudzy nie lubią się przemęczać i wolą dawkować sobie obowiązki.

Z myślą o tych drugich bukmacherzy przygotowali opcję założenia konta tymczasowego.

Konto tymczasowe to furtka dla wszystkich tych, którzy:

 • Nie mają czasu na standardową rejestrację
 • Nie mają skanera
 • Nie mają ochoty szukać skanera po znajomych
 • Nie mają jeszcze zaufania do bukmachera i wolą samodzielnie go przetestować
 • Nie chcą teraz przechodzić rejestracji – po prostu mają taki kaprys

… dla tych wszystkich zbawienna będzie szybka rejestracja, dzięki której utworzysz konto tymczasowe bez wysyłania zdjęcia/skanu dowodu osobistego.

Bukmacher rejestracja - konto tymczasowe

MOŻLIWOŚCI, które daje konto tymczasowe:

 • Logowanie do konta
 • Wpłacanie pieniędzy
 • Dostęp do bonusów powitalnych
 • Możliwość obstawiania

OGRANICZENIA związane z kontem tymczasowym:

 • Wpłacanie pieniędzy – bukmacherzy określają kwotę, którą maksymalnie można wpłacić na konto tymczasowe (np. w Fortunie jest to limit na poziomie 5000 złotych)
 • Dostęp do bonusów powitalnych – bukmacherzy witają posiadaczy kont tymczasowych bonusem na start, jednak zwykle nie otrzymują oni dostępu do całego pakietu powitalnego
 • Możliwość obstawiania – tutaj może się pojawić kolejny limit, dotyczący maksymalnej wygranej z jednego kuponu (np. w Fortunie nie możesz wyciągnąć z jednego kuponu więcej niż 2279,99 złotych)
 • Wypłata środków – z konta tymczasowego nie można wypłacać środków
 • Ważność konta – konto tymczasowe, jak sama nazwa mówi, to rozwiązanie na określony czas, po jego upływie, aby móc dalej grać u wypłacać pieniądze, należy dokończyć proces rejestracji i przekształcić konto tymczasowe w konto stałe. Uzyskasz wtedy dostęp do wszystkich funkcjonalności, bez ograniczeń.

 

Bonus na start zaraz po rejestracji

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o tym, co czeka na gracza tuż po rejestracji. Dla posiadaczy nowych kont bukmacherzy przygotowali prezenty powitalne – bonusy.

W pakietach powitalnych możemy spotkać trzy rodzaje bonusów:

 • Darmowy zakład – często też nazywany jest freebetem. To jeden z najbardziej lubianych dodatków powitalnych, ponieważ wiąże się z grą… za darmo! Bukmacher pozwala obstawić bez inwestowania własnych pieniędzy, a więc bez żadnych konsekwencji finansowych w razie przegranej
 • Bonus od depozytu – z tego rodzaju promocji powitalnej można skorzystać po złożeniu pierwszego depozytu. Bukmacher powiększa wpłatę klienta, zazwyczaj podwaja tę kwotę – mówimy wtedy o bonusie od depozytu 100%
 • Zakład bez ryzyka – czyli cashback, a więc zakład, który w razie niepowodzenia nie przynosi graczowi utraty całej postawionej stawki, gdyż operator zwraca określoną kwotę

 

Ekskluzywne kody bonusowe do rejestracji

I teraz kluczowa informacja dla wszystkich planujących zarejestrować się u wybranego bukmachera.

Każdy operator posiada swoją standardową ofertę powitalną skierowaną do przeciętnego nowego klienta. Jeśli jednak wykazać się sprytem, można z bukmachera „wycisnąć” jeszcze więcej.

Wystarczy wpisać w formularzu rejestracyjnym kod rejestracyjny, uprawniający do skorzystania z promocji na lepszych warunkach. Znajdziesz go na stronach partnerów legalnych bukmacherów, a więc na przykład u nas.