fot. Rafał Rusek

Punchdown to kolejna odmiana sportów walki, która zawitała do Polski. Na czym polega ta gala? Chodzi ciosy z tzw. liścia prosto w twarz. Pojedynkujący się zawodnicy/zawodniczki po prostu się policzkują, a ten który dłużej wytrzyma pod naporem ciosów – zwycięża starcie. W najbliższy weekend czeka nas Punchdown 3. Konfrontacje na Punchdown można obstawiać w zakładach bukmacherskich. Dlatego sprawdzamy kursy, a także prezentujemy nasze typy na Punchdown 3!

Punchdown 3: typy i kursy bukmacherskie | Zakłady na Punchdown 3

Po pierwszej i drugiej edycji Punchdown – przyszedł czas na trzecią odsłonę tego wydarzenia. Dla nowych osób, które wcześniej nie słyszały o Punchdown wyjaśnimy, że to nowa organizacja w Polsce. Zajmuje się ona organizacją wydarzeń związanych z pojedynkami na policzkowanie. Jak wyglądają walki? Naprzeciw siebie staje dwóch zawodników, a następnie na zmianę policzkują siebie. Ciosy muszą być odpowiednio zadane z tzw. liścia. Nie wchodzi w grę uderzenie zaciśniętą pięścią. Dłoń musi być otwarta, bo tak wygląda profesjonalny cios w policzek. Walki zostają rozstrzygnięte przez nokaut lub w oparciu o decyzję arbitra.

W pierwszej edycji zwycięzca zgarnął 10 tysięcy złotych, a w kolejnej 20 tysięcy złotych. W Punchdown 3 organizatorzy triumfatorowi turnieju wypłacą na konto 30 tysięcy PLN!

Gale Punchdown odbywają się w formacie turniejowej drabinki, gdzie przegrany odpada, a zwycięzca walczy dalej. Na Punchdown 3 dojdzie jednak też do super fightów, czyli specjalnych konfrontacji poza turniejem.

bonus punchdown

fot. Rafał Rusek

Punchdown 3: zapowiedź gali

Gala Punchdown 3 zostanie zorganizowana w Warszawie. W tym przypadku bez udziału publiczności, bo wszyscy zdają sobie sprawę z obostrzeń sanitarnych. Po raz pierwszy w historii polskich pojedynków policzkowania udział w wydarzeniu wezmą kobiety. Jako co-main event zaplanowane jest starcie Anastasiya Yandaltsava, znanej z Warsaw Shore, która zmierzy się Esmeraldą Godlewską, która walczyła m.in. w FAME MMA.

Ponownie na Punchdown 3 zostanie przeprowadzony turniej, gdzie do rywalizacji stanie 16 zawodników. Począwszy od 1/8 finału zwycięzcy szczebel po szczeblu będą awansować do kolejnych rund aż poznamy finalistów. Na zwycięzce czeka 30 tysięcy złotych.

Z federacją Punchdown zaczęło współpracować coraz to więcej organizacji. Patronem medialnym wydarzenia jest Super Express, a jednym ze sponsorów legalny bukmacher Totalbet.

Zagranie obstawia także pozostałe sporty walki. W tym miejscu sprawdzisz typy na FAME MMA!

Kiedy odbędzie się gala Punchdown 3?

Pojedynki Punchdown 3 odbędą się w sobotę tj. 20 marca 2021. Wydarzenie rozpocznie się w godzinach wieczornych. Punchdown 3, tak jak inne wydarzenia sportów walki, oferowane jest w transmisjach Pay Per View. Obejrzenie gali “na żywo” wymaga zakupu PPV, podobnie jak to ma miejsce z KSW, FEN, Gromdą czy FAME MMA.
Punchdown 3: karta walk, zawodnicy, walki

Punchdown 3: karta walk, zawodnicy, walki

Najgłośniejszym wydarzeniem na Punchdown 3 będzie starcie Warszawskiego Dresika z Bonusem BGC. To pojedynek będący “main eventem” sobotniej gali. Obaj nie biorą udziału w turnieju, ich konfrontacja to tzw. super fight.

Kliknij -> Typy dnia <- i sprawdź nasze aktualne typy!

Norbert Janecki “Warszawski Dresik” i Piotr Witczak “Bonus BGC” już na konferencjach prasowych byli bliscy fizycznej konfrontacji. Obaj zawodnicy nie pałają do siebie sympatią, co pokazał również Roast Marcina Najmana. Bonus BGC ma za sobą walki w formule MMA np. na FAME MMA przed rokiem pokonał przez nokaut Marcina Najmana. W Punchdown będzie to jego pierwszy pojedynek, podobnie jak Norberta Janeckiego.

Na karcie walk znajduje się też konfrontacja Anastasiya Yandaltsava – Esmeralda Godlewska. To również starcie poza turniejową drabinką.

esmeralda godlewska punchdown

fot. Rafał Rusek

Poza walką wieczoru i co-main eventem na Punchdown 3 zostanie zorganizowany turniej. W drabince znajdują się tacy zawodnicy:

 • Vasilij Kamotski “The Dumpling”
 • Maciej Kwiatkowski “Kwiatek”
 • Patryk Kornatowski “Petrju”
 • Maksymilian Leśniak “Max”
 • Daniel Jakubowski “Kisiel”
 • Artur Walczak “Waluś”
 • Łukasz Nowicki “Nowicki”
 • Dawid Młyński “Mały”
 • Tomasz Pachulski “Sergiej”
 • Jakub Lis “Vulpes”
 • Maciej Czarpacki “Ciapek”
 • Jakub Dudczyk “Dudzio”
 • Łukasz Dunajko “Dunaj”
 • Jakub Rygiel “Hecman”
 • Przemysław Zimny “Zimny”
 • Dawid Zalewski “Zaleś”

Wśród 15 polskich zawodników znajduje się Vasilij Kamotski “The Dumpling”, który jest mistrzem Rosji w tego typu walkach.

Punchdown 3: kursy bukamcherskie

Kursy bukmacherskie do typowania Punchdown 3 wystawione są przez operatora Totalbet. To firma, która sponsoruje federację Punchdown, a jednocześnie oferuje zakłady bukmacherskie na walki ciosów z “liścia”. W Totalbet znajdziesz kursy na główne walki wieczoru, a także wszystkie konfrontacje turnieju Punchdown 3. Sprawdź nasze opinie o Totalbet i kursy na galę:

 • Piotr “Bonus BGC” Witczak – Norbert “Warszawski Dresik” Janecki: 2.45 – 1.40
 • Monika “Esmeralda” Godlewska – Anastasiya Yandaltsava: 1.45 – 2.35
 • Vasilii “The Dumpling” Kamotskii – Maciej “Kwiatek” Kwiatkowski: 1.18 – 3.65
 • Patryk “Petrju” Kornatowski – Maksymilian “Max” Leśniak: 2.35 – 1.45
 • Daniel “Kisiel” Jakubowski – Artur “Waluś” Walczak: 4.00 – 1.15
 • Łukasz Nowicki – Dawid “Mały” Młyński: 1.60 – 2.00
 • Tomasz “Sergiej” Pachulski – Jakub “Vulpes” Lis: 1.90 – 1.70
 • Maciej “Ciapek” Czapracki – Jakub “Dudzio” Dudczyk: 2.85 – 1.30
 • Łukasz “Dunaj” Dunajko – Jakub “Hecman” Rygiel: 1.32 – 2.80
 • Dawid “Zaleś” Zalewski – Przemysław “Zimny” Zimny: 1.17 – 3.80

punchdown kursy

Typy na Punchdown 3

Jeśli chodzi o przewagę siły, to w głównych walkach na faworytów wyrastają Monika Godlewska i “Warszawski Dresik”. Podobnie widzi to bukmacher Totalbet, który także typuje ich do zwycięstwa. “Esmeralda” zmierzy się z Anastasiya Yandaltsava, która wydaje się być mniej odporna na ciosy, a co więcej – jest znacznie mniejszej postury od swojej rywalki. Można przypuszczać, że mniejsze gabaryty przełożą się na siłę ciosów, co sprawi, że dla Godlewskiej nie będą one tak odczuwalne. A więc w kobiecym pojedynku stawiamy na Monikę Godlewską po kursie 1.45.

Bukmacherzy – sprawdź listę, bonusy i specjalne kody VIP!

Bonus BGC na pewno ma odpowiednią siłę ciosu, bo przed rokiem znokautował Marcina Najmana w FAME MMA. Jeśli chodzi o policzkowanie, to jednak inny jest zakres ruchu niż w typowym pojedynku bokserskim. “Warszawski dresik” wygląda na lepiej zbudowanego zawodnika, więc w tym przypadku postawimy na jego zwycięstwo po kursie 1.40.

Punchdown 3 zakłady i bukmacherzy

Oferta zakładów na Punchdown 3 jest do dyspozycji u bukmachera Totalbet. Firma ta oferuje zakłady na zwycięzców pojedynku, a także takie rynki jak, kto pierwszy będzie uderzał?

Zakłady na Punchdown, jak na razie, dotyczą podstawowych rozstrzygnięć, ale z czasem może pojawić się poszerzona oferta na to wydarzenie. Wszystko zależy od tego, jak popularne staną się pojedynki na policzkowanie.

W Totalbet Punchdown 3 można obstawiać za bonus powitalny, który wynosi 100% do 5000 PLN. Dodatkowo w Totalbet nowi gracze mogą zyskać również darmowe zakłady 40 PLN. Więcej bonusów od legalnych bukmacherów możesz znaleźć w tym miejscu: https://zagranie.com/bonusy-bukmacherskie/.

Punchdown 3 PPV – jak i gdzie oglądać na żywo?

Gale Punchdown są dostępnie w transmisjach na żywo przez PPV. Jak na razie wydarzenie te można oglądać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej organizacji Punchdown: punchdownfight.com/playlive.net. PPV zostanie uruchomione w dniu gali, jeśli wcześniej dokonasz odpowiedniej płatności.

Punchdown 3 w systemie PPV kosztuje 19.99 złotych. Po wykupieniu subskrypcji otrzymujesz prawo do swobodnego przekazu “na żywo” z całej gali Punchdown 3, która odbędzie się 20 marca (sobota). Wydarzenie to obejrzysz na ekranie komputera lub na smartfonie.

FAQ

Kiedy odbędzie się Punchdown 3?

Gala zaplanowana jest na 20 marca 2021.

Na czym polega Punchdown?

To pojedynki na policzkowanie.

Kto zawalczy na Punchdown 3?

Na Punchdown 3 w walce wieczoru dojdzie do starcia Bonusa BGC z Warszawskim Dresikiem.

Zaloguj się aby dodawać komentarze