Selekcjoner reprezentacji Polski podał listę powołanych na najbliższe mecze z Łotwą i Macedonią Północną

Z powodu kontuzji w kadrze zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Fabiańskiego, który podczas meczu z Bournemouth nabawił się kontuzji uda, która wykluczyć może go z gry przez 3 miesiące. Jerzy Brzęczek zaskoczył wyborem bramkarza, który ma zastąpić Fabiańskiego na zgrupowaniu. Nie jest nim grający we Fiorentinie Bartłomiej Drągowski ani golkiper Unionu Berlin, Rafał Gikiewicz. Powołanie otrzymał za to gracz Warszawskiej Legii, Radosław Majecki.

Po raz kolejny miejsce w kadrze otrzymał Arkadiusz Reca. Jednakże od ostatniego zgrupowania rozegrał w SPAL 229 minut na 360 możliwych, co w połączeniu z małym wyborem na lewej stronie sprawia, że jego powołanie jest zrozumiałe.

 

A oto pełna lista powołanych na październikowe mecze:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Juvenstus Turyn), Łukasz Skorupski (Bologna) , Radosław Majecki (Legia Warszawa)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (Monaco), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Arkadiusz Reca (SPAL), Maciej Rybus (Lokomotiv Moskwa)

Pomocnicy: Krystian Bielik (Charlton Athletic), Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb), Karol Linetty (Sampdoria), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv Moskwa), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) , Piotr Zieliński (Napoli)