Każdy gracz rozpoczynający swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi powinien wiedzieć, że od każdej postawionej przez nas kwoty do budżetu Państwa odprowadzany jest 12% podatek od gier. Taka należność wynika z art. 71 ust. 2 pkt 1 ustawy o grach hazardowych. Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz od wygranej? Zapoznaj się z poniższym artykułem.

 

Podatek od zakładów bukmacherskich – względem ustawy

Najważniejszą informacją dla gracza jest fakt, że wszystkie formalności związane z rozliczeniem się z urzędem skarbowym, ponosi firma umożliwiająca obstawianie zakładów bukmacherskich. Dotyczy to zarówno zakładów zawieranych w punktach stacjonarnych, jak i tych za pośrednictwem Internetu. W świetle prawa to legalny bukmacher jest podatnikiem i on obowiązany jest do odprowadzenia 12% podatku na rzecz państwa. Wynika to z art. 71 ust. 1 ustawy o grach hazardowych. Mimo nowelizacji obowiązującej ustawy o grach losowych utrzymany został podatek obrotowy, taki w którym podstawę opodatkowania stanowi suma wpłaconych przez gracza stawek. Wiąże się to z art. 73 ust. 1 pkt 4 wyżej wymienionej ustawy.

 

12% podatek od zakładów bukmacherskich – jak go wyliczyć?

Gracz wpłacając określoną kwotę na wybrane przez siebie wydarzenie z oferty licencjonowanego bukmachera, musi mieć świadomość, że kwota podlega automatycznemu odprowadzeniu podatku. Załóżmy, że postawiona przez nas stawka wynosi 100 zł. Po odprowadzeniu 12% podatku zakład zostanie obstawiony kwotą 88 zł. 

Należność odprowadzana do Skarbu Państwa jest odliczana od postawionej przez nas stawki jeszcze zanim rozpoczniemy grę. Nasza wygrana bądź przegrana nie ma tu żadnego znaczenia. Jeśli jednak zdarzy się nam wygrać, to kwota wygranej naliczona zostanie ze stawki 88 zł

Każdy gracz, który decyduje się na obstawienie zakładu, ponosi obowiązek odprowadzenia należności do skarbówki. Jednak istnieją od tego pewne wyjątki. Niektórzy legalni bukmacherzy oferują nam specjalne bonusy, dzięki którym unikniemy samodzielnego odprowadzenia podatku – zrobią to za nas bukmacherzy! Taką ofertę gwarantują nam Fortuna i forBET.

 

Zakłady bukmacherskie, a podatek

Mamy dla Was cudowną wiadomość. Niektórzy legalni bukmacherzy (przeważnie działający online) oferują swoim graczom obstawienie zakładu bukmacherskiego bez obowiązku odprowadzania 12 % podatku od stawki pojedynczego zakładu. Jeśli zdecydujemy się na postawienie kuponu za pośrednictwem Internetu, możemy wygrać więcej pieniędzy. Na stronie operatora Fortuna możecie znaleźć ofertę, która przewiduje uzyskanie wygranej powiększonej o 12%. Zainteresowany? Sprawdź szczegóły zawarte w regulaminie znajdującym się na stronie internetowej www.fortuna.pl

 

oferta na zakłady bez podatku w fortunie

 

Oferty na zakłady bukmacherskie – gra z podwyższeniem wygranej

Nie wszyscy operatorzy nakładają na gracza obowiązek odprowadzania podatku od gry. Są też tacy, którzy przygotowują dla nas specjalne oferty, dzięki czemu omijamy konieczność dzielenia się naszą wygraną. Legalni bukmacherzy decydują się na zapłacenie podatku za nas bądź dokładają nam dodatkowe 12% wygranej. Sprawdźcie sami co dla Was przygotowali! 

Przewidujemy również niespodziankę od portalu sportowego Zagranie.com – unikalne kody promocyjne, które zagwarantują Wam jeszcze więcej emocji i możliwość zdobycia dodatkowej kasy! (Wszystko, co musicie zrobić to kliknąć w link ze stroną wybranego bukmachera, a zostaniecie automatycznie przekierowani na witrynę formularza, dzięki której otrzymacie dodatkowy bonus powitalny). 

 

graj bez podatku w forbet

 

  • „Środa bez podatku w Super Tygodniu forBET”

 

U legalnego bukmachera forBET wygrywasz więcej! Oferta jest dostępna wyłącznie dla klientów zarejestrowanych na stronie internetowej www.iforbet.pl. W promocji mogą brać udział wszystkie kupony przedmeczowe, obstawione w każdą środę od 00:00 do 23:59 (inne dni są wykluczone z oferty). Kupon musi zawierać minimum 3 wydarzenia, a każde z nich nie może mieć kursu niższego niż 1.30. Dopuszczalne jest również obstawianie kuponów systemowych. Pamiętaj, że promocja nie obejmuje zakładów zagranych środkami bonusowymi. 

 

 

  • Happy Hours w Fortunie” wygraj 14% więcej!

Happy Hours” powraca w wielkim stylu! Legalny bukmacher Fortuna przygotował ofertę specjalną dla swoich graczy. Wszyscy miłośnicy Ligi Mistrzów mają możliwość zwiększenia swojej wygranej aż o 14%. We wtorki i środy przed pierwszym spotkaniem każdej kolejki Ligi Mistrzów, oferowany jest nam bonus kursowy w wysokości 1.14. Pamiętajmy, że bonus będzie aktywny wyłącznie w godzinach 17:00 – 18:00. Jak skorzystać z promocji? Wystarczy, że dodamy bonus Happy Hours” do kuponów AKO lub MAXIKOMBI. Kupon musi składać się z minimum 3 wydarzeń (wybranych przez nas z oferty prematch). Minimalna stawka kuponu wynosi 20 zł. Promocja obejmuje wszystkie wydarzenia piłkarskie dostępne na stronie Fortuny, z wyjątkiem Wirtualnych Sportów. Happy Hours” nie łączy się z innymi ofertami, takimi jak: Hit Dnia, Kupon Bezpieczny, czy Superoferta. Po skorzystaniu z danej promocji nie możemy wykorzystać funkcji wcześniejszej wypłaty postawionej gotówki Early Cash Out”.

oferta na zakłady bukmacherskie bez podatku fortuna

 

Czy warto grać bez podatku?

Odpowiedź na to pytanie zna chyba każdy. OCZYWIŚCIE, ŻE TAK! 

Tak naprawdę nie ma możliwości, by jakikolwiek legalny bukmacher mógł być na tyle uprzywilejowany, żeby ominąć odprowadzenie podatków od postawionych zakładów. Jednak mogą oni dodać do kuponów dodatkową wygraną, która w całości lub częściowo pokryje pobrany od naszej stawki podatek. W przypadku gier losowych wynosi on 12%, jeśli jednak wygramy zakład bukmacherski (od 2280 zł i wyżej) będziemy zobowiązani do odprowadzenia podatku również od wygranej sumy. Podatek od wygranej wynosi 10%.

Gra bez podatku zawsze powiększa wartość naszej wygranej! Promocje oferowane przez operatorów nie wymagają spełnienia żadnych dodatkowych zobowiązań związanych z obrotem bonusem. Warunkami, jakie należy spełnić jest wyłącznie stawka minimalna oraz zazwyczaj niewysoki kurs bukmacherski na poszczególne wydarzenia znajdujące się na kuponie. Oczywiście oferta nie jest uwolniona od bukmacherskich wymagań, jednak są one niezbyt wygórowane jak na wiążące się z nimi korzyści. Możemy przyznać, bez żadnych wątpliwości, że gra bez podatku się opłaca!

 

Co warto wiedzieć o podatku bukmacherskim?

  • Gracz decydujący się na obstawianie zakładu bukmacherskiego (po jakiejkolwiek stawce pieniężnej) jest zobowiązany do odprowadzenia od niej podatku – w wysokości 12% wartości.

 

  • Kwota podatku od wpłaconej stawki jest pobierana jeszcze przed rozpoczęciem gry u legalnego bukmachera. Co jest równoznaczne z pomniejszoną kwotą obstawienia samego zakładu – o 12%.

 

  • Wygraną gracza nalicza się zawsze od kwoty, która została pomniejszona o 12% podatku. Jeśli postawimy 100 zł na wybrany zakład, to po odliczeniu podatku stawka, od której zostanie naliczona wygrana wynosi 88 zł. 

 

  • Spółka posiadająca zgodę na prowadzenie działalności związanej z obstawianiem zakładów bukmacherskich (internetowo i w punktach stacjonarnych) jest zobowiązana do comiesięcznego płacenia należnego podatku od gier i rozliczania się z urzędem skarbowym.

 

  • Gra bez podatku jest możliwa wyłącznie za pośrednictwem internetowych promocji bukmacherskich. Jedynym wyjątkiem jest oferta sporządzona przez legalnego bukmachera Fortuna, który umożliwia skorzystanie z takiej promocji również graczom stacjonarnym. 

 

Gra bez podatku to jeszcze nie wszystko!

Zagranie.com oferuje Wam zupełnie nowe kody promocyjne, dzięki którym będziecie mogli otrzymać darmową kasę na obstawianie swoich ulubionych wydarzeń sportowych. Zainteresowani? KLIKNIJCIE w banery poniżej, aby dowiedzieć się więcej.