Piątek z Championship, czyli wracamy do klubowej piłki – gramy o 981 PLN

wolves

Stęskniliśmy się za klubową piłką i to jest fakt. Na szczęście oczekiwanie jest coraz bliżej końca. Dzisiaj nie ma kolejki w żadnej z czołowych lig, w tym Ekstraklasy, więc wybierzemy się na zaplecze Premier League. Rywalizacja o awans wkracza na coraz wyższe obroty. Co nas czeka? Kupon triple z możliwą wygraną o wysokości 981 PLN. A już wieczorem będziemy mieć dla Was analizę sobotniej kolejki w Premier League. Zapraszamy!

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Millwall vs Notthingam Forest

Przed nami rywalizacja drużyn na przeciwnych biegunach. Patrząc na składy obu zespołów mogłoby się wydawać, że o awans musi walczyć Nottingham. Mają wielu piłkarzy z doświadczeniem na boiskach Premier League, tymczasem w tej chwili mają spokojne utrzymanie, ale nie grozi im awans. Zagrali w tym sezonie zdecydowanie poniżej możliwości. Millwall to drużyna, którą wielu kibiców poznało w filmie Hooligans. Przede wszystkim ekipa z Londynu słynęła na Wyspach z silnej bojówki chuligańskiej. W tym roku wzięli się również za granie. Po 38 kolejkach zajmują dziesiątą pozycję w tabeli, jednak pamiętajmy, że o baraże do Premier League walczy sześć drużyn. To znaczy dwie pierwsze mają pewny awans, a cztery pozostałe rywalizują o jedno miejsce. Na ten moment do szóstego w tabeli Middlesbrough tracą cztery oczka, więc jest szansa powalczyć, tym bardziej, że do końca pozostało osiem spotkań. Nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów w spotkaniu z Nottingham. Według bukmacherów faworytem w tej rywalizacji są gospodarze, na których wystawiono kurs 1.88, jednak spojrzałem na pięć ostatnich pojedynków tych drużyn na The Den i w ostatnich 11 latach Milwall tylko raz pokonało u siebie Nottingham. Spotkania oscylowały w granicach remisu. Nigdy w historii na tym obiekcie, któraś z drużyn nie wygrała większą różnica niż jednej bramki. W związku z tym patrząc na mocny skład Nottingham oraz trzy czyste konta tej drużyny w trzech kolejnych meczach zagramy podwójną szansę 0-0. Myślałem nad -2,5 bramki, jednak kurs jest taki sam, a moim zdaniem będzie tutaj spora szansa na remis czy to do przerwy czy na koniec.

Statystyki:

 • Millwall wygrało trzy ostatnie spotkania.
 • Nottingham zagrało w trzech poprzednich meczach na zero z tyłu.
 • Milwall nie przegrało w 13 kolejnych starciach u siebie, aż siedem z nich zakończyli remisem.
 • Nottingham nie zdołał wygrać w swoich ostatnich trzech meczach
 • Nottingham nie strzelił przynajmniej jednego gola w swoich ostatnich trzech meczach
 • Millwall była niepokonana w swoich ostatnich 12 pojedynkach
 • Nottingham był niepokonany w swoich ostatnich siedmiu meczach
 • W każdym z ostatnich trzech meczów, które rozegrało Nottingham strzelono mniej niż 2.5 bramki.
 • Nottingham zremisowało trzy poprzednie starcia.

Zdarzenie: Millwall vs Nottingham

Typ: podwójna szansa 0-0

Kurs: 1.65

Norwich vs Fulham

Drugim spotkaniem, które rzuciło mi się w oczy jest rywalizacja Norwich z Fulham. Gospodarzem tego pojedynku będą Kanarki. Ekipa z Londynu jest niepokonana w ostatnich 16 starciach ligowych, dzięki czemu zajmują obecnie trzecią pozycję w tabeli i z dorobkiem 69 punktów są bardzo blisko gry w barażach. Bezpośredniego awansu już raczej nie wywalczą, bo tracą do Cardiff siedem punktów. Mimo wszystko czwarta drużyna w tabeli ma tyle samo oczek, co oni. Klub z zachodniego Londynu w ostatnich 12 spotkaniach zdobywał gola. Cztery poprzednie bezpośrednie rywalizacje tych ekip kończyły się takimi rezultatami. Jeśli chodzi o ostatnią formę Norwich – przegrali tylko jedno z poprzednich 10 starć. Tylko w dwóch przypadkach nie zdobyli gola. Kanarki w tym sezonie pokazały charakter, gdy w FA Cup zmierzyli się z Chelsea. Ostatecznie polegli, ale dopiero po rzutach karnych na Stamford Bridge. Kurs na Fulham wynosi 2.11, ale Norwich pokazało w rywalizacji z The Blues, że na własnym obiekcie ciężko ich złamać. Kurs na btts wynosi 1.54, więc moim zdaniem nie warto tak ryzykować. Z drugiej strony Kanarki lubią remisować na własnym boisku, oba zespoły są przez długi czas niepokonane. Zwróciłem uwagę na remis w tym meczu i kurs 3.5 mnie przekonał. Wiem, że jest to ryzykowne zdarzenie, jednak w Championship często jesteśmy świadkami remisu, dlatego mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Statystyki:

 • Fulham strzeliło gola w poprzednich 12 meczach.
 • Fulham nie przegrało od 16 spotkań ligowych.
 • Norwich przegrało tylko jedno z poprzednich 10 starć.
 • Norwich nie zdobyło gola w dwóch meczach z ostatnich 10.
 • Cztery poprzednie bezpośrednie starcia tych ekip to wyniki btts.
 • Norwich nie przegrało w pięciu kolejnych meczach u siebie.
 • Pięć ostatnich wyjazdów Fulham to wyniki btts.

Zdarzenie: Norwich vs Fulham

Typ:0
Kurs 3.50

Middlesbrough vs Wolverhampton

Ostatnia rywalizacja ma miejsce na szczycie tabeli. Szóste w tabeli Middlesbrough podejmie na własnym stadionie Wolverhampton. Wilki w tej chwili są na pierwszym miejscu w tabeli i nadal mają szansę na przekroczenie granicy 100 punktów na koniec sezonu. Sześć punktów przewagi nad Cardiff to sporo, jednak trzeba pamiętać, że zespół z Walii ma mecz zaległy. Wygranie Championship to ogromny prestiż, ale także spore pieniądze, dlatego Wolves nie odpuści do końca. Mają taki potencjał w składzie i budżecie, że za rok możemy zobaczyć silny zespół w Premier League. Z drugiej strony mamy Middlesbrough, czyli niedawnego spadkowicza z najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Tony’ego Pulisa muszą uważać na goniący ich peleton, ponieważ na ten moment 10 w tabeli Milwall traci tylko cztery punkty. Walka o baraże będzie trwała do samego końca. Analizując ostatnie pojedynki bezpośrednie tych drużyn to w trzech z pięciu poprzednich meczów mieliśmy wynik btts. W tym sezonie Wolves u siebie wygrało 1:0, jednak na Riverside Stadium gospodarze będą znacznie groźniejsi. Wilki przegrały dwa z trzech poprzednich wyjazdów, więc tutaj rodzi się szansa dla gospodarzy. Mimo wszystko gramy btts w oczekiwaniu na ciekawe spotkanie.

Statystyki:

 • Wilki przegrały dwa z trzech poprzednich spotkań wyjazdowych.
 • Trzy z pięciu ostatnich pojedynków tych ekip to wynik btts.
 • Middlesbrough wygrało pięć poprzednich meczów z tym rywalem na Riverside Stadium.
 • Cztery ostatnie mecze domowe Middlesbrough to wygrane tej drużyny z wynikiem +2,5 gola.
 • Cztery ostatnie spotkania Wolves to wyniki +2,5 gola.
 • Wolverhampton to najlepsza drużyna wyjazdowa w Championship
 • Middlesbrough strzelił przynajmniej jedną bramkę w swoich ostatnich sześciu meczach, a Wolves w ostatnich czterech pojedynkach.
 • Middlesbrough było niepokonane w swoich ostatnich sześciu meczach

Zdarzenie: Middlesbrough vs Wolverhampton

Typ: BTTS