AC Milan vs SSC Napoli, czyli polskie starcie w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Faworytem bukmacherów jest zespół Arkadiusza Milika, ale ekipa Krzysztofa Piątka także ma szanse. Sprawdzamy statystyki i najciekawsze typy oraz kursy.

Bukmacherzy typują Napoli

AC Milan vs SSC Napoli to zestawienie, które zdominowało ostatni weekend. W barwach Rossonerich zadebiutował Krzysztof Piątek i od razu miał okazję zmierzyć się z kolegami z reprezentacji Polski: Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim. Niestety, mimo szumnych zapowiedzi mecz rozczarował. Zero do zera po dość bezbarwnej grze z obu stron był powodem powrotu drwin o Serie A.

Na ten moment kursy wystawione przez firmy bukmacherskie oscylują w okolicach 2.32 na gości, 3.30 na remis, 3.25 na gospodarzy. Bukmacherzy typują Napoli roli nieznacznego faworyta, a dzięki wyrównanym szansom można złapać naprawdę wysoki kurs

Puchary rządzą się swoimi prawami i można spodziewać się rotacji w składach obu ekip. Nas, najbardziej będzie interesować występ bombera z Polski, który nie został kupiony przez AC Milan za 35 mln euro do siedzenia na ławce rezerwowych. Kiedy Piątek zaczynał szaleć w barwach Genoi, to również robił to w pucharze. Dzisiaj, trener Gennaro Gattuso będzie miał świetną okazję do wkomponowania nowego zawodnika do zespołu. Wszyscy zdają sobie sprawę, że dla Milanu priorytetem jest walka o Ligę Mistrzów, którą gwarantują 4 pierwsze miejsca w Serie A.

Wydaje się także, że to Carlo Ancelotti jest lepszym taktykiem od Gattuso i po ostatnim starciu powinien rozszyfrować rywala.

AC Milan – Napoli typy bukmacherskie

W poprzednim spotkaniu obu drożyn wszyscy spodziewali się overowego rezultatu. Tym razem legalni bukmacherzy niższy kurs wystawili na zakład z poniżej 2,5 gola.

  • -2,5 gola, kurs 1.70
  • +2,5 gola, kurs 2.05

Biorąc pod uwagę specyfikę pucharową, na pewno bardziej opłaca się postawić na over teraz, niż w weekend. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki bramkowe Milanu i Napoli:

  • 62% meczów w Serie A Napoli kończy się overem 2,5
  • 43% spotkań Milanu kończy się powyżej 2,5 gola

opinie bukmacherów