Latem doszło do zmiany trenera na San Siro. Gennaro Gattuso pożegnał się z pracą w barwach Rossonerich, a jego miejsce zajął Marco Giampaolo. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak będzie wyglądała współpraca nowego szkoleniowca z Krzysztofem Piątkiem. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie większych problemów…

Obiecujący początek nowej współpracy

Krzysztof Piątek zimą dołączył do Milanu, jednak od razu zdobył sympatię fanów. Polski piłkarz początkowo otrzymał numer 19 na koszulce, ale wystarczyło pół roku, żeby zasłużyć na słynną 9. Obecnie w ataku Rossonerich zapowiada się ostra rywalizacja pomiędzy Cutrone, Silvą i Piątkiem, chociaż dwaj pierwsi negocjują swoje transfery. Możliwe, że na San Siro trafi za to Angel Correa.

Marco Giampaolo od początku pracy w Milanie jest oczarowany umiejętnościami Krzysztofa Piątka:

„Piątka znałem jako rywala,a teraz poznaję go bliżej, ponieważ mam okazję go trenować. Jest to piłkarz kompletny: ma siłę, technikę, jest bramkostrzelny i potrafi się ustawić w polu karnym. W ciągu tych pierwszych 10 dni zrobił na mnie dobre wrażenie”

Warto również odnotować, że w nocy Milan rozegrał pierwszy sparing przed sezonem 2019/2020. Krzysztof Piątek zagrał pełne 90 minut, ale jego drużyna przegrała 1:0. W składzie Bayernu na murawie nie pojawił się Robert Lewandowski.

Krzysztof Piątek