Pesel w zakładach bukmacherskich – czy zawsze jest potrzebny?

pesel w zakładach bukmacherskich - bukmacherzy pesel

W internecie można znaleźć bukmacherów bez dowodu lub bez weryfikacji, gdzie istnieje szansa na obstawianie z podaniem minimum danych osobowych. Numer PESEL to jednak informacja, która jest wymagana u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Nie ma znaczenia, czy firma oferuje szybką bądź pełną rejestrację – wprowadzenie PESEL-u jest koniecznością, żeby kontynuować obstawianie w zakładach bukmacherskich. Czy PESEL zawsze jest potrzebny? Dlaczego bukmacherzy wymagają numeru PESEL? O tym wszystkim przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pesel w zakładach bukmacherskich – czy zawsze jest potrzebny?

Każdy polski obywatel posiada unikalny numer PESEL, który przypisany jest tylko do jego osoby. PESEL wpisujemy podczas wizyty u lekarza, a także w urzędowych czynnościach. To jeden z rodzajów identyfikacji, ponieważ imię i nazwisko może się powtórzyć w 38 milionowym społeczeństwie. Dlatego stworzono system identyfikacji za pośrednictwem PESEL, by łatwo weryfikować poszczególne osoby.

W zakładach bukmacherskich PESEL przede usprawnia procedurę weryfikacyjną. Na bazie tej informacji bukmacher automatycznie może stwierdzić, czy dany klient ma ukończone osiemnaście lat. Wiadomo, że korzystanie z bukmacherów online dostępne jest tylko dla pełnoletnich użytkowników. Każdy numer PESEL posiada zakodowaną informację o dacie urodzenia – w ten sposób konto u bukmachera zarejestruje tylko taka osoba, która skończyła 18 lat. M.in. dlatego u wszystkich legalnych bukmacherów należy wpisać własny numer PESEL.

Dlaczego przy rejestracji u bukmachera muszę podać PESEL?

Wpisanie numeru PESEL to kwestia formalna i wymóg prawny, jaki jest nałożony na bukmacherów ustawą hazardową. Co prawda, w dokumencie tym nie ma jednoznacznie zawartej informacji, że bukmacherzy muszą wymagać PESEL-u. Ale są stworzone zapisy, że operatorzy zakładów mają konieczność weryfikacji klientów, tak żeby konto mogła utworzyć tylko pełnoletnia osoba. Pośrednio numer PESEL spełnia taki warunek, ponieważ zawarta jest w nim informacja o dacie urodzenia. Jeśli nie byłoby numeru PESEL, to nie mogłaby funkcjonować szybka rejestracja bez dowodu – wówczas bukmacher musiałby już na początku sprawdzać tożsamość każdego klienta. Numer PESEL znacznie usprawnia ten proces.

Przede wszystkim PESEL pozwala określić wiek gracza, ale też jego tożsamość. W Polsce nie ma sytuacji, że numery PESEL się powtarzają – co innego jest z imieniem i nazwiskiem. Jeden PESEL = jeden obywatel. Dzięki tej informacji bukmacherzy szybką mogą wyłapywać nadużycia związane z tym, że użytkownik próbuje założyć więcej niż jedno konto korzystając z tego samego numeru PESEL. Jeśli w bazie jest już konto na te dane, to nie ma możliwości rejestracji kolejnego profilu użytkownika. Natomiast jeśli interesują Cię bukmacherzy bez weryfikacji, to sprawdź ich tutaj -> https://zagranie.com/bukmacher-bez-weryfikacji/.

Czy podawanie pesel na stronach bukmacherskich jest bezpieczne?

Niestety internet służy też naciągaczom i oszustom, dlatego użytkownicy korzystający z mobilnych aplikacji i stron online są wyczuleni na to, żeby ich dane w sieci były bezpieczne. Nikt nie życzy sobie wycieku informacji do osób trzecich, jeśli chodzi o numer PESEL, imię, nazwisko lub adres zamieszkania. Czy u bukmacherów nasze dane są bezpieczne?

Wprowadzenie poufnych danych, takich jak numer PESEL – jest bezpieczne pod warunkiem, że robisz to u legalnego bukmachera. Ministerstwo Finansów czuwa nad tym, by firmy bukmacherskie, które otrzymały licencję, przestrzegały wszelkich norm związanych z ochroną danych osobowych. Bukmacherzy z koncesją w Polsce nie mogą udostępniać takich informacji, jak PESEL, pozostałym instytucjom.

Należy wystrzegać się gry u nielegalnych bukmacherów, bo tam wpisanie PESEL-u lub innych informacji może grozić wyciekiem danych. Tam gdzie chodzi o nasze bezpieczeństwo – warto korzystać z wiarygodnych operatorów.

Rejestracja na stronach bukmacherskich

Rejestrowanie się na stronach bukmacherskich wymaga od użytkownika wprowadzenia numeru PESEL. To 11-cyfrowy kod, który jest przypisany tylko do twojej osoby. W nim zawarta jest informacja o dacie urodzenia, ale też płci. Po numerze PESEL tak naprawdę można rozpoznać czy użytkownik jest mężczyzną czy kobietą.

Utworzenie konta u bukmachera z PESEL-em, to standardowa czynność. Tego rodzaje dane wpisuje się najczęściej w rubryce “dane osobowe”. PESEL widnieje obok takich informacji, jak imię oraz nazwisko. Jeśli pomylisz cyfrę lub wprowadzisz za krótki PESEL, to rejestracja nie dojdzie do skutku.

Rejestracja z numerem pesel

Jak założyć konto z numerem PESEL? Nie trzeba tutaj wielkiej filozofii, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się w tego rodzaju numer. Gdzie znajdziesz swój PESEL? Wiele osób zna go na pamięć, ale jeśli nie należysz do tej grupy, to numer PESEL znajdziesz na dowodzie osobistym lub prawie jazdy. Podczas rejestracji u bukmachera wystarczy go prawidłowo przepisać.

Wykonując rejestrację u bukmachera poza PESEL-em warto pamiętać o pozostałych istotnych kwestiach takich jak imię, nazwisko, numer telefonu i kod promocyjny. Ta ostatnia informacja dotyczy oferty powitalnej, którą uzyskasz po zalogowaniu się do bukmachera. W przypadku kodu promocyjnego info odnośnie tej sekcji znajdziesz w naszym portalu Zagranie. My przyznajemy najlepsze kody na najwyższe bonusy bukmacherskie.

Rejestracja bez numeru pesel

Czy można zarejestrować się bez numeru PESEL? Tak naprawdę na legalnym rynku zakładów bukmacherskich nie ma takiej możliwości. Doskonale znamy formularze rejestracje wszystkich bukmacherów z licencją i możemy gwarantować to, że u każdego wymagane jest podanie numeru PESEL. Ewentualnie bukmacherzy przyjmują sytuacje, że konto będzie chciała utworzyć osoba, która nie posiada polskiego obywatelstwa. Wówczas istnieje szansa na rejestrację bez numeru PESEL, ale dotyczy ona tylko obcokrajowców. Wtedy zaznacza się pole “nie posiadam numeru PESEL” lub wybiera się inną narodowość niż Polska.

Moje dane (pesel) u bukmachera – wymóg polskiego prawa

To że bukmacherzy proszą o dane osobowe przy rejestracji, w tym numer PESEL to nie jest ich “widzi mi się”, tylko wymóg polskiego prawodawstwa. Ustawa hazardowa stawia wymóg przed bukmacherami, by ci internetowo weryfikowali użytkowników biorących udział w zakładach. To właśnie dlatego każda firma bukmacherska, u której zakładasz konto prosi cię o imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania lub rachunek bankowy (przy weryfikacji). Wszystko musi być podporządkowane pod polską jurysdykcje, na mocy której bukmacher prowadzi swoją działalność.

Pesel w zakładach bukmacherskich – podsumowanie

Jeśli posiadasz numer PESEL i jesteś pełnoletnią osobą, to nic nie stoi na przeszkodzie w rejestracji u bukmachera. Wpisanie PESEL-u w legalnych zakładach bukmacherskich nie grozi żadnym nadużyciem ze strony operatora. Firma bukmacherska potrzebuje tych danych, by następnie zweryfikować tożsamość klienta. Informacje o twoim numerze PESEL nie mogą być dalej kolportowane, bo to by oznaczało, że bukmacher łamie prawo. Operatorzy zakładów wzajemnych są zobligowani ustawowo, by dołożyć wszelkich starań dotyczących ochrony danych osobowych.

Posiadając numer PESEL możesz zarejestrować tylko jedno konto u tego samego bukmachera. To nie oznacza, że nie możesz utworzyć profili u pozostałych bukmacherów. Tak naprawdę do dyspozycji masz rejestrację u wszystkich licencjonowanych operatorów online. Wszędzie tam trzeba wpisać unikalny numer PESEL przypisany do twojej osoby.

FAQ

Jestem z Polski - czy muszę wpisać numer PESEL u bukmachera?

Tak, polscy obywatele posiadający PESEL powinni przy rejestracji wprowadzić numer PESEL.

Jestem obcokrajowcem i nie mam PESEL-u, czy mogę założyć konto u bukmachera?

Tak, wówczas zaznacz opcję podczas rejestracji, że nie masz numeru PESEL.

Zaloguj się aby dodawać komentarze