Najlepszym testem przed rosyjskim mundialem są spotkania towarzyskie. Selekcjonerzy muszą dokonać ostatnich szlifów, przetasowań i zmian, aby podczas największego sportowego widowiska ich drużyny były jak najlepiej przygotowane. Wieczorne spotkanie pomiędzy Belgią i Egiptem to mecz drużyn, które zagrają podczas tegorocznego mundialu. Dla Belgów jest to drugie towarzyskie starcie po zakończonym sezonie w klubowej piłce, zaś dla Egipcjan będzie to ostatni sprawdzian przed wielkim turniejem.

Legalni bukmacherzy to firmy, które całkowicie zgodnie z prawem udzielają na terenie Polski zakładów wzajemnych. Zobacz legalnych internetowych bukmacherów w najnowszym rankingu i dowiedz się więcej.

Legalni bukmacherzy – ranking czerwiec 2018

Belgia

Grupa G, do której trafiła Belgia na mistrzostwach świata, jest na pierwszy rzut oka grupą dwóch prędkości. Dwa z czterech zespołów to drużyny bardzo silne, z Europy i z ogromnym potencjałem kadrowym. W tym gronie oprócz Belgii znajduje się również Anglia, której siłą podczas tego turnieju może być głód zwycięstw i młoda drużyna. Druga prędkość to Panama, czyli debiutant na mundialu, a stawkę czteroosobowej paczki uzupełnia Tunezja. I właśnie ze względu na Tunezję Czerwone Diabły zagrają dzisiaj z Faraonami. Zarówno Egipt, jak i Tunezja, są krajami, które leżą w północnej Afryce, a ich położenie na mapie „przedzielone jest” jedynie Libią. Stad też Belgowie wybrali sobie takich, a nie innych partnerów w przedmundialowej potyczce.

Po rozpoczęciu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji Belgowie rozegrali dziesięć spotkań o stawkę oraz siedem meczów towarzyskich. Żaden z nich nie zakończył się porażką Czerwonych Diabłów, dlatego przedłużenie dobrej serii przed mundialem będzie dodatkowym asumptem do wygrania tego starcia. Ostatni rozegrany mecz reprezentacji Belgii miał miejsce 2 czerwca z Portugalią, a zakończony został bezbramkowym remisem. To spotkanie było pierwszym z trzech sprawdzianów przed mistrzostwami świata, ponieważ poza dzisiejszym spotkaniem, Belgia rozegra mecz 11 czerwca z Kostaryką.

Podopieczni Roberto Martineza oprócz tego, że nie przegrali żadnego z ostatnich 17 spotkań, to zachowali czyste konto w trzech ostatnich meczach. Dodatkowo w każdym z ostatnich dziesięciu starć to Belgowie otwierali wynik spotkania (wyjątkiem był bezbramkowy remis z Portugalią). Dodatkowo spotkania Belgów obfitują w dużą ilość bramek, bo w sześciu z ośmiu ostatnich meczów padło więcej niż 2,5 gola.

Egipt

Starcie z Belgią ma być dobrym przetarciem Faraonów przed mundialem w Rosji, tym bardziej, że w grupie A Egipcjanie zagrają z gospodarzami turnieju. Jednak pytanie brzmi: czy Sborna jest drużyną zbliżoną do Belgii, jeśli chodzi o styl gry? Raczej nie. Jednak dzisiejszy mecz będzie dla trenera Hectora Cupera szansą na sprawdzenie i dopracowanie ustawień i założeń taktycznych. Dla Egipcjan będzie to ostatni mecz w trakcie ramadanu, podczas którego muzułmanie nie mogą jeść i pić od świtu do zmierzchu.

Ostatnia forma, szczególnie w meczach towarzyskich, pokazuje, że Faraonowie mocno odstają od swoich rywali. Porażki z Portugalią (1:2) i Grecją (0:1) oraz remisy z Kuwejtem (1:1), Kolumbią (0:0) i Ghaną (1:1) nie są dobrym prognostykiem przed nadchodzącym mundialem. Dodatkowo warto pamiętać, że spośród trzech innych drużyn grających w grupie A, to afrykańska reprezentacja ma najmniejsze doświadczenie na mistrzostwach świata. Dla Urugwajczyków będzie to 13. impreza, dla Rosjan 11., a Arabia Saudyjska zagra po raz piąty. Rosyjskie boiska to dopiero trzeci kontakt Egiptu z mundialem, jednak warto pamiętać, że pierwszy z nich miał miejsce w 1934, a drugi 1990 roku.

Podczas samych eliminacji (ostatnia runda) na mistrzostwa w Rosji Egipt przegrał zaledwie jedno spotkanie, jedno zremisował, a aż cztery zakończył wygraną. Jednak na tym dobre wieści się kończą. Faraonowie nie wygrali żadnego z pięciu ostatnich meczów, a w dziewięciu z ostatnich 11 spotkaniach tracili co najmniej jedną bramkę. Ostatnie zwycięstwo nad europejską drużyną miało miejsce 5 marca 2014 roku, czyli przeszło cztery lata temu. Wówczas Egipcjanie podejmowali Bośnię i Hercegowinę (2:0).

Statystyki

  • Belgia nie przegrała 17 ostatnich meczów.
  • Czerwone Diabył nie stracili bramki w trzech ostatnich spotkaniach.
  • W sześciu z ośmiu ostatnich meczów Belgów padło więcej niż 2,5 bramki.
  • W dziewięciu z dziesięciu ostatnich meczach Belgowie zdobywali bramkę jako pierwsi.
  • Pierwszy i jedyny mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się w 2005 roku, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Egiptu 4:0.
  • Egipt nie wygrał żadnego z pięciu ostatnich meczów.
  • Bośnia i Hercegowina to ostatni europejski rywal, którego reprezentacji Egiptu udało się pokonać. 5 marca 2014 roku Faraonowie wygrali 2:0.
  • Egipt nie wygrał żadnego z siedmiu wyjazdowych spotkań.

Podsumowanie

Znacznie lepsi piłkarze, doświadczenie oraz atut własnej publiczności to główne czynniki, które powinny mieć wpływ na rezultat końcowy tego spotkania towarzyskiego. Dodatkowo warto dodać fakt, że Egipcjanie są nadal w trakcie poszczenia w związku z ramadanem, dlatego pierwszy posiłek będą mogli przyjąć najwcześniej o godzinie 21:51, czyli w trakcie trwania drugiej połowy. Dlatego stawiam tutaj na zwycięstwo Belgii, a kurs podbijam ilością bramek (+2,5).

Zdarzenie: Belgia – Egipt
Typ: 1/+2,5
Kurs: 1.94