Dziś na tapecie 91. ceremonia wręczenia Oscarów – zaskoczony? To niedobrze, bo wbrew pozorom Oscary mają wiele wspólnego z bukmacherką, dlatego warto się zorientować w temacie, póki jeszcze jest na to czas. A gala zbliża się wielkimi krokami!

Sprawdźmy co i gdzie obstawiać.

 

Oscary: wydarzenie filmowe, ale też bukmacherskie

Na początek kilka słów o samych Oscarach. Nazwa ta z pewnością nikomu nie jest obca, każdy kojarzy z nią złotą statuetkę, czerwony dywan, plejadę gwiazd. Legalni bukmacherzy nie przechodzą obojętnie obok zainteresowania Polaków tym wydarzeniem i uzupełniają swoją ofertę o zakłady pozasportowe.

Co to oznacza dla fana kinematografii, niemającego do tej pory okazji spróbować swoich sił w bukmacherce? Okazję do założenia konta i urozmaicenia sobie śledzenia wydarzeń transmitowanych prosto z Dolby Theatre.

A co to oznacza dla przeciętnego fana bukmacherki, do tej pory obstawiającego sport? Okazję do wzbogacenia swojego kuponu o dodatkową pozycję. Proste.

Tegoroczna gala rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego (dokładnie 25 lutego, jeśli kierować się polskim czasem) w Hollywood. Standardowo będzie można na żywo obserwować losy swojego kuponu dzięki transmisji w Canal+. Zwykle cała relacja trwała naprawdę długo, do tego dla nas akcja rozgrywała się w godzinach nocnych, więc tylko ci najbardziej zdeterminowani decydowali się ją śledzić od początku do końca.

Ze względu na spadek oglądalności podjęto decyzję o skróceniu transmisji w tym roku do 3 godzin, co będzie bardziej przystępne dla zainteresowanych odbiorców.

Oscary 2019 informacje

 

Typy na Oscary 2019

Jak wiadomo, im dokładniejsza analiza, tym większe szanse na stworzenie przemyślanego kuponu, który wejdzie – choć gwarancji nigdy nie ma. W przypadku zakładów specjalnych na Oscary sprawa wygląda trochę inaczej. Możemy wyróżnić trzy źródła informacji na temat potencjalnych laureatów, które mogą pomóc w stworzeniu kuponu.

 

Bukmacherzy

Pierwszym z nich są bukmacherzy wraz ze swoją ofertą. Kursy, które wystawiają na poszczególne zdarzenia, nie są brane znikąd – są efektem szczegółowej analizy szans. Operatorzy są na bieżąco, a ich kursy odzwierciedlają aktualną sytuację, w tym przypadku danego filmu czy aktora.

Zatem to, co znajdziemy na stronie bukmachera, powinno być pierwszą wskazówką. Nie zapominajmy jednak, że operator też może się pomylić i niepoprawnie oszacować szanse, dlatego warto brać jego przewidywania pod uwagę, ale połączyć je z analizą innych czynników.

 

Złote Globy

Można spotkać się z opinią, że Złote Globy, wręczane na początku każdego roku, są prognostykiem przed Oscarami. Krótko mówiąc, kto otrzymał wyróżnienie od Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, najprawdopodobniej zdobędzie też Oscara. Nie jest to oczywiście żadna zasada, aczkolwiek…

U niektórych bukmacherów oferta na Oscary 2019 była dostępna już pod koniec ubiegłego roku. W roli zdecydowanego faworyta w kategorii Najlepszy Film operatorzy stawiali produkcję z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem, czyli Narodziny gwiazdy. Co więcej, do niedawna zdaniem bukmacherów aktorzy mieli również największą szansę na zdobycie statuetek za najlepszą rolę pierwszoplanową damską i męską. Tak było. Niedługo potem rozdano Golden Globes, na co bukmacherzy błyskawicznie zareagowali.

Złote Globy 2019

Na ten moment operatorzy dają największe szanse dramatowi w reżyserii Alfonso Cuaróna – Romie. Podczas tegorocznych Złotych Globów twórcy zostali docenieni w dwóch kategoriach: Najlepszy film zagraniczny oraz Najlepszy reżyser, co uczyniło obraz faworytem w głównej oscarowej kategorii. Zdaniem bukmacherów rywalem Romy jest przede wszystkim Green Book, który również ma spore szanse na wygraną.

Podobne przetasowania za sprawą Złotych Globów miały miejsce w kategoriach Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy i Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, w których do tej pory najniższy kurs znajdował się przy odtwórcach ról Ally i Jacksona. Obecnie faworytem bukmacherów są Rami Malek (Bohemian Rhapsody) oraz Glenn Close. O ile Rami Malek i film o zespole Queen pojawiał się wcześniej w ofercie operatorów, o tyle kreacja Joan Castleman z Żony została przez nich zauważona dopiero po Złotych Globach.

Wiedza

I na koniec czynnik, który tak samo działa i w sporcie, i w zakładach na Oscary. Podstawą obstawiania jest po prostu orientowanie się w temacie, obserwowanie danej branży, ponieważ czasem pozornie nieznaczące doniesienia mogą naprowadzić na dobry trop podczas tworzenia kuponu.

Przenieśmy się na chwilę do 2017 roku, kiedy to nagrodę za Najlepszy Film otrzymał Moonlight. Dla wielu pewniaczkiem w tej kategorii był La La Land, jednak to nie twórcy musicalu opuścili wtedy Dolby Theatre ze statuetką. Jeszcze kiedyś film poświęcony życiu Afroamerykanów, w którym główny bohater jest homoseksualistą, nie wygrałby. Teraz wszystko idzie w inną stronę, chociażby za sprawą #oscarssowhite – akcji zapoczątkowanej przez April Reign, wskazującej stronniczość Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, przejawiającą się w nominowaniu do nagród białoskórych aktorów, aktorek, reżyserów. Po tej sprawie, warto mieć na uwadze filmy z udziałem ciemnoskórych – w tym roku „Czarne bractwo. BlacKkKlansman” oraz „Czarna Pantera”.

Neil Patrick Harris - oscarssowhite

 

Lista nominowanych

Jak prezentują się tegoroczne nominacje do Oscarów? Wybraliśmy najpopularniejsze kategorie:

91. gala rozdania Oscarów - info

 

Najlepszy Film

 • Bohemian Rhapsody
 • Czarne bractwo. BlacKkKlansman
 • Czarna Pantera
 • Faworyta
 • Green Book
 • Narodziny gwiazdy
 • Roma
 • Vice

 

Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

 • Roma
 • Kafarnaum
 • Werk ohne Autor
 • Zimna wojna
 • Złodziejaszki

 

Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy

 • Rami Malek
 • Bradley Cooper
 • Willem Dafoe
 • Viggo Mortensen
 • Christian Bale

 

Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa

 • Lady Gaga
 • Olivia Colman
 • Melissa McCarthy
 • Glenn Close
 • Yalitza Aparicio

 

Najlepszy Reżyser

 • Spike Lee
 • Yorgos Lanthimos
 • Adam McKay
 • Paweł Pawlikowski
 • Alfonso Cuarón

 

Gdzie obstawiać tegoroczne Oscary? Przegląd oferty bukmacherów

Sprawdźmy, gdzie można obstawiać Oscary 2019. Poniżej lista operatorów z krótkim komentarzem na temat oferty.

STS

Pakiet powitalny dla nowych klientów tego bukmachera składa się z dwóch elementów: darmowego zakładu oraz bonusu od depozytu.

Aby skorzystać z prezentu wystarczy przejść rejestrację, do której przeniesiesz się, klikając poniżej. Kod uprawniający do wyższego bonusu na start: 1025PLN

 

LV BET

LV BET to młody, dynamicznie rozwijający się bukmacher, który posiada konkurencyjną ofertę powitalną – a w niej freebet i dwa bonusu od depozytu.

Standardowym, pierwszym krokiem jest rejestracja z użyciem kodu: 1500PLN

 

PZBuk

Jeden z najnowszych nabytków polskiej sceny bukmacherskiej z najwyższym darmowym zakładem na rynku.

Oferta dostępna z kodem: 60PLN

 

FORBET

Co na ofertę konkurencji forBET? Odpowiada bonusami aż od trzech pierwszych depozytów.

Kod rejestracyjny uprawniający do odbioru bonusów: 1250

 

TOTOLOTEK

Standardowa oferta Totolotka dla nowych użytkowników: 1000 PLN (bonus od depozytu) + 25 PLN (freebet)

Oferta z kodem Zagranie: 1111 PLN (bonus od depozytu) + 25 PLN (freebet)

Kod rejestracyjny: 1111PLN

 

FORTUNA

Od tego popularnego czeskiego bukmachera nowi użytkownicy otrzymają na dzień dobry 20 PLN, a po wpłacie mogą dostać prezent w postaci 400 PLN na dalszą grę.

Kod rejestracyjny: 20free

 

ETOTO

Bukmacher ETOTO w ostatnim czasie rozwinął skrzydła, rozbudowując ofertę sportową i bonusową. Dzięki temu na nowych graczy czeka bonus 200% od depozytu do 1000 PLN.

Pierwszym krokiem do jego uzyskania jest rejestracja, do której możesz przejść TUTAJ: