Spotkania derbowe zawsze są inne. Nawet, jeśli różnica poziomów jest ogromna, to w takich meczach może się wydarzyć dosłownie wszystko. Nie wiem, z czego tego wynika – tak już po prostu jest. Dzisiaj będziemy świadkami derbami pewnego miasta położonego w północno-zachodniej części Włoch, Turynu. Fortuna ma już swoje opinie i kursy na ten pojedynek. Sprawdźmy to.  

Fortuna opinie – dowiedz się więcej o legalnym bukmacherze 

AC Torino – Juventus Turyn (20:30) 

Początki Derbów della Molle, bo tak z włoskiego nazywane są Derby Turynu, sięgają wczesnych lat XX wieku, a dokładnie 1906 roku. Lokalni rywale mieli dużo okazji do rywalizacji i rozegrali 169 meczów ligowych, 17 w pucharze Włoch i 41 towarzyskich. Bilans? 97-71 dla Starej Damy. 

Dominacja Juventusu w ostatnich dekadach jest jednak ogromna. Torino w ostatnich 23 latach zdołało pokonać swojego odwiecznego przeciwnika… raz. To wielkie wydarzenie miało miejsce w kwietniu 2015 roku. Przez ostatnie trzy sezony niewiele się zmieniło i to bardziej utytułowany klub z Turynu był górą w pięciu z sześciu starć.  

AC Torino w swojej historii zdobyło siedem tytułów. Siódemka jest też szczęśliwą liczbą Juventusu, bo to właśnie tyle wynosi obecna seria kolejnych mistrzostw Starej Damy. Czy ta liczba zwiększy się do ośmiu? Szokiem będzie, jeśli tak się nie stanie. Po 15 kolejkach spotkań przewaga mistrzów Włoch nad drugim SSC Napoli wynosi osiem punktów. Bianconeri są jak perfekcyjny chirurg – nieomylni i w tym sezonie Serie A zdobyli 43 z 45 możliwych punktów. 

Ich lokalny rywal nie jest może na tym samym poziomie, ale i tak spisuje się całkiem nieźle, będąc na szóstej lokacie. Ale nie oszukujmy się, że Torino jest drużyną, który wystraszy wielki Juventus. Derby rządzą się jednak swoimi prawami, więc lekceważenie gospodarzy jest ryzykowne. 

Ciekawostką jest sprawa tego, kto jest gospodarzem. Obie drużyny rozgrywają swoje spotkania na Stadionie Olimpijskim, czyli zarówno Torino, jak i Juventus będą czuły się tak, jak u siebie w domu.  

Kursy i opinie Fortuny: Torino – Juventus 

Historia rywalizacji przemawia na korzyść Starej Damy. Forma, miejsce w tabeli i siła rażenia też wskazują na to, że to Juventus będzie dzisiaj lepszym zespołem. Opinie i kursy w Fortunie tylko to potwierdzają: 

 fortuna opinie Serie A

Nie brałbym meczu z Young Boys Berno pod uwagę, bo mistrzowie Włoch wystawili drugi garnitur. Jeżeli przymkniemy oko na tę potyczkę, to Bianconeri wygrali swoje wszystkie starcia wyjazdowe w tych rozgrywkach.  

Liczba goli? Nie zapowiada się nam ofensywna rywalizacja, co zresztą pokazuje powyższe zdjęcie.

Analizując kursy, zdziwiły mnie przewidywania odnośnie do Cristiano Ronaldo. Zdaniem Fortuny bardziej prawdopodobne jest to, że nie strzeli gola niż to, że wpisze się na listę strzelców: 

  • Ronaldo nie zdobędzie gola – kurs 1.74 
  • Ronaldo zdobędzie gola – kurs 1.87