Obradujący w Lublanie Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej zadecydował, że począwszy od sezonu 2020/2021 finały Ligi Mistrzów będą rozgrywane kolejno w  St. Petersburgu (na stadionie Zenitu), Monachium (Arena München, znana jako Allianz Arena) i Londynie (Wembley).

Gdzie odbędą się finały Ligi Europy i Ligi Mistrzów?

Ogłoszono także, że finał Ligi Europy zorganizowany będzie w Sevilli na Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, a miejscem rywalizacji o Superpuchar UEFA 2021, gdzie zmierzą się zwycięzcy dwóch europejskich pucharów, będzie Belfast.

Już wcześniej poznaliśmy obiekty, na których zostaną rozegrane finały bieżących rozgrywek. Stambuł będzie świadkiem decydującej batalii o puchar Ligi Mistrzów, Gdańsk będzie areną, gdzie rozegrany zostanie ostatni mecz Ligi Europy, a w Porto poznamy zwycięzcę spotkania o Superpucharu UEFA.

Wybory dokonane przez Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej dają nadzieje na brak powtórki z finału Ligi Europy rozgrywanego w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Usytuowanie finału rozgrywek w miejscu nie od razu kojarzącym się z piłką nożną oraz mocno oddalonym od kontynentu sprawiło, że był on pozbawiony odpowiednie oprawy i prestiżu. Problemy z doleceniem na miejsce, spowodowane niewystarczającą przepustowością lotniska, pustki na trybunach, brak słyszalnego dopingu i ogólny brak atmosfery jednoznacznie pozwala stwierdzić, że miasta typu Baku, nie są odpowiednie do organizacji finału rozgrywek europejskich.