Przed nami finisz sezonu we francuskiej Ligue 1. Wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia na szczycie tabeli już znamy, ale pozostała walka o utrzymanie. Zaangażowany w tą rywalizację jest zespół wicemistrza Francji, czyli AS Monaco. Co ciekawego znajdziemy w ofercie PZBuk podczas piątkowych rywalizacji?

Ostatnia kolejka Ligue 1 w PZBuk

AS Monaco w ostatniej kolejce wykonało decydujący krok w kierunku utrzymania w Ligue 1. Trzeba przyznać, że w tym sezonie napędzili swoim kibicom strachu w kontekście pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Aktualnie matematycznie nadal mogą spaść, jednak sytuacja tego zespołu jest korzystna. Mają trzy punkty przewagi nad Caen. W przypadku równej ilości punktów decyduje bilans bramkowy, w którym również są lepsi o siedem trafień. Musieliby przegrać swoje spotkanie czterema golami, a rywal musiałby wygrać z Bordeaux taką samą różnicą. Nie zapominajmy, że po drodze między tymi zespołami jest również Amiens.

Kurs na wygraną Caen w starciu z Bordeaux wynosi 1.41, co pokazuje, że bukmacher PZBuk wierzy w zwycięstwo tej drużyny. Podobnie jest w przypadku Amiens, które zagra z Guingamp. Tutaj przelicznik na gospodarzy wynosi 1.47. Czy oba zespoły z dolnych rejonów tabeli przełamią passę bez zwycięstwa w ostatniej kolejce? Prawdę mówiąc moim zdaniem to wcale nie będą pewniaczki. Pomimo tego, że Caen i Amiens muszą wygrać, to jednak jakość piłkarska nie przemawia za tymi zespołami. W poprzednich kolejkach też byli na musiku.

Jak skończy PSG?

Obecny sezon dla PSG to jedna, wielka porażka. Nie ma co ukrywać, ponieważ wygrana w lidze, to już nie jest cel, a po prostu obowiązek. Przy takim nakładzie finansowym muszą mieć przewagę nad resztą stawki. Paryżanie wyraźnie zawiedli na boiskach Ligi Mistrzów, a do tego nie popisali się krajowych pucharach. Tylko jedno trofeum na koniec rozgrywek to z pewnością nie jest dobry wynik.

W ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z Reims. Zazwyczaj kursy na wygraną PSG są bardzo niskie, jednak w końcówce rozgrywek wyraźnie obniżyli loty. W przypadku tej rywalizacji typerzy mogą liczyć na przelicznik 1.48, jeśli zechcą obstawić zwycięstwo PSG w PZBuk. Pewniaczek na podbitkę?