League of Legends to najpopularniejsza gra esportowa, więc i obstawianie tej rywalizacji jest dość powszechnym zjawiskiem. W zakładach bukmacherskich LOL można typować na kilkunastu rynkach, a najlepsi operatorzy wystawiają kursy live na tego rodzaju rozrywkę. Jak obstawiać, żeby zarabiać na League of Legends? To gra, która ma swoją specyfikę, a dobry typer powinien ją poznać, zanim przystąpi do stawiania pierwszych kuponów na popularnego LOL-a.

Obstawianie meczy LOL

League of Legends od 2012 roku m.in. w USA traktowana jest jako dyscyplina sportowa. Granie w LOL jest najczęściej spotykane wśród zawodników, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z esportem. W Polsce nie brakuje fanów League of Legends, a to przekłada się na coraz częstsze pytania: jak obstawiać LOL? Wiadomo, że polscy bukmacherzy już kilka lat temu wprowadzili do swojej oferty kursy i zakłady na esport. League of Legends, obok Counter Strike, jest najczęściej typowaną grą elektroniczną.

Operatorzy zakładów sportowych mają to do siebie, że przyjmują kupony przed meczem, jak i w trakcie rywalizacji. To dotyczy również zdarzeń związanych z League od Legends. U bukmacherów jest coraz więcej ligi i rozgrywek, które są skoncentrowane na rywalizacji w LOL. Wszystko to sprawia, że League of Legends możesz obstawiać niemalże przez cały rok.

Betfan
Szeroka oferta na LoL-a!
Czytaj recenzję Recenzja Sprawdź!
STS
Zakład bez ryzyka do 234 PLN!
Czytaj recenzję Recenzja Sprawdź!
Totalbet
Freebety na obstawianie League of Legends!
Czytaj recenzję Recenzja Sprawdź!

Obstawianie League of Legends: rynki zakładów bukmacherskie

Jeśli nie jesteś kompletnym świeżakiem w świecie bukmacherki, to na pewno zauważyłeś, że oferty kursowe wykraczają daleko poza typowe zakłady: kto wygra mecz? Oczywiście to wciąż główny typ (również w obstawianiu LOL), ale gracze szukają też dodatkowych rynków. W typowaniu League of Legends nie musisz uwzględniać tylko klasycznych zakładów na wynik rywalizacji. BETFAN, STS czy TOTALbet mają na tyle urozmaiconą ofertę, że możesz znaleźć pozostałe rozstrzygnięcia takie jak:

 • Kto wygra 1. lub 2. mapę?
 • Kto dokona 1. zabójstwa na mapie?
 • Kto zdobędzie 1. wieżę na mapie?
 • Dla kogo 1. inhibitor/baron?

Co więcej, w zakładach online możesz wskazać również dokładny wynik rywalizacji, jeśli chodzi o rozstrzygnięcie poszczególnych map np. 2:1. To tak, jakbyś w meczu piłki nożnej stawiał na wygraną drużyny uwzględniając bramki, które padną w spotkaniu.

Obstawianie LOL na wyżej wymienionych rynkach może dotyczyć zakładów przedmeczowych i na żywo.

betfan lol

Jak obstawiać League of Legends – garść porad

Obstawianie esportu wiąże się z obserwacją zawodników, drużyn, a także analizą statystyk. W League of Legends każda z drużyn musi wybrać swoje postaci. A tych w grze mamy ponad 140. Typer od LOL powinien doskonale orientować się w najlepszych bohaterach gry. To właśnie postaci odgrywają istotną rolę w przebiegu rywalizacji. Jedne mają lepszą skuteczność, a drugie gorsze. Wiele zależy od gracza i drużyny, ale statystyki jasną pokazują, które postaci są najlepsze. Według oficjalnych analiz najpopularniejszymi postaciami są: Jhin, Jinx i Ezrael.

lol staty

W branżowych serwisach można znaleźć statystyki odnośnie skuteczności danych zespołów. W obstawianiu LOL warto robić tego rodzaju porównania, bo to pokazuje w jakiej formie znajduje się drużyna. Co więcej, można sprawdzić bilans bezpośrednich starć. To znacznie ułatwia decyzje dotyczącą tego, na kogo postawić w najbliższym meczu?

Co jeszcze brać pod uwagę obstawiając League of Legends? Nie bez znaczenia jest strona, na której występuje dany zespół. W świecie LOL uważa się, że na czerwonej planszy gra się nieco trudniej. To potwierdzają statystyki. Typując bardziej szczegółowe zakłady zwróć uwagę na:

 • ilość zdobywanego złota,
 • ilość zdobywanych wieży,
 • skuteczność przy osiąganiu pierwszej krwi,
 • ilość zdobywanych smoków.

LOL – typowanie zakładów bukmacherskie

Jeśli chcesz być za pan brat z esportem w zakładach bukmacherskich, to możesz na bieżąco śledzić nasze typy dotyczące LOL. Nasi eksperci analizują mecze za ciebie, a tobie pozostaje tylko skorzystanie z ich gotowej wiedzy. Jasne, że możesz samodzielnie obstawiać League of Legends, ale wówczas musisz to robić z odpowiednim zapleczem wiem na temat gry, jak i samych zakładów bukmacherskich. O czym trzeba pamiętać?

O tym, żeby przy obstawianiu LOL stosować główne zasady dobrego typera. O co chodzi? Przede wszystkim o to, że możesz grać tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów. W naszym kraju wszyscy operatorzy udostępniają zakłady na LOL, więc możesz dowolnie przebierać w ofertach. Warto też zapoznać się z praktykami odpowiedzialnej gry, a więc tym, żeby nie grać nigdy va banque i najlepiej stawkować w oparciu o jeden z systemów bukmacherskich.

Analiza pod kątem obstawiania League of Legends

Obstawiając League of Legends wcześniej doskonale zapoznaj się z zasadami tej gry. Na czym one polegają? Przede wszystkim rywalizacja odbywa się pomiędzy dwiema drużynami, dla których celem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Każdy zespół składa się z pięciu członków. Na mapie, a więc arenie zmagań LOL, rozróżniamy cztery strategiczne miejsca:

 • górną linię,
 • środkową linię,
 • dolną linię,
 • dżunglę.

W trakcie rywalizacji uczestnicy konfrontują się z przeszkodami, a za ich likwidację otrzymują złoto i specjalne moce. Kiedy zwycięża zespół? Wtedy, gdy zniszczy bazę przeciwnika, która określana jest w LOL jako Nexus.

Typowanie League of Legends u polskich bukmacherów

Polscy bukmacherzy odważnie inwestują w esport. Niegdyś prezes STS, Mateusz Juroszek mówił, że typy na sporty elektroniczne znajdują się w TOP 10 wszystkich obstawianych zdarzeń. League of Legends stanowi znaczną część tych kuponów. Kto posiada najlepszą ofertę na LOL?

Naszym zdaniem wybór BETFAN może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o typowanie League od Legends. To bukmacher, który dał się poznać z bardzo szerokiej oferty na LOL. Mowa o ilości rynków (typów), jak i lig, które można znaleźć na jego stronie i aplikacji mobilnej. Co więcej, w BETFAN pojawiają się dedykowane promocje, które są stricte związane z LoL i szeroko pojętym esportem.

Obstawianie meczy League of Legends – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli dopiero co zaczynasz przygodę z obstawianiem zakładów, to możesz skorzystać z przywilejów dla nowych graczy. W zakładach BETFAN, STS, czy Fortuna użyj przy rejestracji kod promocyjny: ZAGRANIE, a otrzymasz powiększone bonusy na start. Mowa o takich środkach jak darmowy zakład i zakład bez ryzyka. Tego rodzaju promocje możesz wykorzystać na pierwsze kupony dotyczące gry League of Legends.

Bukmacherzy to nie tylko typy na LOL, ale też stream online z meczów tej dyscypliny sportowej. Wiele zdarzeń z areny League of Legends można oglądać w transmisjach live LVBET, STS czy pozostałych operatorów online. To świetnie sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy chcesz typować zakłady na żywo.

Fot. PressFocus

FAQ

Jakie zakłady możesz obstawiać w LOL?

W ofertach bukmacherskich na LOL znajdziesz typy na wynik, dokładny wynik, 1. krew, 1. mapę, 1. wieżę i 1. inhibitor.

Gdzie znajdziesz typy na League of Legends?

Darmowe i aktualne typy na LOL pojawiają się w serwisie zagranie.com i grupie typerskiej na Facebooku.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze