Każdy z nas lubi być zwalniany z każdego rodzaju podatku, bo wtedy wie, że więcej pieniędzy zostaje u niego w kieszeni. Niestety od podatku nie jest wolna branża bukmacherska, bo gracze, jak i operatorzy, muszą płacić podatek od wkładu i dochodu. W takiej sytuacji warto zadać pytanie: czy jest możliwość obstawiania u legalnych bukmacherów bez podatku? Co ciekawe, istnieją takie opcje, a w tym artykule wyjaśnimy na czym polega obstawianie bez podatku!

W Polsce zasady opodatkowania zakładów bukmacherskich zapisane są w ustawie hazardowej. Zgodnie z tym aktem prawnym rozróżniamy dwie stawki podatkowe, które dotykają graczy:

  • 12% – od stawki każdego kuponu np. obstawiając za 100 PLN – 12 PLN (12%) idzie na podatek, a więc de facto twoja stawka wynosi 88 PLN
  • 10% – podatek dochodowy od wygranych powyżej 2280 PLN. Jak widzisz ten podatek pojawia się tylko przy większych wygranych np. Jeśli wygrasz 3000 złotych, to 300 PLN zostanie przekazane na podatek.

W obu sytuacjach podatek rozlicza bukmacher, a gracz dostaje na “czysto” wygraną (już po potrąceniu podatków). Część typerów powie, że podatki to normalna sprawa, ale jest grono graczy, którzy regularnie oburzają się na podatki pomniejszające ich wygraną. Ale spokojnie – wiemy, jak temu zaradzić.

Obstawianie bez podatku – co to?

Bukmacherzy rywalizują o klientów, a więc powiększają bonusy powitalne, poprawiają kursy i dodają nowe produkty do oferty. Od dawna w branży wiadomo, że czego nie lubią typerzy, to podatku od stawki. Dlatego kilku bukmacherów zdecydowało się wziąć podatek na własną klatę, a swoim klientom pozwolić typować bez 12% podatku od stawki. W ten sposób gracza stawia za 100% stawki, a koszty związane z opodatkowaniem pokrywa legalny bukmacher.

Dzięki promocjom obstawiania bez podatku – gracze mają okazję na wyższe wygrane, bo nikt nie zabierze im 12% na podatek. Obstawiając za 100 PLN – właśnie taka stawka będzie mnożnikiem kursu całkowitego. W takiej sytuacji ewentualne wygrane będą wyższe aż o 14%.

Czy obstawianie bez podatku jest legalne? Oczywiście – pod warunkiem, że robisz to u legalnych bukmacherów w Polsce. Pamiętaj, że grając bez podatku bierzesz udział w określonej promocji bukmachera, a to oznacza, że trzeba postępować zgodnie z warunkami gry, by wyższa wygrana trafiła na twoje konto.

Obstawianie bez podatku w Betfan

W Betfan są dwie możliwośc obstwiania bez podatku. Pierwsza z nich to Happy Hours, czyli szczęśliwa godzina w ramach której możesz typować bez podatku dowolne zdarzenia z oferty. Żeby kupon kwalifikował się do Happy Hours musi być złożony z minimum dwóch typów z kursami minimalnymi 1.25. O Happy Hours bukmacher informuje wewnętrznie swoich klientów – nie ma odgórnie ustalonego terminu, dlatego warto być na bieżąco z Betfan.

Klienci Betfan mają to szczęście, że jeśli przegapią Happy Hours, to wciąż mają okazje grania bez podatku. Dlaczego? Bo na stronach Betfan obowiązuje stała oferta “Bez podatku od gier”. Na czym polega? Po prostu wystarczy przygotować kupon AKO składający się z przynajmniej trzech typów po kursach min. 1.35. Jeśli wygrasz – otrzymasz o 14% większą wygraną. I tak dalej przy kolejnych zakładach (oferta nie jest ograniczona).

Promocja “Bez podatku od gier” obowiązuje całą dobę przez siedem dni w tygodniu.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Obstawianie bez podatku w Fortunie

Fortuna nie jest dłużna Betfanowi i także oferuje Happy Hours, gdzie pozwala obstawiać bez podatku. O godzinach Happy Hours zostaniesz poinformowany na stronach efortuna.pl. W zależności od pory roku – w ramach Happu Hours można obstawiać piłkę nożną, skoki narciarskie itd. Raz Happy Hours obowiązuję w dni meczowe Ligi Mistrzów, a raz przez cały weekend – to dowolne ustalenia bukmachera. Najważniejsze, że dzięki temu możemy wygrywać więcej!

Nowe Happy Hours w Fortunie trwa przez całą dobę w zakładach przedmeczowych i w godzinach 10-22 w zakładach live. Promocja obowiązuję przez cały tydzień. A co zrobić, żeby postawić kupon bez podatku w Fortunie? Wytypuj zakład złożony z minimum trzech zdarzeń, gdzie dla każdej pojedynczej selekcji kurs min. wyniesie 1.30. Jeśli wygrasz – otrzymasz więcej o 14%.

Biorąc udział w Happy Hours Fortuny pamiętaj, że zakłady z Superoferty, Hitu Dnia oraz Bezpiecznego Zakładu nie kwalifikują się do oferty. Promocja obowiązuje na stronie efortuna.pl i mobilnej aplikacji.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

forBET – obstawianie bez podatku dla nowych graczy

forBET od lat słynie z gry bez podatku, bo po wejściu na polski rynek jako pierwszy zaproponował tego typu ofertę. Aktualnie bez podatku obstawiać w forBET mogą nowi klienci, którzy zarejestrują konto u tego bukmachera z kodem promocyjnym: 2350PLN.

Granie bez podatku w forBET

W ramach pakietu powitalnego forBET pozwala nowemu klientowi obstawiać przez 14 dni bez podatku. Trzeba jednak pamiętać, że bukmacher ustalił warunki kuponów, od których nie będzie pobierał podatku:

  • min. 3 zdarzenia na kuponie
  • kurs minimalny dla pojedynczego zdarzenia 1.30

Jeśli nie masz konta w forBET, to jest dobra okazja do jego założenia i grania przez dwa tygodnie bez podatku.

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2000 2080 zł od depozytu + 0 200  bez ryzyka + 200 PLN MaxiZysk + 2 tygodnie bez podatku

standardowa oferta 2200 zł. z naszym kodem: 2480 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 200 zł MAXIZYSK: 200 zł BEZ PODATKU: 14 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Gra bez podatku w Totalbet

Totalbet również pozwala obstawiać bez podatku. Jak to robić u tego bukmachera? Wystarczy wytypować kupon AKO składając się z minimum trzech zdarzeń, gdzie każdy z pojedynczych typów będzie miał kurs min. 1.20. Jeśli uda ci się trafić, to otrzymasz wyższą wygraną bez podatku.

Oferta Totalbet obowiązuje na wszystkie sporty i kupony po dowolnej stawce. W trakcie trwania promocji każdy z klientów ma nieograniczone prawo do grania bez podatku.

Co jakiś czas pozostali legalni bukmacherzy również proponują grę bez podatku – warto w takim razie śledzić strony polskich “buków”, tak by nie przegapić takiej promocji. My na bieżąco monitorujemy oferty bukmacherów i gdy pojawia się obstawianie bez podatku informujemy o tym w portalu zagranie.com.

Czy można obstawiać bez podatku?

Tak, polscy bukmacherzy pozwalają w wyjątkowych okolicznościach na obstawianie bez podatku.

Gdzie można obstawiać bez podatku?

Aktualnie spośród legalnych bukmacherów grę bez podatku oferuje: Betfan, Fortuna, forBET i Totalbet.

Czy obstawianie bez podatku jest legalne?

Tak, ale tylko wtedy, gdy korzystasz z oferty legalnych bukmacherów.

Zaloguj się aby dodawać komentarze