W ten wtorek nie zobaczymy meczów Ligi Mistrzów, ale co z tego, skoro na boiska wybiegną drużyny na naszym podwórku i powalczą w 1/32 Pucharu Polski! Kilka spotkań zapowiada się wyjątkowo ciekawie, więc zobaczymy, jakie kursy wystawili legalni bukmacherzy na dwa starcia: ŁKS-u Łódź z Lechem Poznań i Wisły Kraków z Lechią Gdańsk.

Legalni bukmacherzy – sprawdź, u kogo warto grać

ŁKS Łódź – Lech Poznań (15:00) zdaniem legalnych bukmacherów

Pierwszy mecz w 1/32 Pucharu Polski to starcie dwóch uznanych marek w polskiej piłce, których nikomu nie trzeba przedstawiać.

ŁKS Łódź gra w tym momencie w 1. lidze i jak na razie zajmuje 5. lokatę na zapleczu Ekstraklasy. Łodzianie tracą 3 punkty do miejsca premiowanego awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiaj ŁKS będzie mógł sprawdzić, czy różnica poziomów między nimi, a ekipami z Ekstraklasy jest duża, bo do Łodzi przyjedzie Lech Poznań.

Lech jest w kryzysie, bo od 12 sierpnia nie wygrał ani razu, a w pięciu ostatnich meczach poznaniacy zdobyli zaledwie 1 punkt, spadając już na siódme miejsce w tabeli. A pamiętasz, jak po czterech kolejkach byli liderem z kompletem czterech zwycięstw na koncie? Cóż, to już przeszłość.

Legalni bukmacherzy nie mają jednak wątpliwości, że to Lech zwycięży w dzisiejszym starciu. Totolotek nie daje żadnych szans ŁKS-owi:

legalni bukmacherzy Puchar Polski

Czy legalni bukmacherzy mają rację? Wydaje się, że tak. Poznaniacy muszą w końcu zacząć wygrywać i rywalizacja z pierwszoligowym zespołem jest to do tego idealną okazją.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk (20:30): jak typują legalni bukmacherzy?

Prawdziwe starcie na szczycie, które nie powinno mieć miejsca w 1/32 Pucharu Polski. Niestety, obie drużyny miały pecha w losowaniu i już w pierwszych meczach trafiają na siebie. Przypomnijmy, że Lechia Gdańsk i Wisła Kraków są zespołami ze ścisłego topu polskiej Ekstraklasy, zajmując odpowiednio 2. i 3. miejsce w tabeli polskiej ligi. Co więcej, półtora tygodnia temu mogliśmy zobaczyć ich bezpośrednią rywalizację (również w Krakowie) i był to chyba najlepszy i najbardziej widowiskowy pojedynek w tym sezonie. Gospodarze wygrali aż 5-2, przejmując fotel lidera.

9. kolejka występów nie była tak udana zarówno dla Lechii, jak i Wisły. Podopieczni Piotra Stokowca mogli wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli i prawie to zrobili, prowadząc już 3-0 po pierwszej połowie z Zagłębiem Lubin. Nagle coś się zacięło i goście zdołali odrobić trzybramkową stratę, wywożąc jeden punkt z Gdańska. Gracze Lechii mogą (i powinni) pluć sobie w brodę, bo stracili pewne trzy punkty.

Z kolei Wisła też nie wykorzystała swojej szansy, ulegając 1-2 w Szczecinie z tamtejszą Pogonią, co teoretycznie nie powinno się wydarzyć, bo dla Portowców było to dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie. Cóż, nieprzewidywalność Ekstraklasy po raz kolejny nas zaskakuje, chociaż nie powinna.

Jakie zdanie na temat meczu na szczycie mają legalni bukmacherzy?

Podzielone, lecz jako minimalnych faworytów do awansu do kolejnej rundy wskazują gospodarzy. Fortuna (czyli jeden z legalny bukmacherów) na zwycięstwo gospodarzy wystawiła kurs 2.35. Jeżeli typujesz wygraną gości, to na to zdarzenie znajdziesz przelicznik aż 2.95. Stawiasz, że będziesz remis, czyli w ostatecznym rozrachunku dogrywka? Na tę pozycję Fortuna proponuje kurs 3.15.

Fakty są takie, że niezależnie od tego, co będziesz typował na ten mecz, warto go obejrzeć. W końcu nie tak dawno w Krakowie byliśmy świadkami fantastycznego widowiska z udziałem świetnych ekip. Poza tym, godzina rozgrywania tego pojedynku jest atrakcyjna, bo o 20:30 będziesz mógł w pełni oddać się oglądaniu Pucharu Polski.