W zakładach bukmacherskich nie tylko główne ligi piłkarskie mają wzięcie wśród typerów. Niektórzy gracze szukają dodatkowych zdarzeń w mniej obleganych rozgrywkach, a takimi sa właśnie niższe ligi np. drugi, a nawet trzeci poziom rozgrywkowy. Obstawianie niższych lig może dotyczyć polskiego futbolu, jak i zagranicznej piłki nożnej. Bukmacherzy wystawiają kursy nie tylko na rozgrywki z pierwszych stron gazet, ale też pozostałe ligi regionalne.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

⚽ Zakłady bukmacherskie na niższe ligi piłkarskie

Zwykle typy na piłkę nożną odnoszą się do wydarzeń na poziomie Ekstraklasy, Ligi Mistrzów, Premier League czy La Liga. Jak wynika ze statystyk od bukmacherów to najczęściej obstawiane ligi piłkarskie. Niektórzy sięgają jednak po mniej oczywiste wydarzenia takie jak 2. liga polska czy Serie B. To mniej znane rozgrywki, które obstawisz w zakładach bukmacherskich.

Niższe ligi w Polsce, a także na świecie mają to do siebie, że bywają trudniejsze do przewidzenia. A przez to bukmacherzy mogą popełniać błędy przy wystawianiu kursów. Dla przykładu typer z miasteczka 4-ligowej drużyny może mieć więcej informacji o nadchodzącym mecz niż bukmacher. To sprawia, że w ten sposób może przechytrzyć operatora, jeśli ten wystawi zakłady na spotkanie 4. ligi. A w naszym kraju jest sporo bukmacherów, którzy udostępniają kursy na tego rodzaju rozgrywki.

Oferty bukmacherów na niższe ligi

W zakładach bukmacherskich ilość rozgrywek piłkarskich może imponować. Generalnie każdy legalny operator posiada w ofercie niższe ligi – to dotyczy polskich, jak i zagranicznych rozgrywek. Wystarczy przypomnieć, że w Anglii wytypujesz np. League Two, co stanowi czwarty poziom rozgrywkowy. Polscy bukmacherzy w tym zakresie dają spore pole do popisu. Co ciekawe, poza kursami na pojedyncze spotkania oferują też typy długoterminowe np. na zwycięzcę rozgrywek.

Niższe ligi, a także pozostałe rozgrywki możesz obstawiać tylko u legalnych bukmacherów. To firmy z licencją Ministerstwa Finansów, które są zarejestrowane na terenie naszego kraju. Typowanie u nich jest w pełni legalne – w przeciwieństwie do grania u nielicencjonowanych bukmacherów.

Bukmacherzy największy ruch generują z typów dnia na Ligę Mistrzów, europejskie puchary i pozostałe ligi zagraniczne. Takie rozgrywki, jak 3. liga polska czy 2. Bundesliga to mecze dla koneserów, którzy interesują się futbolem na szeroką skalę. Dla typerów to okazja do znalezienia valuebetów, bo właśnie w tego rodzaju ligach pojawia się najwięcej pomyłek bukmacherów.

Jak wygląda oferta na niższe ligi u poszczególnych buków? Sprawdziliśmy to:

ForBET

W zakładach forBET obstawisz Ekstraklasę, ale też mecze 1. ligi i niższych rozgrywek w Polsce. Oczywiście to bukmacher, który udostępnia kursy nie tylko na zmagania w naszym kraju. Znajdziesz u niego drugi poziom rozgrywkowych w Hiszpanii, Portugalii, Niemczech czy Francji. Co więcej, w Anglii pozwala obstawiać Championship, League One i League Two. Jak widać u niego zrealizujesz kursy nie tylko na Premier League i Ekstraklasę, ale także mniej medialne mecze.

forBET niegdyś słynął z oferty na niższe ligi. To jedyny bukmacher, który oferował kury na mecze A-klasy w ramach akcji #RegioBet. Na ten moment promocja ta nie działa, ale forBET angażuje się w sport na niższym szczeblu sponsorując tam drużyny piłkarskie.

Jakie ligi obstawisz w forBET? Jeśli chodzi o polskie rozgrywki to możesz liczyć na 2. ligę, w której znajdziesz też zakłady długoterminowe np. na to, kto awansuje do wyższych rozgrywek. W typach przedmeczowych forBET na 2. ligę średnio wystawia około 50 rynków. Znacznie mniej jest ich w przypadku meczów 3. i 4. ligi – tam ogranicza się do klasycznych zakładów 1X2.

STS

STS to bukmacher mają reputacje tego, który ma najszerszą ofertą. Czy w przypadku niższych lig również opinia ta się sprawdza? Naszym zdaniem: tak. W STS znajdziesz zakłady na pojedyncze mecze 3. i 4. ligi. Oferta dotyczy wszystkich grup regionalnych. Co prawda bukmacher ten oferuje tam podstawowy zakres rynków, ale zwykle tak bywa, że im niższy poziom rozgrywek, tym oferta ogranicza się do obstawiania 1X2.

Znacznie więcej rynków STS oferuje na 2. ligę. W tym przypadku możesz wskazać mistrza ligi, a także TOP 3 drużyn na koniec sezonu. Przy ligowych spotkaniach będziesz mógł wytypować:

 • wynik 1X2,
 • dokładny wynik,
 • sumę goli,
 • zakłady łączone.

Łącznie daje to kilkadziesiąt możliwości na zagranie zakładu. W STS zagraniczne ligi z niższego szczebla również wytypujesz. I to nie tylko te z głównych państw, bo znajdziesz 2. ligę brazylijską czy rozgrywki 2. ligi chińskiej.

sts niższe ligi

Fortuna

Bukmacher Fortuna na niższe ligi ma bogatą ofertę. Tak jest w odniesieniu do Polski, jak i zagranicznych rozgrywek. Warto też przypomnieć, że Fortuna sponsoruje 1. ligę w Polsce, co pokazuje, że w niższym szczeblu widzi potencjał. Poza polskimi zmaganiami u tego bukmachera wytypujesz pozostałe mecze w 3. lidze niemieckiej czy 3. lidze szwedzkiej. Jeśli chodzi o zagraniczne rozgrywki, to bukmacher ten ma najszerszą ofertę na niższe ligi.

Fortuna ma to do siebie, że na niższe rozgrywki od razu oferuje zakłady długoterminowe. Co to oznacza? To że nie tylko obstawisz pojedynczy mecz, ale też rozstrzygnięcia dla całej ligi – tak dla Bundesligi, jak i 3. ligi w Niemczech.

Etoto

Oferta Etoto może imponować zwłaszcza na 2. ligę polską. To bukmacher, który na wybrane mecze w tych rozgrywkach wystawia ponad 150 rynków przedmeczowych. To liczba, która zwykle spotykana jest przy spotkaniach Ekstraklasy. Etoto tym samym pokazuje, że nie traktuje niższych lig po macoszemu. Kursy dotyczą też wszystkich grup w 3. i 4. lidze polskiej. Choć tam rynki ograniczają się do klasycznego 1X2.

W piłce nożnej, nawet w niższych ligach, w przypadku Etoto warto docenić poziom kursów. To bukmacher, który nie nakłada wysokiej marży, co pozwala typować regionalne rozgrywki po dobrych współczynnikach.

BETFAN

Bukmacher BETFAN w 2. lidze, tak jak Etoto, jest w stanie zaoferować ponad 100 rynków. To świetny wynik (lepszy od STS i forBET). Co więcej, w BETFAN również wskażesz zdarzenia długoterminowe na niższe ligi.

W BETFAN obstawisz nie tylko polski szczebel rozgrywkowy. Niższe ligi znajdziesz w pozostałych państwach takich jak Holandia, Belgia, Grecja czy Turcja. Bukmacher ten, tak jak jego konkurenci, pozwala na obstawianie dodatkowych lig, a nie tylko tych najbardziej medialnych. Trzeba jednak zauważyć, że w niższych ligach oferta BETFAN zwykle koncentruje się na podstawowych typach.

Typy na niższe ligi piłkarskie

Typowanie niższych lig piłkarskich może być dochodowe, bo można znaleźć w nich valuebety. Wiąże się to jednak ze znajomością rozgrywek, co nie jest takie oczywiste. W końcu trudno wyobrazić sobie kibica w Polsce, który pasjonuje się rozgrywkami Segunda Division. Łatwiej znaleźć takich, którzy za sprawą swoich drużyn śledzą dokładnie zmagania w 2. lub 3. lidze. Wówczas rośnie świadomość o rozgrywkach, a to można wykorzystać w typach na niższe ligi w Polsce.

Jak typować niższe ligi?

Obstawianie niższych lig powinno być podparte wiedzą sportową, a także stricte bukmacherską. Dlatego, jeśli chcesz zająć się tym tematem – najpierw powinieneś sprawdzić, jak robić to prawidłowo:

 • Nie typuj po kursach, bo bukmacherzy na niższym szczeblu mogą popełniać błędy w ocenie szans poszczególnych drużyn.
 • Przed zagraniem zakładu przeanalizuj formę drużyn, ostatnie wyniki, a także bilans H2H z przeszłości.
 • W lokalnych mediach znajdź informacje o zespołach: kontuzjach, absencjach, najlepszych zawodnikach.
 • Sprawdź warunki atmosferyczne, w jakich będzie rozgrywane spotkanie (przy gorszej pogodzie może być niespodzianka).
 • Obstawiając zakład u bukmachera nigdy nie stawiać wszystkich dostępnych środków.

Stawki i limity w niższych ligach

Generalnie bukmacherzy nie nakładają limitów stawki na niższe ligi piłkarskie. Może się to zdarzyć, ale tylko w indywidualnych sytuacjach, kiedy pojawi się ryzyko manipulacji meczem itd. Dlatego w gruncie rzeczy obowiązują stałe limity u bukmacherów na rozgrywki z niższego szczebla:

 • STS – limit wygranej na zakładzie 450 tysięcy zł
 • Fortuna – limit wygranej na kuponie 601 tysięcy zł
 • forBET – limit wygranej na zakładzie 200 tysięcy zł
 • ETOTO – limit wygranej na kuponie 500 tysięcy zł
 • BETFAN – limit wygranej 500 tysięcy zł

Niszowe ligi piłkarskie – co typować?

Jeśli przeczytałeś uważnie ten artykuł, to już wiesz, że z niższych lig możesz typować nie tylko to, co jest dostępne w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju. Bukmacherzy spoglądają na to co dzieje w Europie, Ameryce Południowej i Azji. To oznacza, że niższe ligi dostępne są też w oparciu o futbol argentyński, brazylijski, chiński czy norweski. Jeśli jesteś freakiem, który lubi obstawić niższy szczebel, to oferty STS, Fortuny czy forBET na pewno przypadną ci do gustu. Znajdziesz tam sporo regionalnych rozgrywek.

Zakłady na niższe ligi – podsumowanie

Zakłady na niższe ligi u bukmacherów stanowią drobną część wszystkich typowanych kuponów. Mimo to rozgrywki te znajdują się w ofercie i w trakcie sezonu możesz z nich aktywnie korzystać obstawiając zakłady pre-match i live.

FAQ

Gdzie wytypujesz niższe ligi piłkarskie?

Zakłady na niższe ligi oferują forBET, STS, Fortuna, BETFAN i ETOTO.

Jakie ligi obstawisz w Polsce?

W naszym kraju znajdziesz kursy na Ekstraklasę, 1. ligę, a także niższe klasy rozgrywkowe np. 4. ligę.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze