Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że legalni bukmacherzy w Polsce oferują zakłady w najniższych klasach rozgrywkowych w Polsce. W ostatnich dniach PZPN wystosował pismo do wszystkich operatorów, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów w tym temacie.

Upomnienie od PZPN

PZPN skierował swoje pismo do legalnych bukmacherów, aby przypomnieć, że firmy nie mogą oferować zakładów wzajemnych w rozgrywkach niższych niż 4. Liga, a także zmaganiach juniorskich. Spółka dała znać operatorom, że nie posiadają zgody na wykorzystywanie wyników w lidze okręgowej i niższych

Typowanie meczów w rozgrywkach najniższych lig to spore pole do popisu dla procederów korupcyjnych, gdzie gracze mogli ustawiać wyniki spotkań i zarabiać na tym pieniądze. Dodatkowo umowa zawarta pomiędzy PZPN – bukmacherami i rozgrywkami daje możliwość oferowania zakładów na mecze Ekstraklasy, 1.ligi, 2.ligi, 3.ligi i 4. Ligi. Na wszystkie inne klasy rozgrywkowe potrzebne jest zdobycie oddzielnej licencji, której legalni bukmacherzy w Polsce nie posiadają.

bukmacherzy w polsce