Newcastle po raz 4. w sezonie postawi się City? Gramy Premier League i FA Cup o 289 PLN!

Anthony Gordon faulujący Lewisa

Manchester City w obecnej kampanii trzykrotnie mierzył się z Newcastle i za każdym razem miał spore problemy z pokonaniem rywala z St. James’ Park. Tym razem oba kluby spotkają się w ćwierćfinale Pucharu Anglii i mecz ten omówię w poniższym tekście. Znajdzie się tu również miejsce na ligową rywalizację Burnley z Brentfordem. Zapraszam zatem do lektury.

baner na City - Newcastle Totalbet

Wykorzystaj nasz kod promocyjny Totalbet i obstaw zwycięstwo City z Newcastle po promocyjnym kursie 200.00:

1. Rozpocznij rejestrację u bukmachera Totalbet i w formularzu koniecznie użyj kodu ZAGRANIE.
  2. Zaakceptuj wszystkie zgody marketingowe.
  3. Zagraj kupon SOLO na zwycięstwo Manchesteru City z Newcastle w meczu FA Cup.
  4. Stawka kuponu powinna wynieść dokładnie 1 PLN.
  5. Jeżeli City pokona Newcastle, otrzymasz od Totalbet 200 PLN (minus podatek) na konto główne!
  6. Ponadto możesz skorzystać z 3 zakładów bez ryzyka o łącznej wartości 333 PLN!
  7. W przypadku wątpliwości zerknij na pełny regulamin promocji.

Manchester City – Newcastle United

Rozpoczynam analizę od hitowego pojedynku w ramach 1/4 finału FA Cup. Pep Guardiola po ostatnim spotkaniu na Anfield Road na pewno miał sporo uwag do postawy swoich podopiecznych. Już w wywiadach pomeczowych Katalończyk wyglądał na mocno zdenerwowanego i w zasadzie nie ma co się dziwić. Obywatele w ligowym szlagierze dali się zdominować Liverpoolowi i z przebiegu meczu mogli być zadowoleni, że udało się na terenie The Reds zremisować 1:1. Bardzo kiepsko wyglądała środkowa linia City, która po przerwie kompletnie oddała pole rywalom, a Kevin de Bruyne został zmieniony w 70. minucie, co wyraźnie nie spodobało się liderowi mistrzów Anglii. Koniec końców, City dalej traci 1 oczko do lidera Premier League, a w środku tygodnia nie musiało rozgrywać żadnych spotkań i mogło skupić się na przygotowaniach do meczu w FA Cup. Warto dopowiedzieć, że piłkarze Guardioli wciąż są niepokonani od 20 spotkań! Czy seria ta zostanie przedłużona w sobotni wieczór?

• Newcastle United

Nim kilka słów o zespole Newcastle, zachęta do sprawdzenia naszych pozostałych typów na ten weekend! Sorki zdecydowanie nie rozgrywają najlepszego sezonu i spisują się poniżej oczekiwań, jednak w obecnej kampanii już 3-krotnie napsuły krwi aktualnym mistrzom kraju. Co prawda w Premier League Newcastle dwukrotnie minimalnie przegrało z Obywatelami, jednak w Carabao Cup to właśnie ekipa z St. James’ Park wyeliminowała ekipę Guardioli za burtę turnieju! W ostatniej kolejce ligowej Sroki nie rozegrały najlepszych zawodów i doznały kolejnej porażki. Tym razem lepsza od Newcastle okazała się Chelsea, która wygrała 3:2, jednak wynik na korzyść londyńczyków mógł być znacznie wyższy. W zespole Srok wciąż nieobecnych jest kilku kluczowych graczy, a Eddie Howe ma wyraźnie ograniczone pole manewru. W spotkaniu na Etihad goście postawią na defensywę i postarają się o skuteczne kontry, tak jak miało to miejsce podczas styczniowego meczu tych drużyn!

Statystyki:

• Manchester City jest na 3. pozycji w Premier League, ma na koncie 63 oczka.
  • Obywatele w 10 ostatnich bataliach zaliczyli 8 wygranych i 2 remisy.
  • Piłkarze Guardioli w tym sezonie średnio wykonują 7.82 kornerów na spotkanie.
  • City wybiło minimum 7 rogów w 7 z 8 poprzednich batalii na własnym obiekcie.
  • Newcastle plasuje się na 10. lokacie w rozgrywkach ligowych, ma w dorobku 40 punktów.
  • Sroki w 10 poprzednich meczach zanotowały 5 wygranych, 2 remisy i 3 klęski.
  • W 2 ostatnich meczach bezpośrednich City wykonało minimum 7 rożnych.

Co gramy?

W tym spotkaniu spodziewam się zdecydowanej inicjatywy i dominacji Manchesteru City. Obywatele ostatnimi czasy biją masę kornerów, a przy okazji 7 z 8 poprzednich meczów u siebie pokrywali linię minimum 7 kornerów. Na podobny zakład zdecydowałem się przy okazji spotkania 1/4 finału FA Cup. Newcastle na pewno skupi się na defensywie i postara się o kontry, a mistrzowie Anglii będą dociskać śrubę i atakować. Taki scenariusz miał miejsce w styczniowym meczu tych ekip, kiedy to piłkarze Guardioli wykonali w sumie 13 rożnych!

Manchester City +6.5 rzutów rożnych
Kurs: 1.73
Zagraj!

baner grupa zagranie

Burnley – Brentford

Z rozgrywek Pucharu Anglii przenosimy się na grunt ligowy. Burnley pozostaje w beznadziejnej sytuacji, jednak podyktowana jest ona na własne życzenie beniaminka. Ten w ostatniej kolejce grał bardzo dobrą partię i prowadził na wyjeździe z West Hamem 2:0. Niestety piłkarze Kompanego po raz kolejny w tym sezonie oddali punkty z pozycji zespołu wygrywającego i ostatecznie zremisowali z Młotami 2:2! Burnley pozostało zatem na przedostatniej lokacie w Premier League i jeszcze bardziej oddaliło się od utrzymania. Beniaminek niezmiennie ma ogromne kłopoty z defensywą i brakiem koncentracji. Nie pomagają rotacje w składzie, czy zimowe transfery. The Clarets pozostają bez ligowego zwycięstwa od 23. grudnia i nie jest powiedziane, że trend ten uda się odwrócić w sobotę.

Brentford za wszelką cenę będzie chciał zdobyć na Turf Moor komplet punktów i tym samym oddalić się od strefy spadkowej. Londyńczycy w ostatnich tygodniach mieli naprawdę trudny terminarz i grały przede wszystkim z ligową czołówką. O ile rywalizację z Chelsea udało się zremisować, o tyle w wyjazdowym meczu z Arsenalem Pszczółki nie zdołały utrzymać remisu do końca i w końcówce spotkania straciły gola na 1:2. Ivan Toney i jego koledzy pozostali zatem na rozczarowującym 15. miejscu w ligowej hierarchii i wciąż nie mogą być pewni utrzymania na poziomie Premier League. Podobnie jak Burnley, tak i Brentford ma spore kłopoty w tyłach i traci masę bramek. Zerknijcie koniecznie na nasze pozostałe typy Premier League, a ja przechodzę do statystyk i zakładu na ten mecz!

Statystyki:

• Burnley zajmuje 19. miejsce w Premier League, ma na koncie 14 oczek.
  • W 2. połowach meczów beniaminka średnio pada 1.75 bramek.
  • Over 1.5 goli w po przerwie miał miejsce w 4 z 5 poprzednich gier The Clarets.
  • Brentford jest na 15. lokacie w lidze, ma w dorobku 26 punktów.
  • W 2. odsłonach spotkań Pszczółek średnio oglądamy 1.87 trafień.
  • Over 1.5 bramek w 2. połowie został pokryty w 3 z 5 niedawnych batalii londyńczyków.
  • W ostatnim meczu bezpośrednim po przerwie zostały strzelone 2 gole.

Co gramy?

Osobiście nie przepadam za zakładami na konkretne połowy, jednak tu robię wyjątek i stawiam na 2 gole strzelone po przerwie! Zarówno Burnley, jak i Brentford należą do najbardziej overowych ekip w 2. odsłonach meczów, czego dowodzą powyższe statystyki. Oczywiście w dużej mierze jest to spowodowane beznadziejnymi występami formacji obronnych, jednak także w ostatnim meczu bezpośrednim po przerwie padły właśnie 2 gole. Spodziewam się ciekawego i otwartego widowiska i proponuję zakład na przynajmniej 2 trafienia w drugiej połowie meczu!