Najwyższe kursy bukmacherskie, a marża i value bet

najwyższe kursy bukmacherskie

Gracze od samego początku spotykają się z pojęciem kursów bukmacherskich, jednak niewiele osób zagłębia się w tę tematykę. W dzisiejszym tekście sprawdzimy kluczowe informacje na temat najwyższych kursów bukmacherskich, ich rodzajach, marży, czyli wszystko, co musisz wiedzieć, a boisz się zapytać!

Najwyższe kursy bukmacherskie – pojęcie

Kursy bukmacherskie to nic innego, jak prawdopodobieństwo wyliczone przez bukmachera na spełnienie określonego zdarzenia. Operatorzy w ten sposób określają szanse drużyn.

Kursy bukmacherskie można wyliczyć na podstawie wzoru. Będzie to trochę matematyki, jednak takiej, która nie przekracza podstawowych umiejętności, spokojnie. Podstawiamy do wzoru 1/prawdopodobieństwo = kurs. Przykładowo, mamy w ofercie najwyższy kurs bukmacherski na wygraną drużyny X – 2.00. W takim przypadku łatwo obliczyć, że prawdopodobieństwo wystawione przez bukmachera wynosi 50%.

Kursy bukmacherskie

Jeśli macie minimalne doświadczenie w obstawianiu zakładów bukmacherskich, to nie musimy nikomu mówić, że im niższy kurs, tym wyższe prawdopodobieństwo.

Ciężko jednoznacznie określić, u którego operatora gracze znajdą najwyższe kursy bukmacherskie. Jednego dnia najlepszy jest bukmacher X, a drugiego Y. W poszukiwaniu najlepszych propozycji warto regularnie odwiedzać poszczególne strony, a także śledzić zmiany, ponieważ w tej branży często można spotkać się z sytuacją, gdzie jeszcze przed rozpoczęciem danego wydarzenia, kurs bukmacherski idzie do góry i nagle jest najwyższy na rynku.

Rodzaje kursów bukmacherskich

Mamy już zarysowane pewne podstawy na temat najwyższych kursów bukmacherskich, a jakie są ich rodzaje? Pewnie niewielu z Was wiedziało, że wyróżniamy aż sześć rodzajów przeliczników. W Polsce używane są kursy dziesiętne, jednak w ofercie angielskich bukmacherów znajdziecie kursy brytyjskie, w których prawdopodobieństwo jest zapisywane w formie zwykłych ułamków.

  • kursy dziesiętne (np. 2.50)
  • kursy brytyjskie (np. 2/5)
  • kursy amerykańskie (np. -100)

Dodatnie kursy – zysk większy od stawki

Ujemne kursy – zysk mniejszy od stawki

  • kursy hongkońskie (np. 1.50)
  • kursy indonezyjskie (np. -1.00)
  • kursy malajskie (np. 0.6667).

Marża przy najwyższych kursach bukmacherskich

Powoli wkraczamy w coraz bardziej zawiłe elementy tematyki najwyższych kursów bukmacherskich, jednak właśnie po to, powstał ten tekst, żebyście nie musieli już szukać poszczególnych informacji i mieli wszystko pod ręką w jednym poradniku.

Marża bukmacherska to pojęcie nierozłączne z przelicznikami, które znajdują się w ofercie. Jest to różnica między kursem, który proponuje bukmacher, a rzeczywistą propozycją. Jest to sposób, w którym operatorzy zabezpieczają się przed stratami. Najczęściej jest ona zapisywana w procentach, pod kątem ryzyka, które określa bukmacher w danym zdarzeniu.

Najprościej będzie to wytłumaczyć kolejną szybką lekcją matematyki. Załóżmy, że jeden z bukmacherów określa szanse drużyny X na wygraną z prawdopodobieństwem 50%. W tym przypadku kurs na zwycięstwo zespołu X powinien wynosi 2.00, a w rzeczywistości w ofercie pojawia się przelicznik przykładowo 1.85.

najwyższe kursy bukmacherskie

Wzór do obliczenia marży bukmacherskiej:

((1/kurs na pierwszy typ) x 100 + (1/kurs na drugi typ) x 100 + (1/kurs na trzeci typ) x 100) – 100.

Różnica pomiędzy realnym prawdopodobieństwem (25%) – kurs 2.00, a zdarzeniem z oferty 1.85 to właśnie marża bukmacherska. Im wyższa marża tym, większa różnica między tymi dwoma przelicznikami. Właśnie dlatego warto dokładnie sprawdzać oferty poszczególnych bukmacherów, ponieważ różnią się one marżą, w jednym przypadku jest ona większa, a w drugim mniejsza. Najwyższe kursy bukmacherskie są tam, gdzie bukmacher wystawił najmniejszą marżę, czyli ma najmniejszą ochronę przed ewentualnymi stratami.

Najwyższe kursy bukmacherskie, a value bet

Value bet, to kolejne pojęcie, które trzeba poruszyć przy analizowaniu tematyki najwyższych kursów bukmacherskich. Co to takiego?

Value betting polega na znalezieniu propozycji, w której bukmacher nie doszacował szans jednego zespołu lub wyraźnie przesadził z kursem. Najczęściej takie propozycji znajduje się w ofercie na mniej popularne zakłady, ewentualnie niższe ligi, gdzie ogólna wiedza na ich temat jest niższa. Mimo wszystko typerzy znajdują również value bety w najlepszych i najpopularniejszych ligach świata. Trzeba tylko dobrze poszukać!

Po raz kolejny czas na małą lekcję matematyki, uwierzcie, po zakończeniu liceum, myślałem, że już nigdy się nie spotkamy, a jednak!

Załóżmy, że przed nami spotkanie dwóch drużyn, które preferują ofensywny futbol i prawdopodobieństwo większej ilości bramek niż 2,5 wynosi około 70%, co daje nam kurs na poziomie 1.60. Przeglądając ofertę bukmacherów znajdziemy propozycję, w której +2,5 gola będzie miało przelicznik na poziomie 2.00, czyli mamy tutaj sytuację, w której znaleźliśmy najwyższy kurs bukmacherski, nieadekwatny do proponowanego zdarzenia.

Jak podwyższyć kursy bukmacherskie?

Teraz czas na bardzo popularne pytanie wśród typerów, czyli jak podwyższyć przelicznik na kuponie. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy typerzy szukają najwyższych kursów bukmacherskich na rynku. W końcu konkurencja ciągle wzrasta, więc dlaczego nie skorzystać z lepszej propozycji na dokładnie takie samo zdarzenie, u innego bukmachera.

Obecnie wraz z rozwojem legalnych bukmacherów, a także z rosnącą konkurencją pojawia się więcej możliwości. Po pierwsze gracze mają do wyboru kilkanaście ofert, w których mogą sobie porównać konkretne zakłady pod względem proponowanych kursów. Po drugie dochodzą specjalne promocje, czyli oferty, w których klienci danego operatora mogą zagrać na przykład z podwyższeniem wygranej.

Najwyższe kursy bukmacherskie

Przypomnijmy, że od czasu wejścia ustawy hazardowej w Polsce 1 kwietnia 2017 roku, wszyscy z bukmacherów, którzy otrzymali licencję od Ministerstwa Finansów muszą rozliczać płacić podatki na rzecz polskiego skarbu państwa.

Podwyższenie wygranej to bonus, który cieszy się naprawdę dużą popularnością, dlatego też nic dziwnego, że bukmacherzy przykładają do nich wiele uwagi. Jedna firma oferuje możliwość codziennego obstawiania z podwyższeniem wygranej o 14%, a inna o 20%.

najwyższe kursy bukmacherskie

Zdarzają się również oferty, które ograniczają typerów do dokładnej daty, na przykład promocja odbywa się sztywno w każdy piątek o godzinie 19:00. Do tego bukmacherzy mogą również rotować minimalnym kursem zawartego zakładu z podwyższeniem wygranej, a także stawką. Ilu bukmacherów, tyle ofert na rynku, jednak nie ulega wątpliwości, że bardzo często dzięki takiej promocji firma X może się pochwalić mianem najlepszych kursów bukmacherskich na rynku, danego dnia, lub o określonej godzinie, mimo że na papierze konkurencja ma w ofercie wyższy przelicznik.

Weźmy pod uwagę, że przy wyborze niższych kursów trzeba dorzucić na kupon kilka pozycji, co również zmniejsza prawdopodobieństwo wygranej. Poradnik początkującego typera wyraźnie określa, że na starcie swojej przygody lepiej obstawiać single. My tutaj nie będziemy wskazywać Wam konkretnej drogi, ponieważ ilu graczy, tyle sposobów obstawiania. Jedni wolą najwyższy kurs bukmacherski na kuponie z przelicznikiem max 1.50, a drudzy od takiej granicy zaczynają analizowanie oferty.

Wysokie kursy = mniejsze szanse na wygraną?

W teorii coś w tym jest, ponieważ gracze, którzy korzystają z większych przeliczników narażają się na większe ryzyko porażki, jednak mają również więcej do zgarnięcia. Ile graczy na rynku tyle sposobów obstawiania. Trzeba pamiętać, że pewniaczków nie ma i nawet najniższe i najbardziej prawdopodobne kursy bukmacherskie mogą zakończyć kupon niepowodzeniem. Sport jest z natury nieprzewidywalny, dlatego też liczby to jedno, a realnie zakończenie danego widowiska to zupełnie inny aspekt!

Najwyższe kursy? Tylko u legalnych bukmacherów!

Gracze, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, a także doświadczeni typerzy muszą pamiętać, że zgodnie z prawem dozwolone jest tylko obstawianie zakładów tylko i wyłączenie u podmiotów, które uzyskały specjalną licencję od Ministerstwa Finansów. Najwyższe kursy bukmacherskie być może znajdą się w ofercie operatora, który nie posiada licencji, jednak w przypadku skorzystania z jego usług trzeba się liczyć z konsekwencjami prawnymi, zaczynając od wysokich kar grzywny. Pełen ranking podmiotów, które uzyskały licencję na udzielanie i przyjmowanie zakładów w naszym kraju prezentuje się następująco:

U tych operatorów możecie zgodnie z prawem szukać najwyższych kursów bukmacherskich i korzystać z ich oferty!