Najskuteczniejsze systemy bukmacherskie
Większość graczy obstawiając w zakładach sportowych tworzy proste kupony typu single lub po prostu akumulacje, gdzie wszystkie typy muszą być trafione do wygranej. Jednak jest też grupa użytkowników, którzy będą szukać takich fraz jak najskuteczniejsze systemy bukmacherskie. Jak się za to zabrać i które kombinacje dają największe szanse na wygrane?
Systemy bukmacherskie – o co w tym chodzi?
Na początek trochę wyjaśnienia, bo może nie każdy wie o co chodzi w kombinacyjnym graniu. Na pierwszy rzut oka systemy bukmacherskie mogą się wydawać skomplikowane, ale wcale tak nie jest. Może ktoś po tym tekście znajdzie swój sposób na najskuteczniejsze granie w zakładach sportowych?
Praktycznie i w wielkim skrócie można wyjaśnić, że granie systemami bukmacherskimi to obstawianie kilku kuponów, które można przedstawić na widoku jednego zakładu. Najprościej będzie to zaprezentować na przykładzie systemu 1 z 2 z użyciem tylko dwóch typów. W takim wypadku nasz kupon przedstawia się następująco.
Tutaj mamy możliwość trzech kombinacji, więc właściwie można powiedzieć, że dzięki systemowi bukmacherskiemu mamy wszystko ładnie w widoku jednego kuponu.
- Trafienie jednej pozycji
- Trafienie drugiej pozycji
- Trafienie obu pozycji
Każda firma oferująca typowanie ma inny podgląd tego typu zakładów na swoich stronach – subiektywnie można ocenić gdzie jest to bardziej lub mniej przejrzyste. Pokazuję na przykładzie z Fortuny, ponieważ według mnie tutaj można wszystko bez problemów wyczytać.
Na kuponie mamy dwa typy. Aby odebrać wygraną wystarczy trafić jeden z nich. Na przykładzie stawka na każdą kombinację wynosi 50 PLN, więc w sumie do zapłaty jest 150 PLN. Gdy nie wejdzie tylko jedna pozycja, zwycięska suma wyniesie 99 lub 102.52. Od razu widać, że gracz traci na tym około 50 PLN. Natomiast w przypadku wygranej może zgarnąć 432.08 PLN.
Czy granie systemami bukmacherskimi jest najskuteczniejsze? Gdyby tak było, to każdy obstawiałby właśnie w ten sposób. Oczywiście z matematycznego punktu widzenia zmniejsza to ryzyko, bo nawet jeżeli wszystkie pozycje nie będą trafione to gracz może zrobić profit lub zminimalizować swoją stratę. Jednak z drugiej strony, gdyby za taką samą sumę postawić identyczny kupon akumulowany, to wygrana byłaby większa. Trzymając się powyższego przykładu, gdyby 150 PLN nie rozdzielać na kombinacje, a przeznaczyć wyłącznie na AKO to potencjalna wygrana to 691.68, więc ponad 150% więcej zwycięstwa względem grania systemem bukmacherskim…. ale oczywiście wtedy przy jednej nietrafionej pozycji żadna suma nie wraca na nasze konto. Co jest najskuteczniejsze? Nie ma jednej i słusznej odpowiedz, bo każdy sposób grania ma swoje wady i zalety. Jak widać na przykładzie tego samego kuponu z kombinacjami i w jednej akumulacji.
Patrząc na powyższy kupon, to tak naprawdę jedna z trzech kombinacji w wyżej przedstawionym systemie bukmacherskim. Tak jak prędzej wspominałem, że tego typu obstawianie to tak naprawdę wysyłanie kilku kuponów na jednym zakładzie – praktycznie poza powyższym dublem, w kombinacji w grze były jeszcze dwa single tych samych pozycji.
Stawkowanie systemów bukmacherskich
Warto zaznaczyć, że skuteczne granie systemami oznacza też umiejętność stawkowania. Akurat na przykładzie kombinacji zakładów 1 z 2 mamy do wyboru dwa pola do operowania sumą, za którą chcemy zagrać – na zakłady 1 z 2 i 2 z 2. Na wszystkie kombinacje można ustawić inną stawką, co dobrze będzie widać po przedstawieniu tego na przykładzie czterech grup.
Chcielibyście tutaj otrzymać radę odpowiadającą na pytanie jak najskuteczniej stawkować w systemach bukmacherskich. Proszę bardzo nie ma problemu, poza jednym… każdy przypadek kuponu jest inny i subiektywnie gracz musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Ja mogę tutaj jedynie napisać ogólną poradę. Jak ona brzmi? Jak wspomniałem, skuteczne posługiwanie się systemami bukmacherskimi pozwala zmniejszyć ryzyko. Jednak wychodząc krok dalej i różnicując sumy postawione na poszczególne pozycje to już kwestia oszacowania szans poszczególnych pozycji na powodzenie.
Przedstawiając to na najprostszym ogólnym porównaniu. W przypadku grania typów z wyższymi kursami i szukając niespodzianek naturalnie trudno przewiedzieć ich wiele… więc mniejsza stawka będzie szła na kombinację zakładające większą liczbę trafień. Z kolei tworząc taki system złożony z pozycji z mniejszymi kursami raczej więcej stawki poświęcimy właśnie na kombinacje z akumulacjami.
Tak po prostu z punktu analitycznego takie granie teoretycznie powinno na dłuższą metę wychodzić lepiej. Dlaczego pozostając przy grupach z mniejszymi mnożnikami inne stawki? Ponieważ tego typu single nie dają dużych wygranych, więc w tym wypadku ograniczenie straty jest tak małe, że wręcz można sobie odpuścić… jednak przedstawiłem to bardzo ogólnie. Każdy osobny przypadek należy rozważać inaczej. Jeżeli nie czujesz się w tym pewnie i potrzebujesz pomocy, to zachęcam do dołączenia do naszej grupy typerskiej na Facebooku, gdzie nie tylko znajdziesz dyskusje na temat typów i kupony, ale także pomoc w tego typu sprawach – z chęcią tam odpowiem, tak jak każda inna osoba mająca już doświadczenie w bukmacherce.
Systemy bukmacherskie a grupy – o co chodzi?
Dotychczas pisałem o systemach bukmacherskich przedstawiając kombinacje na przykładach pojedynczych zdarzeń, ale to nie musi tak wyglądać. W grupach zdarzeń można zawrzeć więcej pozycji. Przykładowo ustawiając system 1 z 2, nie musi to oznaczać grania dwóch pozycji, ale równie dobrze dwa duble – w praktyce jeden kupon złożony z czterech pozycji i dwa z dwóch typów wykorzystując wszystkie możliwości.
Istnieje wiele sposobów jak można tworzyć systemy bukmacherskie – kombinacje, grupy czy stawkowanie. Temat jest szeroki i pozwala na wiele. Dotychczas chciałem przedstawiać to jak najprościej, ale na przykład inne, bardziej szalone użycie kombinacji – równie dobrze można stworzyć pięć grup, każda z inną liczbą zdarzeń jak, A – 2, B – 2, C – 4, D – 3 i E -1 oraz do każdego systemu dopasować inną stawkę. Wtedy już wszystko zaczyna wyglądać skomplikowanie… chociaż po zapoznaniu się z tematem wcale takie nie będzie. Jak to wygląda? Na przykład tak:
W sumie w grze jest 31 różnych kombinacji, a możliwości wygranej sumy od 21.30 w najgorszym wypadku do… 7 436.27 w najlepszym.
Najskuteczniejsze systemy bukmacherskie – który najlepszy?
Spytacie o najskuteczniejsze systemy bukmacherskie, a ja Wam mogę napisać jaki jest mój ulubiony i jest to kombinacja 2 z 3. Jednak tutaj każdy może mieć swoje preferencje, tak samo jak przy prostych kuponach – jeden będzie wolał obstawiać zakłady składajcie się wyłącznie z akumulacji z maksymalnie trzema zdarzeniami, a drugi większość swojej uwagi będzie zwracał na tak kupony z co najmniej pięcioma pozycjami. Ja tutaj na przykład należę do pierwszej grupy.
Jednak odpowiadając na temat mojej ulubionej kombinacji, która dla mnie będzie najskuteczniejszym systemem bukmacherskim to właśnie 2 z 3. Na początek trzeba stworzyć trzy grupy. Jeżeli już decyduję się na granie w ten sposób, to wykorzystuje w przypadku szukania niespodzianek i wyższych kursów. Trudno przewidzieć trzech underdogów, ale dwóch? Już można. Pokażę Wam to na przykładzie pierwszego dnia MŚ w koszykówce w 2019 roku.
Jak widać na powyższym poglądzie – umieściłem dwóch underdogów i jedną, teoretycznie pewniejszą opcję. W sumie przeznaczyłem 100 PLN na trzy kombinacje 2 z 3 i drobniejsze 20 PLN na 3 z 3, czyli praktycznie proste AKO. Efekt? W sumie mogę zgarnąć nawet tysiąc złotych. Natomiast przy jednym błędzie zrobię trzycyfrowy profit lub niewielką stratę. O to właśnie chodzi w systemach bukmacherskich – zmniejszanie ryzyka.
Gdzie najlepiej grać takimi kombinacjami? Każda firma oferująca obstawianie ma taką opcję w swojej ofercie, więc swój wybór możesz podyktować np. ofertą powitalną – dla ułatwienia poniżej przedstawiam ranking legalnych bukmacherów z ekskluzywnymi bonusami na start.