Na rynku zakładów bukmacherskich panuje coraz większa konkurencja, dlatego operatorzy nieustannie prześcigają się na polu proponowanych kursów, szerokości ofert, a także promocji bukmacherskich. Właśnie ten ostatni aspekt przeanalizujemy w dzisiejszym tekście.

Rodzaje promocji bukmacherskich

Na początek warto rozłożyć na czynniki pierwsze, jakie promocje bukmacherskie są najbardziej popularne na polskim rynku zakładów wzajemnych. W tym gronie wyróżniliśmy pięć sektorów.

najpopularniejsze_promocje

  1. Bonus od depozytu – jest to promocja bukmacherska, którą oferują praktycznie wszyscy legalni operatorzy w naszym kraju. Bonusy od depozytu dostępne na polskim rynku mają wiele cech wspólnych, jednak również sporo je różni. Cechą wspólną z pewnością jest maksymalnie ustawiona poprzeczka przez bukmacherów. Żaden z operatorów nie oferuje bonusu od depozytu bez limitu. Trzeba również wspomnieć, że korzystając z tej promocji bukmacherskiej dostaniemy do wykorzystania środki, których nie można od razu wypłacić, a dopiero po spełnieniu wymaganych warunków obrotu.
  2. Darmowy zakład – propozycja bardzo ciekawa, ponieważ najczęściej nie wymaga od gracza żadnej wpłaty. Bukmacherzy proponują darmowe zakłady nawet za samo założenie konta lub po prostu spełnienie warunków danej promocji. Freebety to najczęściej dobra opcja, żeby sprawdzić ofertę i skorzystać z możliwości danego operatora bez wkładu własnego. Darmowe zakłady dostępne na rynku promocji bukmacherskich w Polsce różnią się zazwyczaj pod kątem możliwości wykorzystania. Czasami wymagany jest konkretny obrót otrzymanymi środkami.
  3. Zakład bez ryzyka – jedna z najciekawszych promocji bukmacherskich, na jakie mogą liczyć typerzy. W tym przypadku gracz spotyka się z sytuacją win-win, czyli w przypadku wygranej zatrzymuje środki, a w razie porażki pieniądze wracają na konto.
  4. Podwyższenie wygranej – są to promocje bukmacherskie, które pojawiły się w Polsce od momentu wprowadzenia ustawy hazardowej, która wprowadziła 12% podatek od zawieranych zakładów. Bukmacherzy starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów wprowadzili podwyższenie wygranej o 14%, które pozwala graczom zapomnieć o podatku i graniu z przelicznikiem 1.00, a nie 0.88.
  5. Promocje lojalnościowe – dotyczą głównie pakietów, w których gracze otrzymują punkty za zawierane zakłady. Następnie można je wymieniać na poszczególne nagrody rzeczowe w sklepie, a także darmowe zakłady. Promocje lojalnościowe są także dla klientów VIP, którzy mogą liczyć na specjalne traktowanie z uwagi na swoje długie członkostwo oraz wysokie obroty.

Najlepsze promocje bukmacherskie na start – bonus od depozytu i zakład bez ryzyka

Na początku przygody z zakładami bukmacherskimi potrzebne będzie zdobycie doświadczenia, ponieważ podobnie jak w innych dziedzinach, start jest najtrudniejszy. Właśnie dlatego w gronie najlepszych propozycji na start jest wymieniany przede wszystkim bonus od depozytu oraz zakład bez ryzyka.

Przy okazji tej pierwszej możliwości gracze mogą praktycznie podwoić wpłacone przez siebie środki, jednak problemem może być zrozumienie regulaminu danej promocji bukmacherskiej, ponieważ ile możliwości na rynku, tyle konkretnych warunków.

Bonus od depozytu to zdaniem graczy najlepsza promocja bukmacherska, która pozwala na umiejętne rozpoczęcie przygody z zakładami wzajemnymi. Odpowiednie wykorzystanie tego typu bonusu może zagwarantować oczekiwane profity. Obecnie na tym polu panuje spora konkurencja wśród legalnych bukmacherów, dzięki czemu zyskują przede wszystkim gracze.

Drugą propozycją, która cieszy się sporym uznaniem wśród graczy jest wspomniany wcześniej zakład bez ryzyka. Cashback nie jest tak często spotykany, jednak operatorzy, którzy oferują taką możliwość, mają przewagę nad konkurencją. Podobnie, jak bonus od depozytu pozwala na mocny początek przygody z zakładami wzajemnymi w przypadku odpowiedniego wykorzystania. Konieczna tutaj będzie dobra analiza i chłodna głowa.

Czy najgorsze promocje bukmacherskie istnieją?

Bardzo ciężko w jakiś sposób określić promocję bukmacherskie najgorszą, ponieważ każda z nich jest dodatkiem dla graczy, z którego mogą, lecz nie muszą skorzystać. Poszukując opinii wśród typerów, każdy ma jakiegoś faworyta, jednak mówiąc ogólnie, wskazanie jednej i najgorszej promocji bukmacherskiej w Polsce to trudne zadanie.

Dlaczego warto korzystać z promocji bukmacherskich?

Promocje bukmacherskie to bardzo ciekawa propozycja dla graczy, którzy mogą otrzymać dodatkowe środki, a także wypróbować ofertę operatora. Warto pamiętać, że korzystanie z promocji jest zależne od graczy, więc nie ma takiego obowiązku, jednak jeśli można coś zyskać, to automatycznie cieszy się sporą popularnością. Wielu graczy chętnie korzysta z freebetów jako formy treningu i zapoznania się z możliwościami. Darmowe zakłady za założenie konta to znakomita opcja na start.

Podwyższenie wygranej to bardzo ciekawa promocja, która zyskała na popularności w 2018 roku. Bukmacherzy w ten sposób chcieli zrekompensować graczom wprowadzenie 12% podatku, który odbił się na wygranych. Promocje z podwyższeniem wygranej o 14% znajdziemy w ofercie legalnych bukmacherów, a różnice dotyczą najczęściej minimalnej stawki, a także terminu obowiązywania. Taka oferta bonusowa pozwala graczom wrócić do starych czasów, gdy zawierane przez nich zakłady posiadały przelicznik 1.00, a nie 0.88.

Promocje lojalnościowe to również kolejny atut, który przemawia na korzyść korzystania z dodatkowych możliwości w ofercie bukmachera. Wielu operatorów ma swoich propozycjach możliwość zbierania punktów za rejestrację czy postawione zakłady. Następnie można je wykorzystać na szereg opcji bonusowych, zaczynając od darmowych zakładów, a kończąc na nagrodach głównych w danej promocji, którą bardzo często jest ekskluzywna wycieczka lub spora suma pieniędzy.