W piątek rozpoczynamy od przejrzenia opinii LVBET na temat spotkania w LOTTO Ekstraklasie, w którym Górnik Zabrze na własnym boisku zmierzy się z Piastem Gliwice. Stawką rywalizacji dla jednych będzie oddalenie się od wizji spadku, a dla drugich przybliżenie do europejskich pucharów.

Górnik Zabrze vs Piast Gliwice – analiza meczu i kursy główne

Ciężko wskazać faworyta tego meczu, jednak z pomocą przybędzie nam LVBET. Analizę sekcji kursów głównych rozpoczniemy kawałek dalej, a na początek najnowsze doniesienia z obu zespołów.

Górnik Zabrze ma na swoim koncie cztery wyniki BTTS w pięciu poprzednich rywalizacjach. Podopieczni Marcina Brosza zimą dokonali solidnych wzmocnień, które mają wyprowadzić klub na prostą. Obecnie wygląda to ciężkie zadanie, jednak wywalczyli już kilka cennych punktów w rundzie wiosennej. Zabrzanie mają na swoim koncie dwie kolejne wygrane w meczach domowych z Piastem, a patrząc na sześć ostatnich starć bezpośrednich z tym przeciwnikiem na swoim obiekcie, wygrali aż pięć razy.

Piast Gliwice w obecnej kampanii to drużyna, która potrafi zaskoczyć. Dobrze przekonał się o tym Lech Poznań, który nie tak dawno przegrał z nimi aż 4:0. Zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym boisku, ponieważ w delegacjach wygrali zaledwie trzy razy na 12 potyczek. Gliwiczanie mają na swoim koncie trzy kolejne zwycięstwa, które zapewniły im czwartą pozycję po 24. kolejkach. Obecnie mają dziewięć oczek straty do lidera. Piłkarze i trener zapowiadają, że celem ma być walka o górną ósemkę, a później zaczną myśleć o ewentualnych pucharach.

Jak prezentują się kursy główne w LVBET tej rywalizacji?

lvbet opinie

Faworytem tego spotkania będzie drużyna gości, która wygrała zaledwie jeden z ostatnich sześciu meczów z Górnikiem w Zabrzu. Kurs na wygraną Piasta wynosi – 2.45, remis – 3.25, a triumf gospodarzy – 2.80.

Zdarzenia dodatkowe w LVBET

Wskazanie faworyta w tej rywalizacji z pewnością było trudnym zadaniem, dlatego nic dziwnego, że mamy wyrównane kursy. Moim zdaniem warto się tutaj wybrać na analizę sekcji zdarzeń dodatkowych.

Liczby wyraźnie kierują uwagę typerów na wynik BTTS. Dlaczego? Górnik Zabrze w czterech z pięciu spotkań w rundzie wiosennej kończył z takim rezultatem. Dodatkowo gospodarze w 10 kolejnych starciach na własnym boisku strzelili przynajmniej jednego gola. Piast Gliwice ma na swoim koncie 11 pojedynków wyjazdowych, w których stracili bramkę. Jak widać, statystki wyraźnie przemawiają tutaj za wynikiem BTTS, a taki typ posiada kurs – 1.72.

BTTS – 1.72

Inną propozycją może być tutaj obstawienie podpórki na gości, a do tego +1,5 gola. W przypadku takiego zakładu specjalnego otrzymujemy przelicznik na poziomie – 1.85. Piast ma na swoim koncie trzy kolejne zwycięstwa, dlatego ciężko mi zakładać, że w meczu z Górnikiem zostaną pokonani.

X2/+1,5 gola – 1.85

Górnik Zabrze zdominował rywalizację derbową z tym przeciwnikiem na własnym boisku, jednak tylko na własnym obiekcie, gdzie wygrali w pięciu z sześciu ostatnich spotkań. Wartym rozważenia zagraniem jest tutaj również +2,5 gola. Spodziewam się ofensywnego futbolu, ponieważ oba zespoły mają o co grać. Potencjał kadrowy po obu stronach jest spory, a Górnik ma w swoich szeregach najlepszego strzelca LOTTO Ekstraklasy. Igor Angulo do tej pory ustrzelił 15 bramek w rozgrywkach ligowych. Opcja z +2,5 gola w tej rywalizacji jest wyceniona po kursie – 1.96.

+2,5 gola – 1.96