Już w czwartek pierwsze spotkanie Biało-Czerwonych w eliminacjach Mistrzostw Europy 2020. Rywalem piłkarzy Jerzego Brzęczka będzie Austria. Od razu Polaków czeka poważny sprawdzian, ponieważ zagramy z najtrudniejszym rywalem, a do tego na wyjeździe. Jakie kursy proponują legalni bukmacherzy w tej parze?

Austria vs Polska – analiza meczu

Od razu po losowaniu nastroje w naszym kraju były pozytywne. Los nam sprzyjał, a najtrudniejszym rywalem w grupie okazała się Austria. W czwartkowym spotkaniu Polacy zagrają na wyjeździe, dlatego nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Nawet remis w tym przypadku będzie korzystnym rezultatem. Początek pracy Jerzego Brzęczka nie był zbyt optymistyczny, jednak punktem głównym mają być właśnie eliminacje Mistrzostw Europy. Ligę Narodów można było traktować jak poligon doświadczalny, jednak teraz kończą się eksperymenty.

O 15:00 na Zagranie pojawił się tekst, w którym poddaliśmy analizie najważniejsze elementy reprezentacji Austrii. W składzie tej drużyny znajdziemy kilka mocnych nazwisk, które zyskały uznanie w europejskiej piłce. David Alaba i Marco Arnautović to największe gwiazdy tego zespołu.

Kluczowym pytaniem odnośnie składu reprezentacji Polski jest formacja, na jaką zdecyduje się Jerzy Brzęczek. W ostatnim czasie doskonale spisują się nasi napastnicy, dlatego w mediach pojawiły się również propozycje ustawienia z trójką snajperów. Raczej wątpliwe, jednak przekonamy się w czwartek.

Na początek przygotowaliśmy dla Was specjalną tabelkę, w której porównaliśmy poszczególne kursy przed meczem reprezentacji Polski.

[table id=9 /]

W zależności od oferty legalnego bukmachera, podpórka na Biało-Czerwonych waha się w granicach kursu 1.60.

Zdarzenia dodatkowe w ofercie legalnych bukmacherów

Propozycji związanych z meczem Biało-Czerwonych nie brakuje. Na początek bierzemy pod uwagę ofertę legalnego bukmachera LVBET. Wiemy już, że Polska nie jest faworytem tego spotkania, dlatego można poszukać ciekawych możliwości z sekcji zakładów specjalnych.

Polacy nie wygrali żadnego z ostatnich sześciu spotkań pod wodzą Jerzego Brzęczka. Poprzednie zwycięstwo Biało-Czerwonych miało miejsce jeszcze za kadencji Adama Nawałki w pamiętnym spotkaniu z Japonia na mundialu. Cztery z sześciu rywalizacji zakończyły się wynikiem BTTS. Co ciekawe legalny bukmacher LVBET oferuje wyższy kurs za bramkę z obu stron, niż jej brak. Być może dlatego, że Austria w 9 z 11 ostatnich spotkań skończyła bez wyniku BTTS.

BTTS – 1.92

BTTS (nie) – 1.82

Potencjał ofensywny obu drużyn jest spory, dlatego myślę, że warto tutaj zaryzykować i zagrać zdarzenie po wyższym kursie. Sądzę, że zobaczymy bramki.

Ciekawą propozycją jest również obstawienie, że do 30 minuty będzie remis. W związku z tym, że jest to pierwsze spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy, to oba zespoły na początku mogą zagrać zachowawczo i wyczekiwać błędów swojego przeciwnika. Takie zdarzenie w ofercie Fortuny posiada przelicznik na poziomie 1.61.

Remis do 30 minuty – 1.61

Analizując ofertę PZBuk można zauważyć, że kursy na bramkę Roberta Lewandowskiego, a także Marco Arnautovića są dokładnie takie same. Przelicznik na gola tych piłkarzy jest ustawiony na poziomie 2.50. Na kolejnych miejscach znajdują się snajperzy Milanu i Napoli, czyli Krzysztof Piątek i Arek Milik – kursy 3.75.

Lewandowski gol – 2.50

Arnautović gol – 2.50

Można się również pokusić o typowanie przedziału bramek. Taka propozycja w ofercie legalnego bukmachera PZBuk posiada przelicznik na poziomie – 1.76. Nie sądzę, żeby w tym meczu było więcej bramek. Pachnie tutaj rezultatem 1:1 lub 2:1, w którąś ze stron.