Przed nami jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Miedź Legnica na swoim boisku zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Dla obu drużyn będzie to kluczowe starcie w kontekście utrzymania w LOTTO Ekstraklasie. Co typować w derbach Dolnego Śląska w oferty legalnych bukmacherów?

Miedź Legnica vs Śląsk Wrocław – typy i analiza

Przed rozpoczęciem przedostatniej kolejki oba zespoły są na bezpiecznej pozycji, jednak Miedź ma dokładnie tyle samo punktów, co Wisła Płock będąca w strefie spadkowej, a tylko jedno oczko mniej od dzisiejszego przeciwnika. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu może zapewnić, którejś z drużyn utrzymanie. Śląsk musi po prostu wygrać, natomiast Miedź musi jeszcze liczyć na korzystny wynik w meczu Górnika Zabrze z Wisłą Płock.

Wrocławianie w pewnym momencie byli pod kreską i szanse na pozostanie w lidze stale się zmniejszały. Dwa kolejne zwycięstwa i siedem punktów w trzech meczach zrobiło różnicę. W czterech poprzednich starciach z udziałem Śląska padł wynik BTTS.

Miedź Legnica gra bardzo słabo w grupie spadkowej. Na pięć rozegranych rywalizacji odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Oprócz tego dwa remis i dwie porażki. Aktualnie mają passę dwóch kolejnych meczów bez zdobytej bramki.

legalni bukmacherzy

Kursy główne w ofercie legalnych bukmacherów przed rozpoczęciem derbów Dolnego Śląska kierują się w stronę gospodarzy– przelicznik na wygraną Miedzi – 2.55, remis – 3.10, a triumf gości – 2.70.

Zdarzenia dodatkowe w Ekstraklasie

Oba zespoły w obecnej kampanii spotkały się dokładnie trzy razy. W dwóch meczach LOTTO Ekstraklasy Śląsk był niepokonany. Wrocławianie wygrali 0:5 w Legnicy, a w drugim starciu padł bezbramkowy remis. Miedź zrewanżowała się w Pucharze Polski, ponieważ wygrali we Wrocławiu 0:1.

Patrząc przez pryzmat pięciu ostatnich spotkań między tymi zespołami można zauważyć, że rzadko pada w bezpośrednich starciach wynik BTTS. W czterech z pięciu poprzednich meczów nie było bramki z obu stron. Dodatkowo Miedź w trzech z pięciu pojedynków grupy spadkowej nie skończyła z takim wynikiem.

BTTS (nie) – 2.19

Obstawiając taki zakład z oferty LVBET otrzymujemy przelicznik na poziomie – 2.19. Spory kurs i moim zdaniem warto spróbować!

Dla obu drużyn będzie to mecz o życie. W związku z tym można się spodziewać, że na murawie zobaczymy sporo piłkarskich szachów. Wygrana Śląska w tym starciu oznacza, że Wrocławianie zapewnią sobie utrzymanie.

Ciekawym zakładem specjalnym powinno być tutaj obstawienie podpórki na Śląsk i -4,5 gola. Wrocławianie w ostatnim czasie wyraźnie odżyli. Świadczy o tym siedem punktów w trzech poprzednich meczach.

X2/-4,5 gola – 1.68