MŚ w Rosji czas zacząć! Typ na mecz gospodarza z Arabią Saudyjską

typ na dzis

Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego Pitany oznajmiającego nam, iż mundial w Rosji został oficjalnie rozpoczęty. Właśnie dzisiaj, po wielu tygodniach wyczekiwania będziemy świadkami meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Przed nami cztery bardzo intensywne tygodnie, w których to mecze naszych ulubionych reprezentacji będą dla nas najważniejszym wydarzeniem dnia. Na inaugurację tego wielkiego i pięknego święta przyjdzie nam obejrzeć starcie gospodarzy turnieju – Rosji, która na Łużnikach w Moskwie podejmie drużynę Arabii Saudyjskiej. Czy ściany już w pierwszym meczu pomogą drużynie Czerczesowa?

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Odbierz najwyższy prezent powitalny na rynku od LV BET!

ROSJA

Rosja jako gospodarz tego turnieju nie musiała brać udziału w eliminacjach. Złote Orły były w związku z tym zmuszone do rozgrywania meczów towarzyskich, które miały na celu jak najlepsze przygotowanie Sbornej do mundialu. Ostatnie wyniki drużyny prowadzonej przez byłego szkoleniowca Legii Warszawa mogą jednak poddawać pod wątpliwość, czy Stanisław Czerczesow dobrze wykorzystał dany mu czas i odpowiednio przygotował swoich zawodników do tego turnieju. Kolejne mecze bez zwycięstwa oraz wysokie przegrane z drużynami ze światowego topu spowodowały, że przy formie piłkarzy z Rosji należy postawić wielki znak zapytania. Bolesne porażki z Francuzami, Brazylią i Austrią oraz szczęśliwe remisy z Turcją i Iranem są najlepszym potwierdzeniem moich słów. Seria niekorzystnych wyników drużyny Czerczesowa trwa już od czerwca ubiegłego roku, bowiem od tego czasu Rosjanie rozegrali aż dziesięć meczów, z których potrafili wygrać tylko jeden. Wyższość ekipy Złotych Orłów musieli uznać tylko zawodnicy z Korei Południowej, którzy polegli w tym starciu 0:2. Kluczem do wyjścia z grupy Rosjan na mundialu będzie z pewnością zwycięstwo nad drużyną z Azji. Stanisław Czerczesow na konferencji przedmeczowej zapytany o to dlaczego mogą pokonać Arabię Saudyjską, odparł „Bo bardzo tego chcemy”. Czy zatem same dobre chęci wystarczą, aby pokonać ekipę trenera Pizziego?

ARABIA SAUDYJSKA

Podopieczni trenera Pizziego to bez wątpienia jedna ze słabszych drużyn całego mundialu. O ile na swoim kontynencie uznawani są za ścisłą czołówkę, o tyle na poziomie mistrzostw świata wypadają bardzo przeciętnie. To będzie już piąty mundial, w którym Synowie Pustyni biorą udział. W poprzednich czterech turniejach rozegrali 13 spotkań, z których wygrali tylko dwa razy i ponieśli aż dziewięć porażek. Ta statystyka najlepiej oddaje poziom jaki prezentuje drużyna Zielonych Jastrzębi na tle najlepszych ekip świata. Największą bolączką ekipy hiszpańskiego trenera jest bez wątpienia defensywa. W meczach, w których Arabia Saudyjska schodziła z boiska w roli przegranego zawsze traciła przynajmniej dwie bramki. Tak było przy okazji porażek z Niemcami, Włochami, Peru, Belgią czy chociażby Irakiem, bowiem w tych pięciu meczach zawodnicy Pizziego stracili aż 15 bramek. Wydaje się, że to właśnie pojedynki z wyżej wymienionymi rywalami najlepiej obrazują poziom piłkarzy z nad Zatoki Perskiej i ich umiejętności. Wysokie porażki oraz seryjnie tracone bramki stawiają ekipę z Bliskiego Wschodu w roli outsidera tej grupy jak i całych mistrzostw.

PODSUMOWANIE:

Przygotowując analizę dzisiejszego meczu otwarcia mistrzostw świata, zastanawiałem się czy kiedykolwiek podchodziłem do tego typu meczu w tak obojętny sposób. Na Łużnikach spotkają się bowiem dwie najniżej rozstawione drużyny z całej stawki. Rosjanie plasują się na 70. miejscu w rankingu FIFA co oznacza, że są najniżej sklasyfikowanym zespołem na mundialu, podczas gdy piłkarze z Arabii Saudyjskiej znajdują się zaledwie trzy lokaty wyżej. Mimo wszystko uważam, że to właśnie gospodarze są faworytem w tym spotkaniu i to oni powinni zrobić wszystko, aby zdobyć trzy punkty w tym meczu. Zwycięstwo nad drużyną trenera Pizziego może ustawić Sborną w bardzo korzystnej sytuacji przed kolejnymi starciami. Jeżeli natomiast miałbym zaproponować jakiś konkretny typ na ten mecz, to uważam, że ta batalia zakończy się bardzo niskim wynikiem bramkowym.

ZDARZENIE: ROSJA – ARABIA SAUDYJSKA

TYP: Poniżej 1,5

KURS: 2,85 LV BET

Kurs na wytypowane przeze mnie zdarzenie wygląda bardzo interesująco. Dajcie znać czy się ze mną zgadzacie. Powodzenia!