Temat metod płatności, jakie akceptują bukmacherzy na polskim rynku zakładów wzajemnych jest obwiany wieloma tajemnicami. W dzisiejszym tekście postaramy się przybliżyć kluczowe informacje, które mogą odpowiedzieć na nurtujące pytania. 

Obstawianie zakładów wzajemnych za pośrednictwem Internetu stale się rozwija, a gracze chętniej korzystają z grania w sieci niż w punktach stacjonarnych. W związku z tym wielu typerów szuka informacji na temat wpłat, którymi mogą zasilać swoje konto. Jakie formy płatności są dozwolone przez legalnych bukmacherów?

Podstawowe możliwości metod płatności

 • Karty kredytowe i debetowe

Oczywiście na starcie trzeba zacząć od podstaw, czyli na pierwszy ogień bierzemy karty kredytowe oraz debetowe. Są to opcje, z których najczęściej korzystają osoby dokonujące transakcji w Internecie, dlatego też bukmacherzy musieli zaoferować swoim graczom taką możliwość.

Przelewy w Internecie za pośrednictwem karty kredytowej lub debetowej to nie tylko bezpieczeństwo dla graczy, ale także ekspresowe tempo. Zazwyczaj wpłacone środki pojawiają się na koncie gracza w czasie maksymalnie kilku minut. W przypadku takiej formy płatności konieczne jest podanie danych osobowych posiadacza, numeru karty, a także kod CVC, który znajduje się na odwrocie.

 • Błyskawiczny przelew bankowy

Gracze chętnie korzystają również z możliwości błyskawicznej bankowości online. Szybkie przelewy gwarantują przeniesienie pieniędzy z banku na konto gracza w ekspresowym tempie bez względu na porę dnia. Obecnie dostępne formy błyskawicznych przelewów to:

metody płatnościJak widać na załączonym obrazku z oferty jednego z legalnych bukmacherów, w przypadku takich wpłat nie są pobierane prowizje. Jest to w pełni darmowe opcja, a wszyscy operatorzy, którzy otrzymali pozwolenie Ministerstwa Finansów pozwalają graczom na dokonywanie błyskawicznych przelewów bankowych.

 • Tradycyjny przelew bankowy

Nie wszyscy idą z duchem czasu i znajdziemy sporą liczbę graczy, którzy chętnie korzystają z tradycyjnej możliwości, jaką gwarantuje zwykły przelew bankowy. W takim przypadku typerzy muszą liczyć się z faktem, że taki proces może trwać nawet kilka dni. Dodatkowo może być objęty prowizją. Mimo to zakłady bukmacherskie chcą trafić w oczekiwania wszystkich graczy, dlatego oferują taką możliwość. Z tradycyjnego przelewu bankowego również można skorzystać u wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju.

 • Punkty stacjonarne

Jedną z możliwości wpłaty gotówki, jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w Internecie jest możliwość dokonania tego za pośrednictwem punktu stacjonarnego. Cały proces jest krótkotrwały i zależy głównie od szybkości obsługującego pracownika. Najczęściej środki pojawiają się na koncie w ciągu minuty, a bukmacherzy nie pobierają za taką funkcję żadnych prowizji.

Metody płatności – portfele elektroniczne

Na początek rozpoczniemy od analizy terminu portfela elektronicznego. Jest to zewnętrzne konto, które można założyć na portalu świadczącym takie usługi i z jego poziomu dokonywać płatności online. Obecnie to pojęcie ma wiele synonimów takich jak: e-wallet czy e-portmonetka.

 • Neteller

Neteller to jeden z najbardziej popularnych portfelów elektronicznych na całym świecie. Operacje dokonywane za pomocą tej płaszczyzny są ekspresowe. Można ich dokonywać za pomocą przypisanej do swojego konta karty. Z takiej opcji nie można skorzystać u wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju, ale pojawiła się w propozycjach, dlatego musieliśmy o niej wspomnieć.

Ciekawą zaletą Neteller’u jest program lojalnościowy, który podobnie jak u bukmacherów pozwala na zbieranie punktów, które następnie można wymienić na nagrody rzeczowe.

 • Skrill

Drugim portfelem elektronicznym, z którego można skorzystać jest Skrill. Swoją popularność na całym świecie opiera głównie o szybkość działania, ponieważ transakcję są dokonywane w bardzo krótkim odstępie czasu. Skrill do złudzenia przypomina konto bankowe. Gwarantuje również anonimowość.

Główne zalety:

 1. Założenie konta w Skrill jest w pełni darmowe
 2. Przelewy w Skrill są natychmiastowe
 3. Bezpieczeństwo transakcji
 4. Akceptowana przez wielu legalnych bukmacherów w Polsce.
 • Paysafecard

Kolejną z elektronicznych metod płatności jest Paysafecard. Zapewnia ona graczom bezpieczeństwo oraz anonimowość. Przy dokonywaniu wpłaty konieczne jest podanie 16-cyfrowego kodu PIN, który można znaleźć na karcie. Można ją kupić w wielu miejscach zaczynając od sklepów z elektroniką, a kończąc na „Żabce”. Metoda płatności Paysafecard w żadnym stopniu nie jest związana z kontem bankowym, dlatego cieszy się popularnością wśród graczy zakładów bukmacherskich, a także innych osób, które dokonują zakupów przez Internet i chcą pozostać anonimowe.

 • Blik

Jedna z najnowszych możliwości wpłacenia gotówki, jednak trzeba przyznać, że z miejsca stała się bardzo popularna. Do zrealizowania transakcji konieczne jest posiadanie aplikacji mobilnej swojego banku. Cały proces jest szybki i nie wymaga specjalnych umiejętności. Przy dokonywaniu zakupów za pośrednictwem BLIK’u konieczne będzie podanie kodu weryfikującego, który pojawi się na ekranie naszej aplikacji.

 • Masterpass

Działanie systemu Masterpass opiera się o posiadanie karty MasterCard, które są rejestrowane w specjalnych systemach. W związku z tym nie będzie trzeba wpisywać danych kilka razy. Zostają one w bazie. Takie działanie przyśpiesza proces przekazywania pieniędzy.

Podsumowanie

Trudno stwierdzić, która z opcji dokonywania wpłaty na konto jest najbardziej popularna. Można powiedzieć, że dla każdego coś innego. Standardowo można powiedzieć, że najwięcej wpłat jest dokonywanych za pośrednictwem karty kredytowej, jednak każda z wyżej wymienionych możliwości ma swoich zwolenników. Czas księgowania wpłaty w poszczególnych formach płatności internetowych jest podobny i wszyscy legalni bukmacherzy starają się zagwarantować pieniądze na koncie gracza w jak najszybszym tempie.