fot. Adam Starszyński

W czwartkowe przedpołudnie dostaliśmy informację o tym, że Jacek Magiera nie będzie już pełnił funkcję szkoleniowca reprezentacji Polski U-19. Powyższa decyzja jest bezpośrednim efektem odwołania przez komitet wykonawczy UEFA tegorocznych rozgrywek w kategorii do lat dziewiętnastu z powodu pandemii. Magiera, jak sam o sobie mówi, chce się rozwijać i robić to, co kocha, a wobec obecnej sytuacji nie miałby takich możliwości ze względu na zawieszone kwalifikacje reprezentacji młodzieżowych.

Załóż konto w BETFAN i graj najwyższy zakład na rynku bez ryzyka do 600 PLN!

(Zwrot na konto bonusowe – obrót 1X)

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Jacek Magiera w latach 2016-2017 pełnił funkcję trenera Legii Warszawa. W fazie grupowej Ligi Mistrzów, do której dostał się ze swoim zespołem, zanotował zwycięstwo m.in ze Sportingiem Lizbona (1-0) oraz remis z Realem Madryt (3-3). Ostatecznie Legii udało się wówczas zająć trzecie miejsce w grupie, a sezon na krajowym podwórku zakończyła na najwyższym miejscu podium. Nie da się ukryć, że trenerska karuzela rozkręca się coraz bardziej. Intensywne poszukiwania trwają już od jakiegoś czasu w Śląsku Wrocław, z Korony Kielce odszedł wczoraj Maciej Bartoszek, jeszcze nie tak dawno ze swoich funkcji w Cracovii chciał zrezygnować Michał Probierz, a mocno niezadowoleni z wyników są i kibice Lecha Poznań, którzy w sporej części oczekują zmiany na stanowisku trenera. Magiera jest to nazwisko głośne na naszym trenerskim rynku i niejeden klub chciałby mieć takiego trenera w swoich szeregach. Zresztą sam Zbigniew Boniek żegnając Magierę wyraził nadzieję, że wróci on do PZPN w innej funkcji – funkcji trenera pierwszej reprezentacji. Magiera niewątpliwie będzie miał w czym wybierać i być może już po zakończeniu obecnej kolejki ekstraklasy dowiemy się kto został jego nowym pracodawcą.

Informacje o zakładach bukmacherskich BETFAN, znajdziesz pod tym linkiem!

grupa

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Trenerska karuzela

Myślę, że z grona potencjalnych kandydatów na samym początku powinniśmy wyeliminować Lecha Poznań. W Wielkopolsce raczej mówi się o innych kandydatach na to stanowisko. Obecnego trenera miałby zastąpić ktoś z dużym doświadczeniem, kto udźwignąłby presję tego klubu i w tym kontekście pojawiają się nazwiska Waldemara Fornalika oraz Macieja Skorży. O ile pod kątem trenerskim Magiera nie odstaje od wyżej wymienionych i z dużą presją też sobie potrafił radzić, o tyle jako osoba mocno związana z Legią – jej były piłkarz i trener – na pewno nie jest tym, kogo chcieliby zobaczyć w tej roli kibice Kolejorza. Głównym kandydatem do zatrudnienia Magiery jest Śląsk Wrocław. W internecie krążą informacje na temat tego, że oficjalna oferta została już przedstawiona trenerowi. W tym kontekście warto podkreślić, że Śląsk jeszcze nie tak dawno wypytywał w PZPN o innego zatrudnionego tam trenera – Macieja Stolarczyka. Jeżeli pytano o Stolarczyka, to na pewno właściciele Śląska analizują kandydaturę Magiery. Drugą duża firmą liczącą się w grze jest niewątpliwe Korona Kielce. W Kielcach były trener Legii Warszawa miałby spore pole do działania, bo ustępujący Maciej Bartoszek był nie tylko trenerem, ale także dyrektorem sportowym. Magiera mógłby więc sporo rzeczy ułożyć tam “po swojemu”. Kielce to jednak trudny teren, jak sam Bartoszek przyznał – atmosfera nie była dobra i postanowił opuścić klub, aby ją oczyścić. Zespół także nie radzi sobie najlepiej w lidze i daleki jest od powrotu do pierwszej klasy rozgrywkowej. Myślę, że warto także pamiętać o tym, że po odejściu z Legii Warszawa, Jacek Magiera dostał oficjalną propozycję pełnienia funkcji trenera w Wiśle Płock, jednak wówczas wybrał pracę w PZPN. Czy w Płocku nadal go zechcą? Na pewno niczego nie można wykluczyć, jednak obecny trener Radosław Sobolewski nie wydaje się być tym, który jako następny straci pracę w Ekstraklasie. Niejasna sytuacja jest też w Cracovii – mimo że Michał Probierz wycofał się ze swojej deklaracji jakoby chciał zrezygnować z pełnionych w klubie funkcji, to biorąc pod uwagę jego wypowiedź, a także obecne miejsce i przewagę nad strefą spadkową w wysokości zaledwie trzech punktów spodziewać się możemy zmiany na tym stanowisku po zakończeniu sezonu. Magiera był także ponoć widziany na stadionie Widzewa Łódź.

Kogo wybierze Jacek Magiera?

Jak poinformował Zbigniew Boniek o trenera Magierę w trakcie jego kadencji pytało kilkanaście klubów. Trudno więc będzie wytypować na jaki zespół zdecyduje się Jacek Magiera. Ciężko jednak wyobrazić sobie, żeby mając wybór pomiędzy prowadzeniem klubu w Ekstraklasie, a pierwszej czy drugiej lidze, wybrał tzw. “zaplecze”. Dlatego najbardziej logicznym wydaje mi się na ten moment wybór Śląska Wrocław lub będącej w regresie formy Jagiellonii Białystok. Były asystent Adama Nawałki, a obecnie trener Jagielloni Bogdan Zając nie spełnił pokładanych w nim oczekiwać – klub spisuje się gorzej niż miało to miejsce ostatnimi laty. W zespołach z Ekstraklasy Magiera miałby szansę pokazać pełnię swoich trenerskich umiejętności. Wiele może się wyjaśnić po najbliższej kolejce Ekstraklasy. Tak czy inaczej Magiera nie będzie miał problemu ze zdobyciem posady, a wybór padnie na tego, kto będzie konkretniejszy w spełnieniu oczekiwań trenera zarówno pod kątem finansowym, jak i sportowym. Kurs na Jagiellonię jest dość wysoki, a sprawy nie są jeszcze do końca przesądzone. Typuję, że Magiera wyląduje w Białymstoku. 

Betfan
4,50
Jacek Magiera zostanie nowym trenerem Jagiellonii

Skorzystaj z kodu promocyjnego od BETFAN już dziś!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 1600PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 50 zł
  4. Stawiasz pierwszy kupon SOLO, AKO, który zostanie objęty zakładem bez ryzyka. Z promocji wyłączone są zakłady MATCHDAY BOOST
  5. W razie przegranej otrzymasz zwrot w bonusie. Obrót 1 x 3.80 – minimum 3 zdarzenia
  6. Po więcej informacji sprawdź opinie o BETFAN

  STSkuponGdzieMagiera  Pamiętaj, że możesz skorzystać z bonusów jakie przygotował dla Ciebie Betfan!

Zaloguj się aby dodawać komentarze