Linette zagra o tytuł w Hua Hin!

linette

Magda Linette nie zamierza wyjechać z Hua Hin bez pucharu! Reprezentantka Polski świetnie sobie radzi w turnieju WTA rozgrywanym w tajlandzkim kurorcie. Aktualnie 42. tenisistka rankingu WTA za sprawą sobotniej wygranej nad Patricią Marią Tig awansowała do finału tego turnieju i stanie przed szansą na zdobycie drugiego triumfu w zawodach tego cyklu.

Reprezentantka Polski wprawdzie dobrze rozpoczęła to spotkanie, to jednak jako pierwsza bliżej wygrania premierowej odsłony była Patricia Maria Tig, która prowadziła w niej 5:3. Rumunka jednak nie skorzystała z tej okazji i pozwoliła dojść do głosu Linette, która wygrała cztery gemy z rzędu i zarazem zrobiła pierwszy krok w stronę końcowego zwycięstwa.

Drugi set był zdecydowanie bardziej jednostronny i poza chwilą słabości w dziewiątym gemie, Linette kontrolowała to, co działo się na korcie. Ostatecznie reprezentantka Polski potrzebowała jednej godziny oraz 36 minut, aby pokonać niżej notowaną przeciwniczkę 7:5, 6:4.

Linette w Hua Hin powalczy o drugi zawodowy tytuł na poziomie WTA – pierwszy zdobyła w 2019 roku, kiedy to okazała się najlepsza w New Haven. Przeszkodzić jej w poprawieniu dorobku będzie chciała Leonie Kung, która bez wątpienia jest czarnym koniem tej imprezy.