W zakładach bukmacherskich czasami gra może być limitowana przez użytkownika lub operatora. Limity bukmacherskie mogą kojarzyć się pejoratywnie, ale stosowanie ich często jest elementem “tej” gry. Bywają limity, które mogą chronić przed skutkami negatywnego odziaływania hazardu, a także takie, które uniemożliwiają użytkownikowi osiągnięcia wyższych wygranych. Dlatego limitów u bukmacherów nie można traktować z takim samym podejściem. A o czym świadczy limity na twoim koncie? Wszystko to wyjaśnimy w tym artykule!

Limity bukmacherskie – czym są?

Limity bukmacherskie dotyczą kilku kwestii codziennej gry w zakładach online. Takie ograniczenie może być związane z tym, że obstawiasz przy użyciu konta tymczasowego, więc wtedy automatycznie musisz się zmagać z brakiem możliwości wypłaty i limitem stawek na kupony. Limity mogą wynikać również z twoich indywidualnych ustawień dotyczących bezpiecznej gry. Legalni bukmacherzy pozwalają kontrolować grę za pośrednictwem wprowadzenia limitu stawki, wpłat lub czasu spędzanego w zakładach online.

Limity w zakładach bukmacherskich dotyczą również wygranej na kuponie i pojedynczej wypłaty. W tym przypadku mówimy o bardzo wysokich kwotach, bo wystarczy zauważyć, że w Fortunie na jednym zakładzie można uzyskać wygraną o wartości 601 tysięcy złotych. Co więcej, u bukmacherów można też rozgraniczyć limity, które można znieść i które pozostają z użytkownikiem na dłuższy czas.

Jak wysokie/niskie są limity bukmacherów?

Oczywiście to zależy tego, czego limity dokładnie dotyczą. Jeśli mówimy o limitach wygranych, to te u polskich bukmacherów są bardzo wysokie. W tym względzie rekordowe wartości limitów obowiązują w Betclic i Superbet. Kolejno u tych bukmacherów na pojedynczym kuponie można maksymalnie wygrać 800 tysięcy złotych i 650 tysięcy PLN. Na dalszych miejscach plasuje się Fortuna, STS, eWinner, Etoto i Totolotek.

Niskie ograniczenia bukmacherzy wprowadzają również, jeśli chodzi o kwoty minimalnej wpłaty. W zakładach online na konto gracza u bukmachera przelać można już symboliczną złotówkę. U najlepszych bukmacherów system wpłat rozpoczyna się od 1 PLN, więc limit jest bardzo niski. Taka bariera pozwala na dokonywanie małych wpłat, a nie inwestowaniu od razu dużych kwot.

Limity indywidualne i ogólne

We wstępie wspominaliśmy, że limity mogą dotyczyć indywidualnie klienta i całej grupy graczy. Jeśli mowa o tej pierwszej sytuacji, to w zakładach bukmacherskich po rejestracji każdy klient musi ustalić swoje limity na grę. Większość użytkowników korzysta z domyślnych opcji, jakie proponują bukmacherzy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ustanowić własne limity w oparciu o sytuację materialną. Jak to wygląda w praktyce? Dla przykładu jako klient STS możesz ustalić limit, że w ciągu miesiąca suma stawek twoich zakładów nie może przekroczyć kwoty 1000 PLN. W sytuacji, gdy będziesz chciał złamać tą barierę (świadomie lub nieświadomie) bukmacher poinformuje cię o takim limicie.

limity bukmacherskie

Limity bukmacherów mogą odnosić się też do ogólnych sytuacji. Bywają rynki, gdzie bukmacherzy stawiają granicę, która nie może być przekroczona, jeśli chodzi o wysokość stawki. Czasami możesz zauważyć przy kuponie komunikat, że maksymalny limit stawki na to wydarzenie wynosi np. 10 tysięcy PLN. Ogólne limity związane są też grą na koncie tymczasowym. Większość buków limituje takich graczy, którzy z reguły nie mogą przekroczyć 5000 PLN sumy stawek. Do zniesienia takich ograniczeń bukmacherzy wymagają weryfikacji danych osobowych.

Stawki maksymalne

O co chodzi w limicie stawek maksymalnych? Generalnie limit stawek jest połączony z limitem wygranej na kuponie. Stawka, która automatycznie pozwoli przekroczyć limit wygranej – nie zostanie przyjęta przez bukmachera. Dlatego to indywidualna kwestia bukmachera, która odnosi się do typowanych zakładów i kursów. Niekiedy stawka 1000 PLN pozwoli przekroczyć limit wygranej, a innym razem 50 tysięcy PLN nie złamie ustalonego limitu.

Górna granica wygranej

Co do górnej granicy wygranej sytuacja jest prosta i przedstawialiśmy ją już wcześniej. Generalnie taki limit dotyczy tylko jednego kuponu – użytkownik nie ma limitu wygranej u bukmachera. Wszystko to odnosi się do pojedynczego kuponu – tak jak wspomnieliśmy powyżej najlepiej w tym względzie jest w Betclic. Można domniemać, że Fuksiarz również powinno być komfortowo, bo bukmachera określa się w tej kategorii jako bez limitu. Kto stosuje najniższe limity wygranej? W forBET jest to 200 tysięcy złotych, z kolei w Noblebet i BetX – 300 tysięcy PLN.

Limity wpłaty i wypłaty

Limity wpłaty i wypłaty to standardowe procedury u wszystkich bukmacherów na świecie. Określają one ile można maksymalnie wpłacić oraz wypłacić w pojedynczej transakcji. Jest to związane nie tylko z samym bukmacherem, co wariantem składania depozytu. Limity różnią się pomiędzy sobą w zależności do tego, czy deponujesz poprzez PayU lub Paysafecard. Generalnie w polskich zakładach sportowych maksymalnie w pojedynczej transakcji można przelać 100 tysięcy złotych. A ile można wypłacić na konto bankowe?

Najwyżej oceniani bukmacherzy na rynku, czyli STS, Fortuna i Superbet nie określają takiego limitu. To pozwala sądzić, że posiadając na koncie STS np. 500 tysięcy PLN – tyle też można wypłacić na rachunek bankowy w jednej transakcji. W forBET czy eWinner tak kolorowo nie jest, bo u tych bukmacherów limit pojedynczej wypłaty stoi na poziomie 50 tysięcy PLN. Jeszcze mniej można przelać z konta LVBET, bo 25 tysięcy złotych.

Rodzaje limitów bukmacherskich

Jakie mamy limity u bukmacherów? Poniekąd powyższe akapity odpowiadają na to pytanie. Oto zbiór najczęściej spotykanych limitów:

 • Limity stawki – dotyczą limitów na konkretne zdarzenia sportowe.
 • Limity wygranej – blokują wyższe wygrane niż bukmacher odgórnie ustalił.
 • Limity wpłat/wypłat – chodzi o pojedyncze transakcje, w których nie można przelać więcej niż stanowiony limit.
 • Limity na gracza – to indywidualny limit nakładany na użytkownika przez bukmachera, najczęściej dotyczy stawki na typowane kupony.
 • Limity jako bezpieczna gra – tego rodzaju limity pozwalają bronić się przed negatywnymi skutkami hazardu.

Ograniczenia w depozytach

Limit związany z ograniczeniem wpłat możesz ustanowić indywidualnie na swoim koncie. Jeśli czujesz, że z czasem możesz nie kontrolować swojej gry, to warto wykonać takie działanie w profilu gracza. To pozwoli panować nad swoimi wydatkami w kontekście zakładów bukmacherskich. W ten sposób bukmacher uniemożliwi ci wykonanie wpłaty, jeśli twój limit zostanie osiągnięty.

Ograniczenia w depozytach wiążą się też z operatorem płatności. Karty VISA/Mastercard mogą posiadać inne limity niż transakcje przez Skrill. U każdego bukmachera wygląda to inaczej. Depozyty są księgowane całodobowo, ale mogą mieć limity, co do pojedynczej transakcji.

Sposoby na uniknięcie limitów

Pierwszym krokiem na drodze do uniknięcia podstawowego limitu jest zweryfikowanie konta gracza. Tylko PZBUK umożliwia grę bez limitu stawek na koncie tymczasowym. Reszta bukmacherów stosuje pułap 5000 – 5200 PLN. Po przekroczeniu tej kwoty dalsza gra jest niemożliwa aż do zweryfikowania konta gracza.

Ograniczenia u bukmacherów mogą być związane też z tym, że gracze zostają posądzeni o typowanie strategią surebet. Użytkownicy, którzy w dłuższej perspektywie notują pokaźne wygrane mogą zostać zlimitowani przez bukmachera. Nie jest to dobra praktyka, jednak trzeba zauważyć, że może wystąpić u bukmachera. Jak ją obejść? Pomocne w tym przypadku może być posiadanie kont u więcej niż tylko jednego bukmachera.

Limity bukmacherskie wynikające z polityki odpowiedzialnej gry

Bukmacherzy z licencją mają obowiązek przestrzegać zapisów o odpowiedzialnej grze. Dlatego umożliwiają swoim graczom nałożenie limitów na swoją aktywność w zakładach. Takie limity odnoszą się do czasu spędzonego na stronie bukmachera jako zalogowany użytkownik, ale też do tygodniowych/miesięcznych stawek i wpłat. Zagranie, jak i legalni bukmacherzy wspierają odpowiedzialną grę. Takie limity kontrolują użytkownika i w dłuższej perspektywie mogą okazać się pomocne.

Po rejestracji konta, a także w trakcie gry w dowolnym momencie możesz ustanowić osobne limity dla swoich potrzeb. Gdzie tego dokonasz? W edycji konta u odpowiedniego bukmachera online.

Zdarzenia na kuponie – ograniczenia

W obstawianiu zakładów sportowych możesz trafić na limity związane z dodaniem zdarzeń na kupon. O co chodzi? O to, że nie można łączyć niektórych typów dotyczących tego samego meczu. Co prawda, powstają takie narzędzia jak BetArchitekt w forBET, ale są one wyjątkiem. Wystarczy podać przykład, że typując mecz piłkarski na wynik 2:1, nie możesz dodatkowo umieścić na takim kuponie zakładu na to same wydarzenie z typem bramkowym over 2.5.

Ograniczenia kuponów mogą wynikać też ze względu na limit wytypowanych zdarzeń na akumulatorze. Co jeszcze? Twoja stawka może przekraczać limit potencjalnej wygranej – wówczas bukmacher również nie przyjmie takiego kuponu.

Bukmacherzy i ich limity

 • STS – limit wygranej 500 000 PLN, limit wypłaty: brak
 • Superbet – limit wygranej 650 000 PLN, limit wypłaty: brak
 • Fortuna – limit wygranej 601 000 PLN, limit wypłaty: brak
 • Betfan – limit wygranej 500 000 PLN, limit wypłaty: brak
 • Totalbet – limit wygranej 303 000 PLN, limit wypłaty: brak
 • forBET – limit wygranej 200 000 PLN, limit wypłaty: 50 000 PLN
 • PZBUK – limit wygranej: brak, limit wypłaty: 100 000 PLN
 • Etoto – limit wygranej 500 000 PLN, limit wypłaty: 100 000 PLN
 • Totolotek – limit wygranej 500 000 PLN, limit wypłaty: brak
 • LVBET – limit wygranej 300 000 PLN, limit wypłaty: 25 000 PLN
 • Noblebet – limit wygranej 300 000 PLN, limit wypłaty: 100 000 PLN
 • Fuksiarz – limit wygranej: brak, limit wypłaty: brak

Dlaczego bukmacherzy nakładają limity?

Na pytanie, dlaczego bukmacherzy nakładają limity można odpowiedzieć znając dokładny kontekst, bo to zależy od sytuacji. Jeśli użytkownik gra zakłady na arbitraż, to naturalne, że ciągle przynosi bukmacherowi straty. Z punktu widzenia firmy jest to niekorzystna sytuacja, dlatego bukmacher decyduje się wprowadzić limit stawek takiemu użytkownikowi. W takiej sytuacji typer może grać za maksymalnie 1000 PLN lub inną kwotę – wszystko zależy od tego, jaki limit został wprowadzony.

Limity, które dotyczą wypłaty wygranej mogą być związane z płynnością finansową bukmachera. Jak widać po powyższej tabelce – więksi bukmacherzy nie stosują takich limitów, ale mniejsi posiadają takie ograniczenia.

limity bukmacherskie czym są

Dlaczego na graczy nakładane są limity bukmacherskie?

Indywidualne przypadki limitów na graczy są skrajne i dotyczą wąskiej grupy. Kiedy tak się dzieje? Wspominaliśmy już o arbitrażu, czyli grze strategią surebet, która dla bukmacherów jest niekorzystna. To jednak z przesłanek do tego, żeby na gracza nałożyć limit. Jakie są pozostałe? Mogą zdarzyć się też sytuacje, że użytkownik ciągle ogrywa bukmachera, a to żadnej firmie w tym biznesie się nie podoba. Wówczas bukmacher chce chronić swoje interesy, a więc uniemożliwia takiemu użytkownikowi stawianie wysokich zakładów. Jak to się odbywa? Poprzez ograniczenie stawek na poszczególne kupony.

FAQ

Gdzie są najwyższe limity wygranej?

Najwięcej na pojedynczych kuponach można wygrać w Betclic, Superbet, Fortunie, PZBUK, STS i Fuksiarz.

U jakiego bukmachera nie ma limitu wypłat?

W zakładach bukmacherskich STS, Fortuna, Superbet czy Totalbet nie ma limitu związanego z wypłatami pieniędzy.

Zaloguj się aby dodawać komentarze