Limity bukmacherskie to ograniczenia dla osób obstawiających zakłady wzajemne. Wprowadzane przez firmy bukmacherskie, w celu zabezpieczenia środków finansowych przez nie dysponowanych. Przepis zmniejsza ryzyko wypłaty wysokich wygranych pieniężnych. 

 

Którzy bukmacherzy stosują limity?

Limity bukmacherskie stosowane są przez wszystkich operatorów działających na terenie Polski. Nie liczmy na to, że poza granicami naszego kraju będzie inaczej. Cel jest jeden – zabezpieczenie działającego bukmachera przed utratą dużych środków finansowych. Oczywiście każdy z nich kieruje się indywidualnymi zasadami nakładania limitów, które uzależnione są od wielu czynników. 

cel nakładania limitów bukmacherskich

 

Dlaczego legalny bukmacher nakłada limity na niektóre zdarzenia?

Główną przyczyną jest popularność nadchodzącego wydarzenia, na które duża ilość graczy stawia wiele kuponów i tym samym wygrywa sporo pieniędzy. Każdy bukmacher musi kierować się dobrem własnej działalności. Narzucanie limitów stawek na zakłady wzajemne jest próbą ograniczenia ogromnych strat finansowych, na które narażeni są operatorzy. 

limity bukmacherskie

 

Wyobraźmy sobie zakłady sportowe bez jakichkolwiek limitów. Do czego by one doprowadziły? Przede wszystkim do zaprzestania prowadzenia rozrywki, jaką są zakłady bukmacherskie. Gracze mogliby spokojnie obstawiać wysokie stawki na według nich pewne typy i tym samym zwyciężać horrendalne kwoty. Tymczasem nałożenie limitów bukmacherskich, daje gwarancję obniżenia maksymalnej wygranej pieniężnej. 

rodzaje limitów

 

Przykłady limitów bukmacherskich na zakłady sportowe

Zacznijmy od tego, że limity mogą występować w różnej postaci. Mogą być zarówno stałe jak i zmienne. Wszystko zależy od wybranego przez nas legalnego bukmachera. Limity bukmacherskie nakładane są między innymi na:

 

  • zdarzenia z super oferty – bukmacher wybiera ze swojej oferty kilkanaście spotkań. Kursy tych zdarzeń są wyższe od tych przewidzianych w standardowej ofercie. Jednak przed przystąpieniem do obstawiania musimy dostosować się do określonych limitów.

Przykład 1: Cały kupon musi składać się z 3 zdarzeń (3AKO), jednak z super oferty możemy wybrać wyłącznie jedno. Wychodzi na to, że konieczne jest dobranie do niego dwóch zdarzeń po normalnych kursach.

Przykład 2: Istnieje możliwość wyboru 3 zdarzeń z super oferty”, lecz warunkiem ich obstawiania jest dobranie kolejnych 9 zdarzeń z oferty standardowej. Wychodzi na to, że suma spotkań na kuponie wynosi 12. Kolejnym kryterium do spełnienia jest wytypowanie zdarzeń po kursie nie niższym niż 1,10.

 

  • niższe ligi w wybranych dyscyplinach sportowych – oprócz możliwości obstawiania zdarzeń Ekstraligi oraz I i II ligi. Legalni bukmacherzy oferują również typowanie meczów z III i IV ligi polskiej. Nawet na niższych szczeblach możemy spotkać się z limitami bukmacherskimi. Wszystko za sprawą typowania wielu zdarzeń po wysokich stawkach. 

Przykład 1: Do obstawienia meczu piłki nożnej w III lidze, wymagane jest zawarcie 3 zakładów (3AKO). Jednak maksymalna stawka na mecze nie może przekraczać kwoty 500 zł. Przy obstawieniu IV ligi w tej samej dyscyplinie sportowej limit to również (3AKO), a stawka maksymalna to 200 zł. 

Przykład 2: Możemy spotkać się ze znacznie wyższymi limitami bukmacherskimi. Mianowicie przy obstawieniu meczu w III lidze piłki nożnej, zostaniemy ograniczeni maksymalną stawką 200 zł. Jeśli zdecydujemy się na wytypowanie meczu w IV lidze, nasz wkład nie będzie mógł przekroczyć 100 zł. Tego typu działania mają na celu ochronę przed ustawionymi meczami w niższych ligach, które niestety nie są tak często nagłaśniane. 

 

Wszelkie limity nakładane na graczy zakładów bukmacherskich są szczegółowo opisane w regulaminach. Znajdziecie je na stronach u legalnych bukmacherów, prowadzących działalność na polskim rynku. Przed skorzystaniem z danej oferty i obstawieniu wybranego zakładu zapoznaj się z wiążącymi się z tym zasadami. 

 

Limity personalne – czym są?

Oprócz wyżej opisanych limitów ogólnych, występują również limity personalne. Czym są? Ograniczeniami przyznawanymi konkretnym graczom. Pamiętajmy o tym, że każdy z bukmacherów obserwuje zakładowe poczynania swoich typerów. W szczególności przypatruje się ich wygranym. Osobom regularnie zarabiającym na zakładach bukmacherskich, duże kwoty pieniężne, przyznawane są pewne limity. Obstawiający zazwyczaj dowiaduje się o nich w momencie typowania zakładu. Po zatwierdzeniu zakładu, wyskakuje informacja o nałożonych na niego limitach.

 Zazwyczaj limity dla nowych graczy są nieco niższe, od tych przeznaczonych dla zawodowców. Wszystko zależy od prywatnego profilu każdego gracza. To właśnie na podstawie historii zakładów wzajemnych zawieranych przez danego obstawiającego, naliczane są limity bukmacherskie. 

 

Najczęstsze powody nakładania limitów na graczy

Legalni bukmacherzy nie nadają przypadkowych limitów bukmacherskich. Gracze, na których nałożono ograniczenia doskonale zdają sobie sprawę, skąd wzięło się to wyróżnienie. Należy być świadomym, że działanie na granicy zasad ustanowionych przez bukmachera niesie za sobą pewne konsekwencje. 

zagrożenie limitami bukmacherskimi

 

Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, postaram się przybliżyć przyczyny, przez które możemy zwrócić na siebie nadmierne zainteresowanie podczas obstawiania zakładów wzajemnych.

 

  • Regularne wygrywanie wysokich kwot pieniężnych – chyba nikogo nie powinno to dziwić. Każdy ekspert bukmacherski z dobrą passą i licznymi wysokimi wygranymi, jest nie lada zagrożeniem dla bukmachera. Na takie osoby w pierwszej kolejności nakłada się limity bukmacherskie.

 

  • Obstawianie wyłącznie bardzo wysokich stawek – kiedy gracz nie skupia się na obstawianiu niskich stawek, tylko od razu celuje w te wysokie. A do tego wygrywa zakłady bukmacherskie.

 

  • Obstawianie niższych lig za wysokie stawki pieniężne – osoby regularnie zarabiające na obstawianiu mało znanych lig, mogą liczyć się ze wzrostem zainteresowania ze strony bukmachera.

 

  • Wykorzystywanie błędów w kursach bukmacherskich – traderom zatrudnionym przez legalnych bukmacherów może zdarzyć się pomyłka w obliczeniu kursu na dane wydarzenie. Znający się na bukmacherce gracz jest w stanie wykorzystać to na swoją korzyść. Jeśli robimy to sporadycznie, to z pewnością nie zostaniemy ograniczeni limitami bukmacherskimi. Jednak jeśli będziemy wykorzystywać takie błędy notorycznie, możemy spodziewać się interwencji ze strony bukmachera.

 

  • Zarabianie wyłącznie na bonusach bukmacherskich – nowi gracze rejestrujący się na wybranych stronach bukmacherskich, mogą liczyć na swego rodzaju prezenty, nadawane im przez legalnych bukmacherów. Należą do nich bonusy powitalne, bonusy od depozytu oraz zakłady bez ryzyka. Niestety można trafić również na osoby, które nie przestrzegają regulaminu korzystania ze strony bukmacherskiej. Zakładają one wiele kont (zazwyczaj na każdego członka swojej rodziny, czy znajomych), wielokrotnie obracając gotówkę, a wygrane pieniądze wypłacając. Taki rodzaj gry jest niedozwolony i związany z konsekwencjami.

 

Jak unikać limitów w zakładach bukmacherskich?

To nurtujące każdego gracza pytanie. Czy rzeczywiście istnieje szansa na skuteczne ominięcie limitów bukmacherskich? Tak i nie… Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z pewnością jesteśmy w stanie uniknąć ograniczeń nadawanych przez legalnych bukmacherów, jeśli tylko potrafimy grać strategicznie. 

Na niektórych blogach poświęconych bukmacherce snute są historie o strategiach przechytrzania bukmachera i tym samym omijania limitów. Jeśli mam być całkowicie szczera – to niemożliwe. Pamiętajmy, że na stronach u legalnych bukmacherów nie pracują przypadkowe osoby. To zawodowcy, posiadający olbrzymią wiedzę ze świata zakładów sportowych. Wydaje Ci się, że posiadasz newsa na temat np. ustawionego meczu piłki nożnej? Z pewnością takie informacje w pierwszej kolejności docierają właśnie do osób bezpośrednio związanych z ustalaniem kursów na zakłady bukmacherskie. 

jak unikać limitów bukmacherskich

 

Jeśli chcesz poznać sprawdzoną strategię na obstawianie bez limitów, sugeruj się tymi wskazówkami:

  • graj zawsze uczciwie – bukmacherzy widzą każdy Twój ruch. To właśnie na ich stronach obstawiasz zakłady wzajemne i chcąc nie chcąc musisz liczyć się, że obowiązują na nich pewne zasady. Wszelkie próby zmylenia, np. dwukrotne obstawianie zakładów za wyższą stawkę, a przy trzecim zakładzie przegranie niższej kwoty, z pewnością uda się raz bądź dwa. Na dłuższą metę nie polecam takiej metody.

 

  • nie przesadzaj ze stawkami – graj z głową. Nie sztuką jest wygrać raz większą kwotę i otrzymać limit na koncie bukmacherskim. Dobieraj odpowiednie stawki do każdego obstawionego przez Ciebie zdarzenia. Jeśli rzeczywiście znasz się na zakładach wzajemnych to z pewnością wyjdziesz na swoje 🙂

 

  • zarejestruj się u kilku bukmacherów – w żadnym regulaminie na stronach u legalnych bukmacherów nie widnieje taki zakaz. Śmiało możesz być posiadaczem kilku kont bukmacherskich i obstawiać na nich zakłady wzajemne. Jeśli jesteś pewien swoich typów, staraj się obstawiać na różnych kontach średnie stawki. To z pewnością lepszy pomysł niż narażanie się na otrzymanie limitu u swojego ulubionego bukmachera.

 

Jak często legalni bukmacherzy nakładają ograniczenia na graczy?

Nieprawdą jest, że polscy bukmacherzy czekają na to, by każdego dnia narzucić na swoich graczy limity bukmacherskie. Robią to dość sporadycznie. Zazwyczaj kiedy są narażeni na ogromne straty pieniężne. Pamiętajmy, że zakłady bukmacherskie to biznes jak każdy inny. Firmy są obarczone niemałymi podatkami, a do tego muszą utrzymać wielu pracowników. 

Zapytacie pewnie, ile wynoszą limity bukmacherskie? Osoby regularnie wygrywające znaczne kwoty na zakładach wzajemnych, często otrzymują ograniczenia w wysokości kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu złotych. Jeśli gracz specjalizuje się w obstawianiu V czy VI ligi piłki nożnej, może liczyć nawet na limit 4 zł.

 

Nikogo nie powinno dziwić, że legalni bukmacherzy są skłonni nakładać pewne ograniczenia. Jednak w ramach rekompensaty proponują nam możliwość uzyskania darmowych bonusów. Wszystko po to, by zapewnić nam rozrywkę podczas obstawiania zakładów wzajemnych. Bo przecież o dobrą zabawę w tym wszystkim chodzi!