W czwartek szybkie przenosiny na boiska Ligi Europy. Przed nami dwa starcia półfinałowe, a w dzisiejszym tekście zajmiemy się rywalizacją Arsenalu z Valencią na podstawie oferty Fortuny Zakładów Bukmacherskich.

Arsenal vs Valencia – typy i analiza kursów głównych

Kanonierzy mają za sobą dziwny sezon, jednak ostatecznie podsumowanie zostanie dokonane dopiero po zakończeniu wszystkich rozgrywek. Aktualnie mają na swoim koncie trzy kolejne porażki w Premier League. Nie są to liczby godne drużyny, która w przyszłej kampanii ma reprezentować Anglię na boiskach Ligi Mistrzów, jednak rywale prezentują podobny poziom, więc nadal są w grze. Mimo wszystko przez to, że skomplikowali swoją sytuację, to już tylko Liga Europy jest miejscem, gdzie są w pełni zależni od siebie. Kanonierzy muszą wygrać te rozgrywki, aby zagrać w przyszłym roku w Lidze Mistrzów.

Valencia miała słaby początek sezonu, jednak w ostatnim czasie wyszli na prostą. Na takim stwierdzeniu cieniem rzuca się ich postawa w starciach z Eibarem czy Rayo, jednak ogólnie jest lepiej niż było. Nietoperze w tej kampanii już raz grały na angielskiej ziemi. Mowa o remisie na Old Trafford, ale w tym starciu mogli nawet wygrać. Zabrakło przede wszystkim wykończenia.

Nic dziwnego, że faworytem tego meczu są piłkarze Unaia Emery’ego, ponieważ Arsenal na swoim boisku jest bardzo mocny. Wyjątkiem jest ostatnia porażka z Crystal Palace, jednak to tylko wypadek przy pracy. Kanonierów w tym sezonie można podzielić na dwa zespoły – pierwszy na Emirates, a drugi na wyjazdach.

fortuna zakłady bukmacherskie

Mamy tutaj ciekawy przelicznik na gospodarzy z kursem 1.96. Dla porównania triumf gości – 4.1, a remis – 3.55.

Sekcja zdarzeń dodatkowych w Fortunie

No właśnie, jeśli nie chcemy grać na wygraną gospodarzy, to co warto tutaj typować? Wydaje mi się, że rozsądnym wyborem będzie obstawienie bramki z obu stron, ponieważ Kanonierzy w ostatnich tygodniach wyraźnie obniżyli loty. Arsenal gra słabo w defensywie i wielokrotnie zawdzięczali lepsze wyniki dobrej dyspozycji Leno. Przypomnijmy, że w Lidze Europy broni Petr Cech, więc dobra forma Niemca nie będzie tutaj przeszkodą na takim zakładzie.

BTTS – 1.75

Valencia z pewnością postara się strzelić bramkę, żeby mieć odpowiednią zaliczkę przed rewanżem. Z drugiej strony spotkania fazy pucharowej często kończą się underowymi rezultatami. Najlepszym tego przykładem są pierwsze starcia ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. We wszystkich padł wynik -2,5 gola. Idąc tym tokiem myślenia w ofercie Fortuny Zakładów Bukmacherskich znajdziemy typ na zwycięstwo gospodarzy i -3,5 bramki. Ciekawy zakład specjalny, który ma swoje uzasadnienie.

1/-3,5 gola – 2.59

A Wy co ciekawego znaleźliście w ofercie Fortuny na to spotkanie? Dajcie znać w komentarzach!