W piątek zaczynamy od LOTTO Ekstraklasy, a przed nami starcie Legii Warszawa z Miedzią Legnica. Oba zespoły rozpoczęły rundę wiosenną od dwóch porażek i jednego zwycięstwa. Kto będzie górą na Łazienkowskiej? Analizujemy mecz z pomocą oferty LVBET i opinii bukmachera.

Legia Warszawa vs Miedź Legnica – zapowiedź i analiza

Wojskowi w ostatniej kolejce przegrali najważniejsze spotkanie dla swoich kibiców. Porażka 2:0 w Poznaniu mocno skomplikowała szanse na tytuł, ponieważ obecnie tracą już siedem punktów do Lechii Gdańsk. Przy okazji zmniejszyli swoją przewagę nad Lechem Poznań i resztą drużyn, które walczą o puchary. W starciu z Miedzią Legia po prostu musi wygrać, bo w innym przypadku mogą stracić szanse na walkę o tytuł. Oba zespoły spotkały się już raz w obecnej kampanii, a mistrzowie Polski wygrali 1:4. Co ciekawe Wojskowi zwyciężyli w dwóch poprzednich rywalizacjach z tym przeciwnikiem, a do tego w obu przypadkach zdobyli dokładnie cztery gole.

Miedź to drużyna, która rozpoczęła rundę wiosenną od dwóch porażek, jednak przed tygodniem na własnym boisku pokonali Wisłę Płock. Cenne trzy punkty w starciu z bezpośrednim rywalem do utrzymania z pewnością poprawiły nastroje w zespole Dominika Nowaka. W każdym z trzech ostatnich spotkań tracili przynajmniej jedną bramkę. W poprzednich trzech meczach stracili ich aż siedem, dlatego dyspozycja defensywy może być ich największym problemem przed meczem przy Łazienkowskiej. Beniaminek aktualnie plasuje się na 13. pozycji, a ich przewaga nad 15. Wisłą Płock wynosi dokładnie cztery oczka.

Nie trudno zgadnąć, że faworytem tego meczu w opinii LVBET jest Legia Warszawa, jednak na jakie przeliczniki możemy liczyć?

opinie LVBET

Kurs na wygraną Wojskowych w LVBET wynosi dokładnie – 1.50. Remis – 4.2, a sensacyjny triumf gości – 6.3.

Zdarzenia dodatkowe w LVBET i opinie

W trzech rozegranych przez Legię meczach po przerwie zimowej nie było wyniku BTTS. Miedź w dwóch z trzech rywalizacji kończyła z wynikiem bez gola z obu stron. Ciekawą propozycją może być tutaj brak rezultatu BTTS po kursie – 1.82. Legia pod wodzą Ricardo Sa Pinto gra całkiem nieźle w defensywie, a dwa ostatnie spotkania nie powinny tego przekreślać, ponieważ zagrali z mocnymi rywalami.

  • BTTS – 1.82

Legia jest małym pewniaczkiem podczas tej rywalizacji, dlatego poszukamy również ciekawych zdarzeń specjalnych, w których połączymy wygraną gospodarzy z czystym kontem. W takim przypadku otrzymujemy przelicznik na poziomie – 2.35.

  • 1/BTTS (nie) – 2.35

Teraz czas na krótkie uzasadnienie tego typu na bazie statystyk. Legia Warszawa w trzech z ostatnich czterech spotkań domowych zachowała czyste konto. Wojskowi w czterech kolejnych meczach przy Łazienkowskiej stracili dokładnie dwa gole, które strzeliła im Cracovia. Miedź Legnica nie zdobyła bramki w czterech z pięciu ostatnich spotkań wyjazdowych, a także w dwóch kolejnych delegacjach z rzędu.

W ostatnim czasie oba zespoły spotkały się dwukrotnie. W 2014 roku na boiskach Pucharu Polski Legia wygrała w Legnicy 0:4, a w obecnej kampanii LOTTO Ekstraklasy Wojskowi triumfowali 0:4. Patrząc na grę defensywną Miedzi myślę, że można się tutaj pokusić o typ z wygraną gospodarzy przy handicapie -1.0. W takim przypadku otrzymujemy przelicznik na poziomie 2.25, a trzeba pamiętać, że beniaminek przegrał dwa z trzech spotkań rundy wiosennej z wynikiem 0:3.

  • 1/Handicap -1.0 – 2.25