Czas na kolejne emocje. Już dziś mistrzowie Polski podejmą na własnym stadionie ekipę z Poznania w ramach 34 kolejki Ekstraklasy. Dla obu drużyn to coś więcej niż kolejne ligowe spotkanie. Kolejorz chciałby się zemścić za dwie ostatnie porażki, do których znacznie przyczynił się ich były piłkarz, natomiast Legioniści muszą gonić czołówkę tabeli.

Oba zespoły marzą o zdobyciu Mistrzostwa Polski. Aktualnie to Duma Wielkopolski zajmuje drugie miejsce w tabeli, a Wojskowi znajdują się zaraz za nimi z jednopunktową stratą. Legia w swoim ostatnim meczu wystraszyła resztę ligowych rywali. Zawodnicy Jacka Magiery przełamali się i w końcu wygrali z Bruk-Betem. Ale nie było to skromne zwycięstwo. Warszawianie urządzili sobie istną strzelnicę, roznosząc Bruk-Bet aż 6:0! Lech jednak jest zmotywowany i gotowy na ciężki pojedynek. Czeka nas arcyciekawe widowisko.

Statystyki:

  • Legia Warszawa jest niepokonana od 11 ligowych spotkań.
  • Lech może się pochwalić passą pięciu zwycięstw z rzędu.
  • Do tej pory Wojskowi 11 razy wygrywali ligę, Kolejorz siedem razy był najlepszym klubem w Polsce.
  • Ostatnie dwa mecze pomiędzy tymi druzynami rozstrzygnął na korzyść Mistrza Polski były zawodnik Lecha Kasper Hamalainen
  • Aktualnie w klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi z trzema bramkami na koncie Marcin Robak (Lech Poznań).
  • Na pięć ostatnich spotkań Warszawiacy mają zdecydowanie lepszy bilans. Cztery zwycięstwa i jedna porażka

Bonus dla kibiców ekstraklasy

Kluczowe pojedynki:

Marcin Robak vs Arkadiusz Malarz

Pojedynek najlepszego snajpera z drugim najelpszym bramkarzem ligi. Czy napastnik Lecha dołoży jakąś bramkę do swojego dorobku w tym sezonie? A może to Malarz zanotuje 14 czyste konto w tym sezonie. Robak w tym sezonie stanowi o sile ognia Kolejorza. W całym sezonie strzelił już 18 bramek i nie wygląda na to, że zamierza przestać. Goalkeeper Legii będzie miał pełne ręce roboty próbując zatrzymać tak niebezpiecznego z piłką zawodnika.

Miroslav Radović vs Jan Bednarek

Pojedynek doświadczenia z młodością. Najlepszy w tym sezonie strzelec Legionistów będzie musiał minąć 21 latka, który w zespole z Poznania radzi sobie całkiem dobrze. Czy Radović pokaże mu kilka nowych sztuczek? A może to młodszy z zawodników będzie górą w tym starciu i nie dopuści do tego, by Radović zdobył kolejną bramkę.

Przewidywane składy:

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Moulin – Guilherme, Ofoe, Nagy – Radović.

Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski, Majewski, Radut – Robak.

W tym meczu zdecydowanym faworytem jest Legia. W bezpośrednich starciach w tym roku już dwa razy pokonała Poznaniaków. Zresztą siła ognia zawodników z Warszawy jest zdecydowanie większa niż gości z Poznania. Dodatkowo przemawia za nimi atut własnego boiska. Moim zdaniem nie ma co stawiać na to, że Lech w końcu się odegra. Z pewnością w całym meczu padną dwie lub więcej bramki, ale Legia tego meczu nie pozwoli sobie przegrać.

Bonus dla kibiców ekstraklasy